Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:34 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: lek na hemoroidy
PostWysłany: Wto Sty 03, 2017 3:40 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Paź 17, 2011 2:52 pm
Postów: 38
Fakt, ale przynajmniej złagodzi, no i podstawa to profilaktyka, pamiętajcie! Jeśli pojawiają się zaparcia trzeba je leczyć, mi akurat pomógł dicopeg 10g i odpowiednia dieta bogata w błonnik


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: lek na hemoroidy
PostWysłany: Nie Maj 07, 2017 7:12 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lis 03, 2010 5:02 pm
Postów: 57
Nie ma tak ogólnodostępnych leków na hemoroidy. Tylko jakieś maści i czopki, które łagodzą objawy, ale one nie wyleczą żylaków. Z tym trzeba zgłosić się do lekarza. Jeśli chodzi o rejon warszawski to najlepiej wyposażony oddział proktologiczny jest w szpitalu św. Elżbiety. Na miejscu przyjmuje kadra docent Kołodziejczak, która wykonuje nowoczesne zabiegi ambulatoryjne, a także zabiegi operacyjne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: lek na hemoroidy
PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 10:33 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lut 03, 2017 7:18 pm
Postów: 24
Najlepiej zająć się hemoroidami zanim będzie potrzebny zabieg. Masz racje, apteczne leki leczą tylko objawy a nie problem. W wielu przypadkach trzeba po prostu zmienić nawyki. Zacząć ćwiczyć, jeść więcej błonnika. Mi kuzynka poradziła, żeby odstawić papier toaletowy, jak pojawia się krew. Najlepiej wtedy się podmywać, ja mam biobidet więc łatwiej mi dbać o czystość. Jak gdzieś jadę, to zabieram ze sobą nawilżone chusteczki. W moim przypadku wszystko się uspokoiło, ale wcześniej bałam się, że będę musiała mieć operację.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: lek na hemoroidy
PostWysłany: Wto Cze 20, 2017 9:39 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 20, 2017 8:07 pm
Postów: 12
Miejscowość: Konstantyn
W przypadku hemoroidów stosować można Magnetoplag, który łączy w sobie miejscowe działanie pola magnetycznego i ucisku. Obie te metody powodują:
- przyspieszenie gojenia i regenerację tkanek
- poprawę przepływu krwi w naczyniach
- redukcję procesów zapalnych
- poprawę funkcjonowania aparatu zwieraczowego odbytu.

https://www.magnetoplag.pl/
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: lek na hemoroidy
PostWysłany: Śro Lip 18, 2018 11:27 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lip 18, 2018 11:24 am
Postów: 3
Ja nie stosowałam żadnych leków, bo wiadomo jak to z nimi, na jedno podziałają a na inne zaszkodzą. Skuteczne dla mnie okazały się zioła Procto Vitale, fakt nie są za tanie ale jedno opakowanie starcza naprawdę na długo i spokojnie wystarczy żeby się wyleczyć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: lek na hemoroidy
PostWysłany: Wto Lip 31, 2018 10:08 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Lut 19, 2017 3:22 pm
Postów: 96
Samemu nie powinno się wogóle leczyć takich przypadłości jak hemoroidy. Może to doprowadzić do ich wypadnięcia i mocnych krwawień oraz strasznego bólu. To akurat wiem z autopsji bo sama siebie tak załatwiłam. Proktolog i to jak najprędzej jest rozwiązaniem. Ja akurat trafiłam zbyt późno do lekarza i nie obeszło się bez zabiegu usunięcia hemoroidów. Zabieg przeprowadzała tak jak u @kiti wykwalifikowana kadra docent Kołodziejczak ze szpitala św.Elżbiety w Wawce i to dzięki temu problem został już tylko wspomnieniem. I też stosowałam jakieś maści, czopki itp zanim wybrałam się do lekarza ale mi nic nie pomogły.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: lek na hemoroidy
PostWysłany: Pon Paź 22, 2018 4:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 22, 2018 4:02 pm
Postów: 1
Sama nie wiem, czy rzeczywiście z każdym hemoroidem od razu do lekarza lecieć? To tak jakbyśmy z chodzili z byle katarem, czy kurzajką na palcu... Wtedy to dopiero kolejki do specjalistów by się wydłużyły :lol: Wiadomo, że jak hemoroidy ktoś ma długo i nic ni pomaga to tak, bo pewni żyły też słabe, ale mi się wydaje, że jak nie ma tragedii to może nie trzeba. Ja miałam po ciąży i sam się wchłoną po 2 miesiącach, a stosowałam tylko naturalne metody: https://hemoroidy.blog/domowe-sposoby/ bo karmiłam. Nie ma co od razu robić tragedii...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: lek na hemoroidy
PostWysłany: Czw Paź 25, 2018 8:27 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Paź 15, 2016 10:44 pm
Postów: 17
Radykalne zmiany z diętą i wiecej ruchu. I zapomnij o przesiadywaniu w toalecie. Warto w tej kwesti zapytać lekarza lub przejść się do apteki. Mnie o mały włos by też nie dopadły te hemoroidy, no ciągle się męczyłam z zaparciami ale ostatecznie Intesta pomogła mi pozbyć się tego mojego problemu. Także w porę się uratowałam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: lek na hemoroidy
PostWysłany: Czw Maj 16, 2019 8:54 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Maj 16, 2019 8:33 am
Postów: 3
Przede wszystkim dieta bogata w blonnik i odpowiednie ziola wspomagajace oczyszczanie miejsca dotknietego hemoroidem. Duzo warzyw i owocow, malo tlustego miesa, do tego picie mieszanki rdestu ptasiego, prawoślazu, sktzypu polnego itd. (jak nie chce ci sie bawic to jest taka gotowa mieszanka, proctovitale). Nie ma raczej opcji zeby hemoroid nie zniknal po takim czyms.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: lek na hemoroidy
PostWysłany: Pią Maj 17, 2019 8:38 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Kwi 04, 2019 11:01 am
Postów: 23
Miejscowość: Kowale
Podobno dużo powinno sie jeść błonnika w przy hemoroidach. Druga sprawa, ze jedzenie albo picie glutka z siemienia lnianego też dużo robi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: lek na hemoroidy
PostWysłany: Pią Gru 13, 2019 8:44 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 12, 2019 1:27 am
Postów: 1
Dzień dobry,
objawy takie jak ból, świąd, pieczenie lub sączenie mogą być bardzo uciążliwe i nieprzyjemne, dlatego warto sięgnąć po lek, który w krótkim czasie wyeliminuje dokuczliwe objawy. Zachęcam do zapoznania się z informacjami na stronie hemoroidy.info.pl to kompendium wiedzy na temat przyczyn, objawów i możliwość leczenia hemoroidów.
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
__________________
Ekspert hemoroidy.info.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: lek na hemoroidy
PostWysłany: Sob Gru 14, 2019 2:36 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Maj 10, 2019 1:09 pm
Postów: 14
Miejscowość: Warszawa
Przy hemoroidach przede wszystkim trzeba zadbać o dobre trawienie. Poleca się produkty bogate w błonnik. Poza tym można robić nasiadówki i stosować odpowiednie maści.

_________________
Natura źródłem zdrowia i urody


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: lek na hemoroidy
PostWysłany: Sob Sty 11, 2020 5:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sty 11, 2020 5:10 pm
Postów: 1
Witajcie, jakoś pół roku temu odkryłam że zrobił mi się zakrzep żył zewnętrznych o. Przeszedł po posterisanie h. Żaden lekarz 1 kontaktu nie chciał mnie zbadać. Nie wiedziałam jaka jest skala problemu. Teraz czekam na wizytę u chirurga, podejrzewam 2 stopień. Dostałam skierowanie również bez badania i umieram z przerażenia. Nie krwawię ale guzki przy parciu są fioletowe i się uwypuklają. Czy ktoś też ma taki stan? Zrobiłam sobie sama badanie p.r i kształt się mocno różni od podłużnych hemoroidów na zdjęciach w internecie. Chyba są duże. Strasznie się boję. Czy ktoś miał gumkowanie 2 stopnia? Bardzo chce to usunąć. Czy lekarz na NFZ mnie wyśle na gumkowanie jeżeli będzie taka potrzeba czy może zbagatelizuje? Czy ktoś miał takie doświadczenia? Proszę o odpowiedź.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: lek na hemoroidy
PostWysłany: Śro Kwi 15, 2020 11:47 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Kwi 06, 2020 6:06 pm
Postów: 13
Spróbuj ziołowo Venobon kapsułki od wewnatrz a Venobon krem na zewnątrz dają dużą ulgę..oba na bazie kasztanowca
#BonimedVenobon


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: lek na hemoroidy
PostWysłany: Wto Gru 29, 2020 10:46 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Gru 29, 2020 10:25 am
Postów: 1
Polecam udać się do lekarza specjalisty - dzisiejsza medycyna oferuje zabiegi, które są skuteczne, bezbolesne i pozwalają bardzo szybko wrócić do codziennych obowiązków. Metod jest wiele, dobre gabinety mają w swojej ofercie kilka, a lekarz dobiera je odpowiednio do sytuacji. Specjalistką nie jestem, możesz więcej poczytać tu: https://derm-estetyka.pl/zylaki-odbytu-hemoroidy-usuwanie.html - w tym gabinecie byłam na zabiegu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 38 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności