Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 5:48 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1469 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 98  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Śro Lip 02, 2008 3:36 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Dziękuję za poranne powitanie, czynię to po południu, bo poranki ?zabiera? mi praca zawodowa.
Ma to jednak swój plus, uruchamiam wyobraźnie i przenoszę się w czasie, czyniąc z popołudnia radosny, letni poranek. Znowu towarzyszy mi rześkie ranne powietrze, a nie popołudniowy skwar :P .

TeSa podoba mi się negocjujący wnuczek, ja też czasami sama z sobą negocjuję, przeważnie chodzi o ilość jogurtu naturalnego. Jest dla mnie odpowiedni, ale w ograniczonych ilościach, a te czasem w drodze negocjacji zdarza mi się przekraczać.

Gratuluję zdrowia twojej mamie, osobiście znam 85- latkę, która nadal uprawia warzywa i kwiaty w ogródku, prowadzi bardzo aktywne życie, a w wersji ?wizytowej?, może uchodzić za 65 latkę (max 70). Z obserwacji wiem, że jej dieta oparta jest na własnych, zdrowszych warzywach, mięsie królików z własnej hodowli, kozim mleku i serze.
Spożywcze zdobycze cywilizacji rzadko goszczą na jej stole, słodycze zastępują domowe wypieki, które choć nie należą do najzdrowszych produktów, to jednak stanowią alternatywę pozbawioną chemicznych dodatków żywnościowych (barwniki, konserwanty?).
Zioła natomiast są nieodłącznym jej ?towarzyszem?.
Młoda pokrzywa czy lucerna, to częste dodatki do sałatek, dodające zdecydowanie witalności.

Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Śro Lip 02, 2008 10:18 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam wieczorem

Dopiero niedawno moje aniołki poszły spać. Dobrze, że ja nie muszę już jeździć do pracy. Wreszcie mogę zająć się innymi rzeczami, na które nigdy nie miałam dość czasu.
Przyznam Ci się, że moja mama też prawie wszystko sama robi w ogródku. Bardzo to lubi. Wymyśliła sposób na zagospodarowanie odpadków organicznych. Żeby nie zajmować miejsca w ogródku na kompost, jak również, żeby nie wyrzucać do śmietnika cennych obierek z jarzyn i owoców, zakopuje je na bieżąco w jakimś wybranym miejscu. W następnym roku wszystko rośnie w tych miejscach "jak szalone" a więc raduje oko i często też żołądek.
A ta Twoja 85 letnia znajoma, to chyba grupa B i na dodatek wydzielacz ? Jutro napiszę o jednej pani, którą poznałam w sklepie z ekologiczną żywnością, która przez kilka lat jadła króliki....

Dobranoc

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Czw Lip 03, 2008 3:46 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
TeSa nie wiem, jaką grupę krwi ma ta Pani, ale też przypuszczam, że ?B?. Ponieważ jej córka ma grupę AB, to istnieją przesłanki, że właśnie tak jest.
Kiedyś znajoma parała się zawodowo ogrodnictwem, podobnie jak jej rodzice. Zawsze miała dostęp do jarzyn hodowanych na naturalnych nawozach, nie traktowanych chemicznymi środkami owadobójczymi. Ma to niewątpliwie wielki wpływ na jej kondycję zdrowotną, choć jak sama wspomina, w okolicach 40 roku życia, miała dosyć poważne kłopoty zdrowotne. Trafiła wtedy na szczęście do dobrego fitoterapeuty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Czw Lip 03, 2008 4:14 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Raz będąc w sklepie z żywnością ekologiczną spotkałam pewną panią, która opowiedziała nam swoją historię.
Miała ona męża, który wiedział (może tradycja rodzinna gr.krwi B ?), że mięso królika jest bardzo zdrowe. Zaczął więc hodować króliki i właśnie one bywały głównym daniem. Pani tej jednak bardzo pogorszyło się zdrowie. Trafiła wreszcie do alergologa. Zrobiono jej testy, z których wynikło, że jest uczulona m.in. na królika. Kosztowało ją to 300zł. Po dwóch tygodniach dostała od koleżanki książkę dr D'Adamo "Jedz zgodnie ze swoją grupą" . Porównała wyniki testu z zakazami z książki , ponoć zgadzały się w 90%. No i książka jest 10 razy tańsza. A owa pani miała oczywiście grupę krwi A.

Pozdrawiam

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Czw Lip 03, 2008 5:15 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Tak Tesa, masz rację, książka jest tańsza, a dieta jest naprawdę skuteczna!!!!
Najtrudniejsza, na początku jest zmiana przyzwyczajeń, ale tak jest z każdą tego typu sytuacją.
Już pisałam wcześniej, po przeczytaniu książki, przez parę dni biłam się z myślami, buntowałam przeciw "kolejnym życiowym" ograniczeniom (ten typ tak ma :( ).
W końcu podjęłam decyzję i teraz bardzo jestem z tego zadowolona.
Szczerze mówiąc zawsze bardzo lubiłam jarzyny, niestety też te nie służące mojemu zdrowiu, no i mleczny nałóg!!! Szkoda mi ziemniaków i sałatki jarzynowej z ich dodatkiem, no ale cóż, coś za coś.
Potrzeba matką wynalazku, znalazłam dla siebie nowe, ciekawe smaki, po prostu zmieniłam przyzwyczajenia na inne. Teraz już mogę powiedzieć ?po prostu? :) .

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 11:05 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam, u mnie już grzmi! Więc się zaraz wyłączę.

Krysia napisała:

"Tak Tesa, masz rację, książka jest tańsza, a dieta jest naprawdę skuteczna!!!!
Najtrudniejsza, na początku jest zmiana przyzwyczajeń, ale tak jest z każdą tego typu sytuacją.
Już pisałam wcześniej, po przeczytaniu książki, przez parę dni biłam się z myślami, buntowałam przeciw "kolejnym życiowym" ograniczeniom (ten typ tak ma :( ).
W końcu podjęłam decyzję i teraz bardzo jestem z tego zadowolona."

Może więcej osób podejmie taką decyzję. Tego im życzmy! Dla wspólnego dobra potencjalnych pacjentów.

Pozdrawiam

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 4:14 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Z całego serca tego życzę. Problem w tym, żeby się przełamać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 5:57 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Jak widzisz Krysiu ruszyłam starsze tematy z ciekawości, bo myślę, że są nadal aktualne. I dodam tu, że nie należę do osób co lubią sobie przysparzać roboty bez sensu. Mam tu na myśli odżywianie się według wyszukanych przepisów dietetycznych. Trzeba od czegoś zacząć. Uważam, że na początek wystarczy ze swego jedzenia wykluczać kolejno produkty najbardziej szkodliwe, co mogą modyfikować dotychczasową podatność na choroby. Oczywiście w sensie negatywnym. Później należy dodawać produkty, których dotąd nie jadaliśmy, a działają na naszą grupę krwi jak doskonałe leki (bez działań niepożądanych).
Trzeba zacząć pamiętać, kto powinien w domu zjeść np. mango(zdrowotne dla gr0, szkodzi AB i wydzielaczom gr.A), a kto np. powinien zjeść jeżyny (szkodzą gr.0), aby najmniejszym kosztem poprawiać zdrowie całej rodzinie.
Ciekawostka , przeglądając pobieżnie przepisy dla gr krwi B, widziałam tam dołączone potrawy z kurczaka co jest przecież kardynalnym błędem . I nie widziałam sprostowania. Może nie zauważyłam.

Pozdrawiam

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 10:22 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
I jeszcze jedno,
czy ktoś tu na forum już napisał o tym, że książkę pod tytułem "Jedz zgodnie z grupą krwi" napisał również dr Jorg Ziittlau ? Potwierdza on w niej główne tezy dr D'Adamo. Jego spojrzenie na rolę odżywiania, różni się od dr D'Adamo bardzo niewiele, mianowicie skłonny jest on pozwolić grupie krwi 0 na jedzenie kefirów i jogurtów ponieważ, jego zdaniem więcej to przynosi pożytku, niż wyrządza szkód. Zaleca też koncentrowanie się na naturalnych produktach bez wspomagania suplementami. Nie mam w tej chwili tej książki, gdyż ją rok temu pożyczyłam (pewnemu lekarzowi ) i na razie do mnie nie wróciła. Piszę więc co zapamiętałam. Kupiłam ją w księgarni, widziałam też w internecie. Jest ona o tyle interesująca, że zawiera przepisy kulinarne z naszego rejonu geograficznego i zawiera wspomniane wyżej potwierdzenie, ale praktycznie absolutnie nie może zastąpić encyklopedii zdrowia z serii jedz zgodnie ze swoją grupą krwi dr D'Adamo.

Pozdrawiam Wszystkich

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Sob Lip 05, 2008 12:04 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Dziękuję za informacje o książce.
Ja i bez niej jestem pewna skuteczności tej diety, ale być może dla wielu stanowić będzie dodatkową zachętę do jej stosowania.
Na pewno przepisy stanowią dodatkowo o jej atrakcyjności.
Jak już powiedziałam wielokrotnie, to zafascynowanie pozytywnymi skutkami diety, skłoniło mnie do zainicjowania dyskusji na jej temat.
Cieszę się, że Ty również zechciałaś zabrać głos za!!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Sob Lip 05, 2008 2:37 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Ja też bardzo się cieszę, że spotkałam bratnią duszę. Napisałaś:

"Jak już powiedziałam wielokrotnie, to zafascynowanie pozytywnymi skutkami diety, skłoniło mnie do zainicjowania dyskusji na jej temat"

Dobrze byłoby, żeby do tej dyskusji przyłączyli się lekarze, zwłaszcza młodzi, z otwartymi głowami. Przecież wspomaganie leczenia różnych dolegliwości jedzeniem odpowiednim dla grupy krwi pacjenta zdecydowanie przyspiesza proces jego leczenia...ale to jest chyba wołanie na puszczy...

Pozdrawiam

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Sob Lip 05, 2008 3:43 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
TeSa napisał(a):
Dobrze byłoby, żeby do tej dyskusji przyłączyli się lekarze, zwłaszcza młodzi, z otwartymi głowami. Przecież wspomaganie leczenia różnych dolegliwości jedzeniem odpowiednim dla grupy krwi pacjenta zdecydowanie przyspiesza proces jego leczenia...ale to jest chyba wołanie na puszczy...



...być może, być może przypomina wołanie lwa w puszczy...

TeSa może jednak nie traćmy nadziei :).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Sob Lip 05, 2008 10:58 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Nie traćmy nadziei......nie wolno nawet pomyśleć, że nadzieja jest matką głupich...
Trzeba coś wymyślić !

Miłej niedzieli

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 6:27 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Muszę napisać dlaczego zafascynowały mnie te dwie wielkie osobowości dr D'Adamo i prof. M. Tombak. Otóż w przeszłości byłam audytorem. Czynnie też uczestniczyłam we wdrażaniu systemów jakości , oraz zarządzania jakością. Ten drugi nakazywał identyfikowanie potencjalnych zagrożeń i usuwanie ich na etapie, jak dopiero groziły. Czyli wszystko polegało na usuwaniu przyczyn złej jakości . Było też potrzebne zarządzanie ryzykiem. U powyższych naukowców zaimponowało mi podejście do życia i w szczególności do zdrowia właśnie w taki kompleksowy, nowoczesny sposób. Natomiast co dzieje się u nas? Procedura wypełniona, a pacjent zmarł. Nikt nie zmieni procedury, bo to za dużo roboty. Niepojęte....
Mój pierwszy kontakt z książkami prof. Tombaka nie wypadł najlepiej, widziałam je w księgarni. Jak zobaczyłam hologram i wewnątrz, na pierwszej stronie przeczytałam prośbę i telefon, by informować o przypadkach nielegalnego druku, to bardzo źle o nim pomyślałam. Uważam, że takiego człowieka, powinno cieszyć ,że jego książka zdobywa popularność, że nie powinien, aż tak myśleć o zysku ...i nie kupiłam książki. Potem okazało się, że moja córka kupiła wcześniej dwie ... i dała mojej mamie, więc któregoś dnia (może rok temu) zaczęłam czytać. Jak przeczytałam jego wywiad, w którym opowiedział swoją historię i przedstawił swoje poglądy, od razu stał mi się bliski. Bardzo mi zaimponował. Nie mogłam, tylko zrozumieć dlaczego nie odniósł się do teorii dr D'Adamo, chyba zajęty swoimi badaniami jeszcze nie zdążył się dowiedzieć... To z jego książki zaczerpnęłam ćwiczenia regenerujące kręgosłup i sposób zdrowotnego oddychania. Napiszę o nich w następnych komentarzach jak będę miała chwilkę.

Pozdrawiam Wszystkich :D

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 8:12 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
TeSa napisał(a):
Nie traćmy nadziei......nie wolno nawet pomyśleć, że nadzieja jest matką głupich...
Trzeba coś wymyślić !

Wymyślam i wymyślam!!!!!
Tylko czasami na chwilę opadają mi ręce, ale na szczęście tylko na chwilę, już tak mam :). Pomaga mi wewnętrzne przekonanie o słuszności, ono dodaje mi animuszu.
W dwójkę łatwiej, może coś wymyślimy!!!!

Swoją przygodę, bo tak nazywam powrót do dobrej kondycji zdrowotnej, rozpoczęłam właśnie od książek profesora M. Tombaka. Nie pamiętam dokładnie okoliczności ich zakupu. Było to w czasie, kiedy chorowała moja przyjaciółka, choroba mamy nabierała "rozmachu", moje zdrowie z wielu powodów zaczynało popadać w ruinę. Jednym słowem obraz nędzy i rozpaczy. Choroby tak bardzo zdominowały moją codzienność, że byłam prawie załamana. Dla przyjaciółki medycyna konwencjonalna nie znajdowała ratunku, dla mamy także.Traciłam bardzo dla mnie ważne osoby. Nie mogłam jednak pogodzić się z biernym czekaniem, to właściwie było w całej tej sytuacji najgorsze, ta bezsilność w obliczu nieszczęścia.
Po przeczytaniu już pierwszej książki Tombaka nabrałam otuchy, wreszcie ktoś mówi, że można, że nie ma z góry przegranych spraw. Potem były następne, po drodze o. Grande, o. E. Szeliga z ziołami z Amazonii, o. Klimuszko, P. D'Adamo, dr. Budwig i internet z łatwo dostępną kopalnią wiedzy.
Przyjaciółce nie zdążyłam pomóc, ale to jej odejście bardzo mnie zmobilizowało. Postanowiłam walczyć o siebie i mamę.
Z czasem przyszły sukcesy, bo dla mnie zdrowie to sukces, może dlatego, że bardzo często mi go brakowało.

Pozdrawiam i życzę miłego poniedziałku :).


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1469 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 98  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 8 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności