Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 8:21 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: spóźniający się okres
PostWysłany: Sob Mar 14, 2020 4:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Mar 14, 2020 3:54 pm
Postów: 1
Witam,
tak jak w temacie, mojej kobiecie spóźnia się okres. Warto również dodać, że 1 lutego dostała poprzedniej menstruacji, a ostatni raz kochaliśmy się 25 i 29 lutego. Żeby uszczegółowić mój wywód w lutym przechodziliśmy przez grypę żołądkową (ona dość ciężko jej doświadczyła) oraz duży stres związany ze sesją egzaminacyjną przez co prawdopodobnie spóźniła się jej owulacja, gdyż miała ją mieć ponoć 16-17 lutego, lecz 22 lutego wystąpiły jej typowo owulacyjne oznaki (podwyższona temperatura, krótkie krwawienie, ból podbrzusza - jajnik), więc termin 22 lutego uznaliśmy za owulację. Od razu uprzedzam, że nie mogło to być krwawienie implantacyjne, gdyż ostatni raz (pomijając końcówkę lutego) kochaliśmy się ponad miesiąc wcześniej (gdzie normalnie miała potem miejsce menstruacje). Zachowywaliśmy wszelkie środki ostrożności, używaliśmy prezerwatyw i nigdy nie dochodziłem w środku i zawsze na tym kończyliśmy, a także sprawdzałem stan prezerwatyw po stosunku. Pilnowaliśmy fazy luteralnej (bezwzględnej niepłodności) i do tego po kilku dniach od owulacji podejmowaliśmy stosunek. Jednakże moja kobieta od jakiegoś czasu doświadcza typowych objawów występujących przed menstruacją, tj. podwyższona waga przez zatrzymywanie wody, wahania nastroju, uczucie ociężałości i bóle podbrzusza (jajniki), a nawet śluz wygląda jak zawsze ale mimo tego wciąż nie dostała miesiączki. Myśleliśmy że dzisiaj dostanie, ze względu na typowy ucisk w podbrzusza, jednakże wciąż nic. Od wczoraj chodzi często za "jedynką" i uczucie ociężałości spada. Przyznam, że początkowo bardzo sceptyczny, to coraz bardziej mnie to martwi i stres daje się we znaki. Co sądzicie drodzy państwo o takiej sytuacji?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: spóźniający się okres
PostWysłany: Śro Kwi 21, 2021 3:40 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lut 27, 2019 6:11 pm
Postów: 30
ja z takimi sprawami zawsze idę do ginekologa albo robię test


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: spóźniający się okres
PostWysłany: Wto Maj 11, 2021 9:48 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Kwi 30, 2021 7:53 am
Postów: 17
A u mnie okres jak w zegarku co do dnia i godziny :) Wszystko to dzięki tabletkom antykoncepcyjnym vines, one takie sprawy regulują idealnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: spóźniający się okres
PostWysłany: Czw Sty 20, 2022 12:56 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 20, 2022 9:24 am
Postów: 22
Jak sie stresujecie to zróbcie test, proste. Zwłaszcza, że mocny stres też potrafi opóźnić okres.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: spóźniający się okres
PostWysłany: Wto Lip 12, 2022 10:07 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Kwi 30, 2021 7:53 am
Postów: 17
też wiecznie mam z tym problem


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności