Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:14 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czarny czosnek - o co chodzi?
PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 6:24 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Kwi 19, 2018 5:14 am
Postów: 1
Witam! Ostatnio dowiedziałam się o istnieniu dość nietypowego produktu. Chodzi mi tu o czarny czosnek. Czy mógłby mi ktoś zdradzić tajemnicę tego produktu? Czy taki czosnek można wyhodować? Czy może powstaje w inny sposób? Jakie są różnice między nim, a tym tradycyjnym, białym. Jestem kucharką amatorką i od czasu do czasu lubię wprowadzić jakieś urozmaicenie do swojej kuchni.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Czarny czosnek - o co chodzi?
PostWysłany: Sob Maj 05, 2018 10:50 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Maj 05, 2018 10:28 pm
Postów: 1
Wiele razy używałam tego produktu. Powstaje w wyniku fermentacji białego czosnku, więc nie można go wyhodować. Co do potraw, to jest wiele różnych opcji i nie trzeba ograniczać się jedynie do kuchni azjatyckiej. Niestety nie dostaniesz go w żadnym sklepie stacjonarnym. Dlatego pozostaje opcja zamówienia bezpośrednio od producenta. Osobiście korzystamy z tej stronki https://czarny-czosnek.pl/ i jak do tej pory się nie zawiodłam. Przesyłki zawsze są na czas, a produkt wysokiej jakości. Dodatkowo czarny czosnek ma wiele prozdrowotnych właściwości, więc wydaje mi się, że niedługo z tego względu stanie się topowym produktem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czarny czosnek - o co chodzi?
PostWysłany: Nie Maj 06, 2018 4:49 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Maj 06, 2018 4:40 pm
Postów: 1
Kucharką jestem słabą, więc kompletnie nie interesowałam się wykorzystaniem czarnego czosnku podczas gotowania. Jedyne czym mogę się podzielić to tym, że stosuję suplement na odchudzanie, który powstał na bazie tego produktu. Szczerze mówiąc jestem z niego bardzo zadowolona, bo rzeczywiście działa. Wcześniej ograniczałam się jedynie do zbilansowanej diety i ćwiczeń, które nie dawały powalających efektów. Dopieo preparat przyśpieszył spalanie nadmiernej tkanki tłuszczowej. A strona, którą podała Kora jest godna uwagi, bo producent jest polski, a nie jak to zazwyczaj bywa chiński...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czarny czosnek - o co chodzi?
PostWysłany: Pon Maj 14, 2018 2:28 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Maj 14, 2018 1:44 pm
Postów: 7
samemu go hodować to chyba średnio, ale można kupić pasty z czarnego czosnku.Na pewno warto, bo "czarny czosnek zawiera aż 18 różnych aminokwasów z pośród 20 podstawowych, w tym 8 niezbędnych do życia. Ma on aż dziesięciokrotnie więcej właściwości leczniczych niż biały czosnek."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czarny czosnek - o co chodzi?
PostWysłany: Wto Maj 15, 2018 1:14 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Maj 15, 2018 1:02 pm
Postów: 23
Ja przyznam, że póki co nie miałam styczności z czarnym czosnkiem natomiast brzmi bardzo ciekawie i muszę koniecznie spróbować, ponieważ sprawdzi się w mojej diecie. Samodzielna hodowla raczej nie wchodzi tutaj w grę.

_________________
www.Imbryczek.net.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czarny czosnek - o co chodzi?
PostWysłany: Pon Maj 21, 2018 2:10 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o czarnym czonsku :D

_________________
https://www.bodypak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czarny czosnek - o co chodzi?
PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 2:47 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lip 11, 2018 8:06 am
Postów: 46
Na stronach i różnych blogach dotyczących zdrowej żywności można znaleźć cały szereg informacji na temat czarnego czosnku, faktycznie jest on dosyć rzadko spotykany spotykany i unikatowy, ciężko dostać go w tradycyjnych sklepach.

_________________
www.VisVitalis.com.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności