Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:42 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 2:43 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lip 11, 2018 8:06 am
Postów: 46
Ja z koeli preferuję zieloną kawę, na pewno każdy z Was o niej słyszał, nie dość że jest zdrowa to wspomaga także układ trawienia, można ja znaleźć w dobrych sklepach internetowych ze zdrową, ekologiczną żywnością.

_________________
www.VisVitalis.com.pl


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Śro Sty 23, 2019 2:59 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sty 23, 2019 2:44 pm
Postów: 22
Miejscowość: Warszawa
Nie wyobrazam sobie zycia bez zwyklej kawy, nawet jej zapachu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Wto Lut 12, 2019 10:38 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lut 07, 2019 10:05 am
Postów: 8
Jeśli chcesz żyć zdrowo, to kawa powinna być jednym z kluczowych elementów Twojej diety. Co prawda naukowcy spierają się w jakich ilościach i czy w ogóle kawa jest zdrowa, jednak faktem jest, że ludzie regularnie ją pijący żyją dłużej! Dobra kawa to w końcu przeciwutleniacze, a także witaminy. Kawa zapobiega również marskości wątroby i, jak wiadomo, pozytywnie wpływa na koncentrację. Jeśli chcesz zacząć przygodę z kawą, to nie oszczędzaj na niej! Zamiast tego zainwestuj w ekspres albo chociaż dobry młynek i zacznij sama przygotowywać kawę ziarnistą. W Kauflandzie kupisz teraz Lavazzę w świetnej cenie - jest w tej gazetce https://www.kupino.pl/gazetki/kaufland Pamiętaj jednak żeby nie pić rozpuszczalnej. W produkcji tego typu kawy wykorzystywane są ziarna niskiej jakości, często spleśniałe!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Śro Lut 20, 2019 4:08 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lut 20, 2019 3:52 pm
Postów: 15
Dobra kawa nie zaszkodzi jeżeli nie przesadzimy z ilością wypitych filiżanek. Polecam w szczególności mocną czarną z ekspresu, ale oczywiście kto co lubi :)

_________________
www.WodaRedox.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Pią Lut 22, 2019 2:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 11, 2019 5:23 pm
Postów: 5
Oczywiście dobrej jakości kawa najlepiej świeżo zmielona jest idealny początek dnia. Pamiętajcie tylko, że kawa w połączeniu z mlekiem krowim źle wpływa na proces trawienia i zaburza wchłanianie kofeiny. Dlatego warto używać do kawy mleka roślinnego.

_________________
sklep ze zdrową żywnością moje-zakupy.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Pon Mar 04, 2019 10:55 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Mar 20, 2015 1:25 pm
Postów: 23
Lubię kawę, ale w rozsądnych ilościach. Słodzę ją ksylitolem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Pon Mar 11, 2019 12:15 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lip 11, 2018 8:06 am
Postów: 46
Ja z kolei staram się unikać cukru w przypadku kawy i herbaty, a jeżeli już go używam tylko cukrów naturalnych. Warto zerknąć do nas na VisVitalis.com.pl gdzie znajdziecie zdrową i smaczną żywność w niższej cenie.

_________________
www.VisVitalis.com.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Pon Mar 25, 2019 3:38 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 25, 2019 3:32 pm
Postów: 9
Ja nie wyobrażam sobie dnia bez kawy, to już taki mój rytuał. Jednak nie przesadzam z jej ilością, jedna filiżanka na dzień :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Wto Kwi 02, 2019 10:53 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Kwi 02, 2019 10:40 am
Postów: 14
Oczywiście, że można pić kawę i jednocześnie prowadzić zdrową dietę. Warto tylko pamiętać, żeby pić też duże ilości wody :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Śro Maj 15, 2019 11:51 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Maj 15, 2019 11:38 am
Postów: 6
Ja kawy nie mogę pić, zaraz po jej wypiciu zaczyna mnie boleć głowa.I właśnie przez takie bóle głowy zmuszona byłam odstawić kawę. Teraz po przebudzeniu piję szklankę wody mineralnej Piwniczanki (https://piwniczanka.pl/) z cytryną i miodem. Bóle głowy ustąpiły i ogólnie lepiej się czuję. Widocznie kofeina mi nie służy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Pon Cze 10, 2019 9:31 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 14, 2016 10:15 am
Postów: 26
Kawa niestety nie służy każdemu - ja sama czasem dostaje "trzęsawki" po kolejnej filiżance. Staram się ograniczać do dwóch kaw dziennie, ale czasem zdarzy mi się wypić więcej. Poszukałam jednak nieco w sklepach ze zdrową żywnością i muszę przyznać, że bardzo dobre efekty daje guarana w proszku. Nie trzeba jej parzyć - właściwie producenci informują, że guarana nie rozpuszcza się w wodzie. Można dosypać ją do soku, koktajlu czy smoothie. Smak rzecz jasna zależy od owocowej “bazy”, na jaką się zdecydujecie, a efekty są zauważalne. Nie zauważyłam nagłych spadków energii, jak to czasem bywa w przypadku kawy. Za to czuję się naładowana energią psychicznie i fizycznie (co pomaga również przy ćwiczeniach na siłowni). Guarana mielona nie powoduje skutków ubocznych, a przy tym jest produktem całkowicie naturalnym. Polecam, dla wszystkich osób szukających alternatywy dla kawy ;)
https://biogo.pl/pl/p/Guarana-mielona-100g-Intenson/20633


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Pon Sie 12, 2019 2:45 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sty 23, 2019 2:44 pm
Postów: 22
Miejscowość: Warszawa
pannaadrianna napisał(a):
Oczywiście, że można pić kawę i jednocześnie prowadzić zdrową dietę. Warto tylko pamiętać, żeby pić też duże ilości wody :)

Kofeina jest dobra na cellulit :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Czw Sie 15, 2019 12:42 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sie 15, 2019 9:45 am
Postów: 2
Kawa zakwasza organizm ,wypłukuje z niego ważne mikroelementy, to jakis absurd twierdzic ze jest zdrowa,podobne dzialanie ma zielona i czarna herbata..
Osoby spozywajace regularnie takowych produktow borykaja sie z przewleklym bolem ukladu kostno-stawowego poprzez zakwaszenie oraz szczawiany jakie w szczegolnosci znajduja sie w zielonej i czarnej herbacie oraz kawie
Jesli ktos ma przypadki nowotworowe w rodzinie powinien pozbyc sie tych produktow raz na zawsze ze swojej diety poniewaz to one wywoluja silne stany zapalne w organizmie.
Najzdrowsza jest herbata z czystej trawy owsa oraz roibusch oraz pieknie uzupelnia mikroelementy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Czw Lut 06, 2020 9:58 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sie 02, 2019 10:36 am
Postów: 5
Ostatnio jestem na etapie testowania kaw zielonych. Co prawda jest to znacznie bardziej skomplikowane niż w przypadku kaw czarnych, ale efekt też jest na innym poziomie. Trzeba się samemu zając procesem prażenia a ziarna kawy zielonej poza kofeiną zawierają kwas chlorogenowy. To coś dla smakoszy, którzy oczekują najcenniejszych walorów smakowych i zapachowych. Kawy zielone kupuję w sklepie internetowym https://kawaiherbata.com/kawy-zielone-45/ .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Wto Lut 18, 2020 10:36 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sty 30, 2020 12:40 pm
Postów: 3
Miejscowość: Żywiec
pewnie się wam to nie spodoba co powiem, ale chce się z wami tym podzielić. Rzuciłem picie kawy i czuję się lepiej. Nie wiem czemu ale chyba kofeina na mnie działała negatywnie. Czy to możliwe ?

_________________
PORÓWNAJ CENY OKIEN - twoje-okna.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności