Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:46 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: KLAWITERAPIA to cud-terapia dr Ferdynanda Barbasiewicza
PostWysłany: Wto Kwi 09, 2019 12:51 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
KLAWITERAPIA

To niezwykły, poprzedzony analizą akupunktury, wieloma badaniami, dociekaniami i doświadczeniami pomysł na zdrowie pewnego niezwykłego Polaka, dr psychologii, Ferdynanda Barbasiewicza... Jerzy Zięba stwierdził wielokrotnie, że powinien On za wyniki swej pracy dostać nagrodę Nobla. Radzę posłuchać podstaw... i nie tylko. Wykłada autor. Można go spotkać od rana w każdą pierwszą sobotę miesiąca w centrum informacji Mazowsza w Otrębusach k/Warszawy (warto się jednak upewnić telefonicznie... bo może być na wyjeździe). Ja tam byłam z koleżanką z TLMZ 5 stycznia br... to wiedza głównie dla lekarzy i innych terapeutów, znających dobrze budowę człowieka... Ja uważam jednak, że hobbysta, lub człowiek chory, umęczony różnymi bezowocnymi wizytami u "fachowców" znajdzie coś dla siebie... zwłaszcza, że powinien mieć na takim spotkaniu towarzysza , który będzie w stanie mu w razie potrzeby pomóc. Na razie kupcie sobie patyki do szaszłyków i spróbujcie na jakimś prostym przykładzie jak to działa (niekoniecznie trzeba używać gwoździ chirurgicznych) :) Ja już to robię...

https://www.youtube.com/watch?v=50q6UJ6Dc1A

https://www.youtube.com/watch?v=RWe14ByvTcI

Tylko na spotkaniach autorskich są dostępne książki o Klawiterapii z atlasem włącznie.
Umieszczam ten wątek w Dietach zgodnych z grupą krwi... bo uważam, że właściwe jedzenie jest zawsze podstawą zdrowia :) Autor czyni dobro. Nie ukrywa swych poglądów... myślę, że są one jego osobistą relacją z Bogiem

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: KLAWITERAPIA to cud-terapia dr Ferdynanda Barbasiewicza
PostWysłany: Nie Maj 05, 2019 11:57 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Jak można poprawić figurę przy pomocy klawiterapii... demonstruje ostatnio Jerzy Zięba :)... jest taki punkt nad pępkiem... :)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: KLAWITERAPIA to cud-terapia dr Ferdynanda Barbasiewicza
PostWysłany: Nie Maj 05, 2019 2:15 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Niedawno napisałam:

Cytuj:
Jak można poprawić figurę przy pomocy klawiterapii... demonstruje ostatnio Jerzy Zięba :)... jest taki punkt nad pępkiem... :)


Jerzy Zięba zaczyna opowiadać od ok.7 min też o klawiterapii...
https://www.youtube.com/watch?v=vtEn31LFOdw

Niefortunnie mówi wyraźnie o zawale serca... a chodzi o zasłabnięcie... zatrzymanie serca... prostuje to w innym filmie sam Ferdynand Barbasiewicz... w rozmowie z Jerzym Ziębą... ale jak ktoś zasłabnie to jest czas na diagnozowanie dokładne?...warto sprawdzić czy zadziała. Przypomnieć tu muszę, że badaniami medycznymi krwi nie zawsze potwierdza się zawał... wtedy np.gdy mięsień sercowy się rozpada (widać to na sekcji pod mikroskopem) w wyniku działań ubocznych przyjmowanych statyn...

Ja znałam wcześniej inny punkt ratujący... w ustach... wysoko w środku pod wargą nad jedynkami... prawie przy nosie (jest u Ferdynanda Barbasiewicza też) i potwierdzam skuteczność... zawsze działa gdy się robi słabo... dawno temu sprawdzałam wielokrotnie... mocne uciśnięcie przez kilka-kilkanaście sekund nawet palcem.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: KLAWITERAPIA to cud-terapia dr Ferdynanda Barbasiewicza
PostWysłany: Pon Lis 18, 2019 2:27 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Przed paroma dniami zrobiłam coś, o czym dawno wiedziałam , że może się źle skończyć... ale teraz zapomniałam... Zaczęłam chodzić w innych butach (na zupełnie płaskim obcasie). Nie od razu zauważyłam dyskomfort z tyłu, po prawej stronie, gdzie miednica łączy się z kością krzyżową... W czwartek do tego bardzo się przedźwigałam wracając z zakupów i pomyślałam , że to od tego. Nie pomagały żadne ćwiczenia, co pomagały mi dotychczas... rozciągania... ale pomogła trochę zmiana butów. Niestety bolące miejsce się trochę rozdrażniło więc zaczęłam szukać potrzebnych do stymulacji punktów w książkach dr Ferdynanda. Znalazłam szybko. Jeden w uchu, jeden na prawej nodze i jeden prawie na środku (ciut po prawej) na kości łonowej od góry. Znalazłam je praktycznie też szybko, bo bolały. Dr Ferdynand mówił, że trzeba je rozcierać, aż ból zniknie (po jakimś czasie znów boli i trzeba powtarzać). Kilkakrotna stymulacja i po bólu... ale do butów na wszelki wypadek wstawiłam dwa korki :) i mam spokój.

Ważna jest profilaktyka. Trzeba spowodować tymi kijkami szaszłykowymi(gdy trzeba kilka razy powracając)... by na całej głowie (tam gdzie włosy) nie było bolesnego miejsca... też wzdłuż kręgosłupa... najlepiej zobaczyć filmy na YT. Albo jak ktoś ma blisko radzę przyjść do S-PUO. Można też przychodzić na pojedyncze wykłady :)

Pozdrawiam z Wołomina


Ostatnio edytowany przez TeSa, Pon Lis 18, 2019 2:38 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: KLAWITERAPIA to cud-terapia dr Ferdynanda Barbasiewicza
PostWysłany: Pon Lis 18, 2019 2:35 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Prawdziwa profilaktyka super. Radzę sprawdzić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: KLAWITERAPIA to cud-terapia dr Ferdynanda Barbasiewicza
PostWysłany: Śro Gru 04, 2019 11:00 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Testujemy ten sposób z koleżankami... wymieniamy doświadczenia na S-PUO... Wrażenia niesamowite. Przede wszystkim skuteczność...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: KLAWITERAPIA to cud-terapia dr Ferdynanda Barbasiewicza
PostWysłany: Sob Gru 14, 2019 8:01 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Nie wiem kiedy Ferdynand ma Imieniny...

Dla Ferdynanda
Jestci Ferdynand jeden na świecie
Klawiterapia - to jego dziecię
Gdzie nie pojedzie wszystkich zadziwia
Ludzkiej niemocy On się sprzeciwia
Śpiewa po chińsku... i a'capella
I jak wyleczyć... lekcji udziela
Sprawi że wstanie z wózka niesprawny
Przy tym też bywa nieraz zabawny
On swym sposobem i AIDS wyleczył
I wszelkie na to zdobył dowody
Dawno pokazał chętnym lekarzom
Że są najlepsze Jego metody
On na youtubie daje wskazówki
Jak z różnych bólów dalej nie konać
Jak przy pomocy "kijków"... swej główki
Też wczesną fazę raka pokonać...
Życzę Mu zdrowia bo jednak czasem
Bywa... że pomóc sobie nie może
To bardzo dobry... uczynny człowiek
Miej Go w opiece więc Wielki Boże!
TeSa

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: KLAWITERAPIA to cud-terapia dr Ferdynanda Barbasiewicza
PostWysłany: Wto Wrz 15, 2020 5:27 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Pomyślałam, że warto poszukać zaleceń dla zwierząt... i natknęłam się na ten link

http://www.klawiterapia.com/pl/uzasadnienie/uzasadnienie-opisowo-naukowe-klawiterapii/4-niektore-aspekty-profilaktyki-wymagajace-co-roku-przypominania

Warto przeczytać


Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: KLAWITERAPIA to cud-terapia dr Ferdynanda Barbasiewicza
PostWysłany: Wto Lis 10, 2020 4:07 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Ostatnio dużo ludzi sygnalizuje kłopoty z oddychaniem...przypomniało mi się, że Ferdynand mówił podczas swego spotkania autorskiego m.in. żeby obserwować w lusterku, czy mamy naturalne "solniczki" między szyją a obojczykami.
Jeśli nie - należy stymulować punkty P 9 i PaM 33 . P9 - na meridianie płuca na prawej kończynie górnej fachowo wg atlasu.Opiszę to tak: w części nadgarstka w bezpośrednim sąsiedztwie dłoni z boku (jak gdyby na przedłużeniu kciuka, na wzgórku), choć nie jest to napisane chyba stymulować na obu kończynach... bo dr pokazywał mi na drugiej... Natomiast PaM 33 należy do punktów poza meridianami. Są to dwa punkty umiejscowione symetrycznie nad brodawkami troszeczkę na boki na wysokości dołka pachowego. Do stymulacji potrzebne są np.patyczki szaszłykowe. Stymulacja polega na lekkim uciskaniu (jakby wierceniu)dwoma patykami. Aby znaleźć dokładnie punkt, który należy stymulować zazwyczaj pomaga nam na początku uczucie jakby bólu (takiej szpili), który szybko znika. Po paru minutach stymulacji odzyskujemy głęboki oddech.

Przypominam, że powinno się wcześniej stymulować całą głowę (chyba o tym pisałam)... aby wszystkie miejsca na głowie były "odbarczone" tzn dotyk kijkami w dowolnym miejscu nie powodował bólu... przy astmie jest sporo więcej punktów do stymulacji.
Warto wiedzieć, że Dr Ferdynand zachęcał do stymulowania uszu, zwłaszcza obrąbka podczas np czytania czy oglądania tv... na uszach łatwo znaleźć bolące miejsca i je rozcierać (bez względu na to co się poprawia :)) aby usunąć bolesność, żeby coś sprawdzić trzeba to mieć. Miejsca które nie bolą nie wymagają stymulacji... ale niepotrzebna stymulacja nie spowoduje skutków ubocznych :) A z tymi różnymi schorzeniami jest "cegła A4"...

Warto zdobyć te książki... i odbyć spotkanie z tym niezwykłym człowiekiem

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: KLAWITERAPIA to cud-terapia dr Ferdynanda Barbasiewicza
PostWysłany: Sob Lis 14, 2020 9:18 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Kiedyś zauważyłam, że czasem drży mi lewa ręka (może po udarze nie wiem). Drżenie pojawiało się gdy wyciągałam ją przed siebie, a zwłaszcza, gdy w niej coś trzymałam przed sobą...kubek, talerz, nuty... Nie wiedziałam, z jakiego powodu... ale przy pomocy Klawiterapii udało mi się to wyeliminować...głowę oczywiście często "klawikuję" i nic podejrzanego tam nie ma. W momencie wystąpienia tego drżenia wzięłam do drugiej ręki dwa kijki szaszłykowe i zaczęłam szukać punktu, który miałby na to wpływ... wg książek Ferdynanda Barbasiewicza, miał on się znajdować w środku zgięcia łokcia drżącej lewej ręki... i rzeczywiście zauważyłam, że przy dotykaniu kijkami drżenie chwilami znika... po paru stymulacjach ustąpiło w ogóle... i co Wy na to... bardzo, bardzo to ciekawe i pożyteczne, zwłaszcza, że stymulowanie tam gdzie nie ma wskazania, przez pomyłkę nic nie szkodzi :)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: KLAWITERAPIA to cud-terapia dr Ferdynanda Barbasiewicza
PostWysłany: Pon Lis 16, 2020 8:20 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Przypomniałam sobie, że w czasach komuny jeździły kobiety gdzieś chyba w okolice Szczecina, aby poprawić sobie włosy... a tam po prostu bardzo intensywnie szczotkowano im włosy i stosowano coś w rodzaju dokładnego drapania głowy ( dowiedziałam się o tym od jednej z koleżanek...twierdziła, że to pomagało)

Różne osoby mówiły mi, że czasami pojawia się (też np. u kogoś z rodziny), krew w stolcu... należy wtedy stymulować dwa punkty , napiszę w przybliżeniu... jeden leży z tyłu na środku, w pasie, a drugi - wyżej ok. 6-10 cm (zależnie od wysokości osoby). Jedna ze znajomych mówiła, że tam właśnie czuje ból... niedługo mi powie o efektach stymulacji... Są jeszcze inne punkty na hasło wrzodziejące zapalenie jelita grubego... ale jest ich więcej...


Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: KLAWITERAPIA to cud-terapia dr Ferdynanda Barbasiewicza
PostWysłany: Pon Lis 30, 2020 1:16 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Trochę więcej punktów... ale skuteczna walka z grypą też jest możliwa...ale to już z książkami w ręku... Katar znika momentalnie po stymulacji punktów w dołkach pod nosem przy zewnętrznych stronach dziurek i potem w dołeczkach po obu stronach nosa i jeszcze później na środku czoła pionowo aż do włosów... warto sprawdzić... ewentualnie powtórzyć. Też kaszel ustępuje po stymulacji na środku przed lewym uchem, też w tamtej okolicy przerywa się atak astmy. Dobrze byłoby gdyby spróbowały tego działania osoby w odpowiednim stanie i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami, czy łatwo znaleźć te punkty... myślę, że szukać można też paznokciami... każdy musi sprawdzić sam.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: KLAWITERAPIA to cud-terapia dr Ferdynanda Barbasiewicza
PostWysłany: Nie Gru 13, 2020 1:45 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Dla pewnej znajomej mieszkającej aktualnie w Szwajcarii opiszę jak przy pomocy klawiterapii można poradzić sobie (oczywiście z pomocą kijków do szaszłyków) z arytmią serca... Pomijam oczywiście odbarczenie głowy o czym pisałam, że od tego się zawsze zaczyna. Opiszę dodatkowo to co widać na zdjęciach w atlasie. Do stymulacji mamy dwa punkty na meridianie pęcherza moczowego Pm 14 i Pm 15. Samemu trudno tam sięgnąć bo to między łopatkami, (trochę powyżej połowy) ok. 3 cm w prawo od dolnego brzegu wyrostka ościstego 4 kręgu piersiowego dla Pm 14 i 5 kręgu piersiowego dla Pm 15.
Następny punkt to O-6 (na meridianie osierdzia). Lokalizacja na trzy palce(2,3,4) pacjenta od fałdu nadgarstka w kierunku stawu łokciowego (wewnętrzna strona prawej ręki). Są jeszcze trzy punkty dotyczące ucha (na zdjęciu jest lewe). U:13, 21, 51. Znajdują się one jakby przed uchem. Proponuję wziąć lusterko i w drugim lustrze zobaczyć jak to wygląda. Widzimy w uchu coś w rodzaju trójkąta. Punkt U13 leży z przodu na dole, U21 leży z przodu i trochę powyżej górnego kąta tego trójkąta, natomiast U51 leży niedaleko U21, powyżej na skraju obrąbka (mniej więcej w połowie odcinka idącego do góry). Dużym ułatwieniem jest fakt, że te miejsca wymagające stymulacji bolą... a celem stymulacji jest likwidacja tego bólu. Stymulowanie niewłaściwych miejsc nie powoduje żadnej szkody, warto więc spróbować... Czasem trudno osiągnąć cel szybko, wtedy stymulację trzeba powtarzać. Na choroby serca jest jeszcze U100, który leży wewnątrz tego trójkąta... w okolicy kąta skierowanego do tyłu). Myślę, że nie jest to okropnie trudne. Ja zauważyłam że czasem wystarczą paznokcie :), ale dr Ferdynand Barbasiewicz mówi o 2 kijkach... oczywiście ich ostrej stronie, lecz przestrzega by robić to delikatnie nie powodując uszkodzenia skóry. Stymulacja to jakby wiercenie w jednym i odwrotnym kierunku. Dużo pisania ale mało roboty. Powodzenia.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: KLAWITERAPIA to cud-terapia dr Ferdynanda Barbasiewicza
PostWysłany: Nie Sty 10, 2021 12:56 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Kontuzja uda to częsty uraz u dobrego zawodnika, którego przeciwna drużyna chce się nieładnie pozbyć z boiska.

Gdy ból uda
wg klawiterapii należy stymulować punkt W5, który znajduje się na meridianie wątroby powyżej prawej (wg atlasu) kostki wewnętrznej, na przyśrodkowej krawędzi kości piszczelowej (w miejscu gdzie jeszcze nie zaczyna się łydka)...

Gdy przykurcz mięśni uda
Wż30 na meridianie woreczka żółciowego -należy stymulować punkt z boku prawego pośladka na wysokości górnej połowy pachwiny (w zagłębieniu gdy stoi się ze złączonymi nogami

Gdy ból zewnętrznej powierzchni uda
Jest parę punktów na meridianie pęcherza moczowego: Pm-36 na środku bruzdy pod prawym pośladkiem, drugi Pm-37, niżej, mniej więcej w środku uda, trzeci Pm-38, powyżej zgięcia kolanowego na skraju z tyłu po zewnętrznej, czwarty Pm-59, ok 6cm nad kostką i trochę z boku, piąty Pm-35, trudno opisać... w kierunku kości ogonowej ok 1cm od środka
Przypominam, że punkty do stymulacji powinny wyróżniać się bolesnością, którą staramy się przy pomocy stymulacji usunąć.

Gdy ból jest na wewnętrznej stronie uda, należy stymulować punkty
Na meridianie śledziony -trzustki ST-10 nad kolanem wewnątrz powierzchni prawego uda
Na meridianie nerki N-10 w środku wewnętrznego boku prawego kolana (w przyśrodkowej linii poprzecznej kolana, pomiędzy ścięgnami mięśni półścięgnistego i półbłoniastego)
Na meridianie wątroby W-8,na wewnętrznym brzegu zgięcia prawego kolana (widać gdzie, gdy się je zegnie) W-11, w bok od tętnicy udowej w zagłębieniu ( wewnętrzy środek uda przy pachwinie) W-12 w bok od spojenia łonowego

Jest tych zakamarków parę, ale czasami wystarczy tych stymulacji niewiele

Tylko sprawdzenie może dać efekty.
Pamiętam, jak autor klawiterapii wspominał podczas swego spotkania autorskiego pewnego reprezentanta Polski w piłce ręcznej, który po kontuzji chyba barku kazał się od razu wieźć do Barbasiewicza :) i jak dobrze pamiętam pomogła wtedy stymulacja jednego punktu

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: KLAWITERAPIA to cud-terapia dr Ferdynanda Barbasiewicza
PostWysłany: Pią Lut 12, 2021 9:26 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

W związku z sytuacją wypada przypomnieć ten post... ale powtórzę na początku, co napisałam na końcu :) ... zawsze zaczynamy od odbarczenia głowy (wg dr Janusza Kołodziejczyka stymuluje się po kolei miejsca "Irokez", "czapeczka" i wg mnie "słuchawki nad uszami" (jest o tym film na YT)... na głowie nie powinno być miejsca (punktu) który boli, jak go się znajdzie... trzeba stymulować np. dwoma kijkami szaszłykowymi, aż ból ustąpi...

Cytuj:
Ostatnio dużo ludzi sygnalizuje kłopoty z oddychaniem...przypomniało mi się, że Ferdynand mówił podczas swego spotkania autorskiego m.in. żeby obserwować w lusterku, czy mamy naturalne "solniczki" między szyją a obojczykami.
Jeśli nie - należy stymulować punkty P 9 i PaM 33 . P9 - na meridianie płuca na prawej kończynie górnej fachowo wg atlasu.Opiszę to tak: w części nadgarstka w bezpośrednim sąsiedztwie dłoni z boku (jak gdyby na przedłużeniu kciuka, na wzgórku), choć nie jest to napisane chyba stymulować na obu kończynach... bo dr pokazywał mi na drugiej... Natomiast PaM 33 należy do punktów poza meridianami. Są to dwa punkty umiejscowione symetrycznie nad brodawkami troszeczkę na boki na wysokości dołka pachowego. Do stymulacji potrzebne są np. patyczki szaszłykowe. Stymulacja polega na lekkim uciskaniu (jakby wierceniu)dwoma patykami. Aby znaleźć dokładnie punkt, który należy stymulować zazwyczaj pomaga nam na początku uczucie jakby bólu (takiej szpili), który szybko znika. Po paru minutach stymulacji odzyskujemy głęboki oddech.

Przypominam, że powinno się wcześniej stymulować całą głowę (chyba o tym pisałam)... aby wszystkie miejsca na głowie były "odbarczone" tzn dotyk kijkami w dowolnym miejscu nie powodował bólu... przy astmie jest sporo więcej punktów do stymulacji.
Warto wiedzieć, że Dr Ferdynand zachęcał do stymulowania uszu, zwłaszcza obrąbka podczas np czytania czy oglądania tv... na uszach łatwo znaleźć bolące miejsca i je rozcierać (bez względu na to co się poprawia :)) aby usunąć bolesność, żeby coś sprawdzić trzeba to mieć. Miejsca które nie bolą nie wymagają stymulacji... ale niepotrzebna stymulacja nie spowoduje skutków ubocznych :) A z tymi różnymi schorzeniami jest "cegła A4"...

Warto zdobyć te książki... i odbyć spotkanie z tym niezwykłym człowiekiem


Tu dodam punkty na katar i na zatkany nos

Są po obu stronach nosa, na dole przy dziurkach i w połowie w dołeczkach, oraz kilka w górę od środka czoła aż do włosów... zatrzymujące katar nawet już po jednej stymulacji

I dwa punkty na zatkany nos... poniżej środka nosa, 0,7 cm w dół od kącików oczu, oraz w okolicach łokci, przy wyciągniętych do przodu rękach kciukiem do góry, najwyższa górka w łokciu, to po trzy punkty na jednym ręku, jeden w zgięciu i dwa po bokach ok 1-2 cm, są też jeszcze punkty w środku oczodołu na dole... warto sprawdzić

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności