Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 16, 2024 7:32 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: tampony na nietrzymanie moczu
PostWysłany: Śro Sie 19, 2020 12:11 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 19, 2020 12:09 pm
Postów: 59
Nietrzymanie moczu to choroba która bardzo często dotyka kobiety, głównie po ciąży… zazwyczaj problem nasila się gdy wykonujemy jakiś wysiłek fizyczny, przez co musimy uważać gdy wysilamy się i wykonujemy jakieś cięższe codzienne zadania… ja niedawno znalazłam świetny sposób, aby zwiększyć swój komfort, chodzi mi o tampony Uritam które doskonale blokują mimowolne wyciekanie moczu. Umieszcza się je w pochwie i one tak dociskają sciane cewki moczowej, że mocz nie wycieka. Najczęściej używam ich przed wysiłkiem np. gdy idę z dziećmi na lodowisko lub do parku linowego, jak również gdy chodzę z koleżankami na wspólny trening na otwartej siłowni na naszym osiedlu. Tampony są praktycznie nie odczuwalne, łatwo się aplikują i nie rozwarstwiają się. Zakupić je można w różnych rozmiarach


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: tampony na nietrzymanie moczu
PostWysłany: Nie Paź 11, 2020 8:55 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Maj 10, 2020 2:43 pm
Postów: 32
Jeśli następuje mimowolny wyciek moczu to znaczy, że nastąpiła jakaś dysfunkcja w układzie: nerwy - mięśnie odpowiedzialne za trzymanie moczu. Można radzić sobie doraźnie tamponami ale przypomina to zaklejanie plastrem rany, która się nie leczy i stale wycieka z niej krew a są takie przypadki. Lepszym jest usunięcie dysfunkcji i powrót do normalnego funkcjonowania.
Pozdrawiam,
Zbyszek :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: tampony na nietrzymanie moczu
PostWysłany: Sob Paź 17, 2020 12:19 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Sty 18, 2019 10:36 am
Postów: 60
wiem, że na pewno w DOZie można dostać bezpłatnie próbki wkładek tena, przy problemie moczenia sie trzeba szukać przyczyny ale wspomagająco takie środki higieniczne się przydadzą


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: tampony na nietrzymanie moczu
PostWysłany: Nie Paź 18, 2020 2:36 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Jeśli ktoś ma dostęp do książek dr Ferdynanda Barbasiewicza... Klawiterapia, poradzi sobie z niejednym problemem bardzo szybko przy pomocy choćby kijków do szaszłyków (stymulacja punktów na ciele... czasem to jeden punkt jak np na zgagę)... sprawdzone. Zajrzyj na YT i dowiedz się na czym to polega... nie ma żadnych skutków ubocznych i można stosować samemu, kiedy się chce. Podczas wykładu autorskiego, niecałe dwa lata wstecz, widziałam wraz z innymi jak może w minutę dr Barbasiewicz przywrócił m.in. ukrwienie w serdecznym palcu pewnej dziewczyny ze Stanów...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: tampony na nietrzymanie moczu
PostWysłany: Czw Paź 29, 2020 4:24 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Paź 29, 2020 4:15 pm
Postów: 17
tampony wchodzą do innego otworu niż.. tampony na miesiaczkę o.O


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności