Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:18 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Śro Sie 15, 2018 6:01 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Lip 15, 2018 5:49 pm
Postów: 50
to mnie teraz zaciekawiłeś tematem...pale kilka ładnych lat i szczerze chciałabym rzucić, ale lubię palic i tu jest problem ;/


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Wto Wrz 25, 2018 12:37 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Wrz 21, 2018 4:17 pm
Postów: 3
W sumie to zależy od człowieka i jego samozaparcia. Terapia odpowiednim lekiem powinna pomóc. Sporo różnych środków stosował mój tata, ale dopiero gdy zaczął brać tabletki Tabex, to potrafi powstrzymać się od palenia. Cytyzyna, którą zawiera ten lek, pomaga osiągnąć efekt trwałej abstynencji. Skutki rzucania palenia także powinny łagodniej się wówczas objawiać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Śro Wrz 26, 2018 9:01 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Wrz 26, 2018 8:51 pm
Postów: 44
Pewnie kochana, trzymam za Ciebie kciuki. Gdybyś zwątpiła, to znalazłam dla Ciebie artykuł, który na pewno pomoże wytrwać Ci w postanowieniu *** Po co się truć i skracać sobie życie jeśli jest całkiem ciekawe i ma dla nas dużo niespodzianek :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Wto Paź 23, 2018 7:13 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Sie 28, 2017 10:20 am
Postów: 14
Czy łatwo czy trudno to zależy od osoby, ale wiadomo, że trzeba tego przede wszystkim chcieć! Moja ciocia przestała palić w przeciągu kilku miesięcy. Po prostu pewnego dnia stwierdziła, że i za wiele ją to kosztuje (papierosy tanie nie są!) i że jej to na zdrowie idzie i że wszystko śmierdzi papierosami. Z wypalania całej paczki papierosów w kilka dni przeszła do wypalania połowy, potem 2-3 papierosów na dzień, w ciągu następnych miesięcy wypalała 1 papierosa raz na jakiś czas, a potem już w ogóle jej nie ciągnęło do papierosów. Ba! Zaczęły jej strasznie śmierdzieć, do tego zauważyła poprawę w portfelu, a także w mieszkaniu (od papierosów wszystko było zażółcone, gdy przestała palić i porobiła pranie, nagle biel stała się bielą!).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Czw Lis 01, 2018 11:43 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lis 01, 2018 11:41 pm
Postów: 6
Ja rzucałem stopniowo. Pewnego dnia poczułem, że po po prostu nie chcę już kurzyć. Więc ograniczyłem fajki, aż pewnego dnia się okazało, że jedynie przy kawie mnie ciągnie do tego, by zapalić. Przemogłem i to i jestem szczęśliwym niepalącym od roku człowiekiem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Pią Lis 02, 2018 12:47 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lis 02, 2018 12:43 pm
Postów: 4
możecie się zaśmiać, ale moi znajomi rzucili palenie po sesji z ... kwasem. Popularnie zwanym LSD. Są specjaliści w Polsce, którzy robią takie zabiegi (oczywiście nie jest to legalne), ale jak wiemy, nie wszystko co legalne jest dobre (alkohol). Kwas nie ma żadnych skutków ubocznych, a jest nielegalny. Wystarczy poczytać co o tym mówią specjaliści.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 9:19 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 06, 2018 7:51 am
Postów: 5
Paliłam 10 lat, w końcu przyszedł czas żeby rzucić i po prostu przestałam kupować papierosy i zaopatrzyłam się w tabletki Tabex które zawierają cytyzyna, najtrudniej mi było jak wychodziłam ze znajomymi na piwo czy dinka, bo to właśnie na takich wypadach najwięcej paliłam, ale dałam radę i jestem z siebie dumna- nie pale juz 3 lata


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Pią Lut 15, 2019 10:47 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lut 07, 2019 10:05 am
Postów: 8
Mi niestety jeszcze się nie udało, chociaż palę 2-3 papierosy dziennie, ale mój mąż za którymś-nastym razem zerwał z papierosami za pomocą plastrów niquitin. Palił naprawdę dużo, 2-3 paczki dziennie i zaczynałam martwić się o jego zdrowie. W końcu zaparł się w sobie i dał radę :) zazdroszczę mu. Niestety plastry są dość drogie, ale jak przeliczymy je na paczki fajek, to i tak wychodzi znacznie taniej, nawet jeśli pełna kuracja trwa 3 miesiące :) Całkiem tanio można dostać je w Superpharmie, gdzie czasami dają na nie rabaty. Aktualną gazetkę znajdziecie tutaj *** Życzę wytrwałości w walce z nałogiem, ja też niedługo spróbuję po raz kolejny :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Pon Mar 04, 2019 10:57 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Mar 24, 2015 2:45 pm
Postów: 26
Trzymam kciuki za wszystkich tych, którzy chcą zerwać z tym nałogiem. Nie ważne jakiego sposobu użyjecie, ważne, żeby był dla was skuteczny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Czw Kwi 11, 2019 3:08 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Kwi 02, 2019 10:40 am
Postów: 14
ja rzuciłam po 5 latach, z dnia na dzień :) trzeba silnej woli ale można


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Pią Kwi 12, 2019 11:47 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 12, 2019 11:44 am
Postów: 8
Miejscowość: Warszawa
Ja tez rzucilam z dnia na dzien, po prostu nie kupilam kolejnej paczki i juz nie wrocilam. I tak drugi rok :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Pią Cze 07, 2019 2:52 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Mar 11, 2019 9:46 am
Postów: 10
Miejscowość: Dzierzgoń
ja brałam różne tabletki na palenie i niestety, ale aż tak łatwo to to nie jest.. mimo wszystko to trzeba mieć samozaparcie by nie sięgnąć po papierosa.

_________________
Nervous to speak


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Nie Mar 22, 2020 10:15 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Sty 18, 2019 10:36 am
Postów: 60
myślę, że z odpowiednim wsparciem da się to zrobć, najważniejszy ten pierwszy okres bo jak ktoś się już na początku zniechęci, to jest ciężko.Jak rzucałam to dużo mi to dało że nie cuzlam tak głodu nikotyny, bo brałam recigar. Już od paru miesięcy nie palę,dla mnie to była bardzo wygodna sprawa bo blister na tabletki jest dokładnie opisany co kiedy brać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Wto Maj 05, 2020 9:17 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Maj 05, 2020 9:08 am
Postów: 24
Ja rzucilam z dnia na dzien, po prostu pewnego dnia nie chcialo mi sie palic i juz tak zostalo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Pią Maj 22, 2020 11:19 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Sty 18, 2019 10:36 am
Postów: 60
tylko pogratulować, ja myślę że gdyby nie recigr to bym dalej paliła bo ciągle było mi brak sił żeby utrzymać się w postanowieniu, organizm się mocno domagał nikotyny do której był przyzwyczajony przez tak długi czas jak zaczęłam brać tabletki to mi totalnie przeszło


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności