Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:20 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: rehabilitacja po udarze
PostWysłany: Śro Lut 20, 2019 6:31 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 20, 2019 6:23 pm
Postów: 2
Hej. Piszę, ponieważ potrzebuję pomocy. W zeszłym tygodniu moja mama przeszła udar. Dość rozległy. Na razie oczywiście jest jeszcze w szpitalu i planowana jest dla niej powoli rehabilitacja. Jasne jest, że będzie z niej korzystać. Zastanawiam się tylko, czy można jej pomóc jeszcze w inny sposób. Najpierw oczywiście zadałam to pytanie lekarzom, jednak oni powiedzieli, że rehabilitacja jest tutaj kluczowa. Nie wystarczy mi taka odpowiedź. Chciałabym zrobić jeszcze coś. Jakoś pomóc. W internecie wyczytałam, że można stosować różne diety i kuracje wspomagające w takiej sytuacji. Czy ktoś z Was ma może w swoim otoczeniu osobę po udarze i troche się orientuje w temacie? Bardzo by mi to pomogło.
Z góry dziękuję!


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: rehabilitacja po udarze
PostWysłany: Czw Lut 21, 2019 10:53 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Skutki udaru są różne, zależą moim zdanie głównie od stanu zdrowia osoby... mi się przydarzył jak na jakiś czas odeszłam od diety zgodnej z grupą krwi (przeczytaj mój wątek po udarze)... ostatnio dowiedziałam się ze w instytucie klawiterapii uporają się z tym szybko (tam przyjmuje Ferdynand Barbasiewicz)

Pozdrawiam życząc zdrowia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rehabilitacja po udarze
PostWysłany: Pon Mar 04, 2019 8:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 20, 2019 6:23 pm
Postów: 2
@TeSa bardzo dziękuję za odpowiedź! Na pewno to sprawdzę. A czy jakąś specjalną kurację wspomagającą stosowałaś?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rehabilitacja po udarze
PostWysłany: Wto Mar 05, 2019 7:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 05, 2019 7:17 pm
Postów: 1
Okropne, bardzo mi przykro z powodu Twojej mamy.. Chociaż doskonale znam tę sytuację, ponieważ moja mama również jest po udarze. Miała go jakieś 3 lata temu. Był bardzo rozległy i rokowania nie były najlepsze. Mama miała doskonałą opiekę rehabilitanta, neurologa i logopedy. Została wprowadzona specjalna dieta (proponuję podpytać dietetyka) oraz kuracja wspomogająca preparatem neuroaid. I po stosowaniu teog ostatniego faktycznie po około 3-4 miesiącach można było zauważyc poprawę. Niestety mamie nie udało się wrócić do pełni sił, ale jest na pewno zdecydowanie lepiej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rehabilitacja po udarze
PostWysłany: Czw Mar 07, 2019 5:06 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć zuzka39

W szpitalu najwięcej mi dała rehabilitacja ręki, a właściwie dłoni i palców... akurat dostali do tego przyrząd. Zakładało się specjalną rękawicę wyposażoną prawdopodobnie przetworniki i trzeba było wielokrotnie odpowiednio zginać wszystkie palce łącznie z kciukiem dokładnie tak... by prowadzona na ekranie kulka nie wypadała z toru. Na początku było kiepsko, ale po trzech dniach już było dobrze.Reszta objawów przeszła sama. Udary mają najczęściej osoby z grupami krwi O i A. Jedzenie wspomagające zdrowie moim zdaniem jest kluczowe. Książkę Dr Petera D'Adamo z serii Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi "Choroby układu sercowo-naczyniowego" widziałam w ofercie f Calivita. Według tego co wiem od mądrych lekarzy trzeba sprawdzić metabolit 25(OH)>50 (wg laboratoriów dobry jest dużo niższy 20-30) i homocysteinę (6-8) wg laboratoriów do 15... niestety pewnie na NFZ tego nie zrobią (u nas prywatnie kosztuje razem 145 zł) W razie za niskiego poziomu 25(OH) trzeba koniecznie suplementować się wit D3 + K2 MK7 (podnieść ten metabolit wg dr Czerniaka najlepiej do ok 100). O homocysteinie najwięcej zapamiętałam od Zięby, że poziom który laboratoria uznają za dobry czyli 15, jest dużo za wysoki.
Wit K2 MK7 jest niezbędna, ponieważ wapń w jej obecności kieruje się do kości, zębów itp a nie w tętnice, tworząc blaszkę miażdżycową, poza tym D3 poprawia wchłanialność wapnia (o takiej też roli wit K pisał Dr Peter D'Adamo w swej encyklopedii zdrowia "Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi" już ponad 15 lat temu. K2 MK7 to postać w jakiej występuje jest jeszcze K2 MK4 głównie w żółtkach... ale trzeba ich jeść 5 dziennie (surowe)... jak ktoś lubi...ja tak często robię. Cholesterolem dopóki jest poniżej 300 się bym nie przejmowała... niektórzy lekarze wiedzą już od 10 lat, że to też ściema. Rolę K jako K1 wszyscy znają)

Życzę zdrowia dla Mamy i powodzenia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rehabilitacja po udarze
PostWysłany: Pią Mar 15, 2019 12:54 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Gru 17, 2018 12:40 pm
Postów: 17
Udar to bardzo poważna sprawa. Rehabilitacje powinno zacząć się od razu, jednak często bardzo są z tym problemy. Moim zdaniem prywatnie jedynie można coś sensownego znaleźć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rehabilitacja po udarze
PostWysłany: Sob Kwi 27, 2019 11:46 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 07, 2013 6:30 pm
Postów: 55
Jeśli bezpośrednio po udarze zostanie podjęta fachowa rehabilitacja to jest duża szansa, że chory powróci do pełnej sprawności. Tu się liczy każdy dzień tak naprawdę, nie ma na co czekać. Gdzie warto się rehabilitować? na pewno w Radzyminie w CM Panorama, tam w poradni rehabilitacyjnej mają bardzo dobrych specjalistów i sprzęt. Szybko u nich widać efekty, wiedzą jak zmotywować pacjenta do ćwiczeń> I nie trzeba u nich czekać, od zaraz przyjmują.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rehabilitacja po udarze
PostWysłany: Czw Mar 25, 2021 1:02 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 12, 2021 4:21 pm
Postów: 43
są odpowiednie osrodki tym sie zajmujące,dobrze że teraz jest d tego ładniejszy dostęp


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rehabilitacja po udarze
PostWysłany: Sob Paź 16, 2021 8:16 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Paź 16, 2021 8:05 pm
Postów: 1
Powstała strona *** gdzie można znaleźć specjalistów z konsultacjami online, fizjoterapia, neurologopeda, neuropsycholog.
Rehabilitacja może być bardzo długa, pomóc też mogą przykładowe ćwiczenia na stronie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rehabilitacja po udarze
PostWysłany: Śro Sty 19, 2022 12:11 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sty 19, 2022 11:04 am
Postów: 34
Nie lepiej z tym póść do rehabilitanta lub lekarza


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rehabilitacja po udarze
PostWysłany: Pon Kwi 25, 2022 8:41 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Lut 19, 2017 3:22 pm
Postów: 96
Moja mama po wylewie miala rehababilitacje prawie dwa lata. Z roslinki lezacej w lozku jest osoba poruszajaca sie samodzielnie. Fakt, kupilismy jej balkonik na *** dla podparcia ale radzi sobie doskonale


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rehabilitacja po udarze
PostWysłany: Pon Wrz 18, 2023 9:50 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lut 24, 2023 11:14 am
Postów: 21
Po udarach pacjenci zgłaszają się do https://originpolska.com/ i tam otrzymują spersonalizowany plan leczenia. Można też u nich leczyć uszkodzenia stawów biodrowych, ciało po amputacji i wiele innych najtrudniejszych przypadków.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności