Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:12 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Żylaki a wysiłek fizyczny
PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 9:46 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 9:38 am
Postów: 12
Miejscowość: Pozna
Niestety mam problem z żylakami. Chciałam się poradzić, czy intensywne uprawianie sportu może wpływać na nie negatywnie?
Chodzi mi o bieganie, długie spacery i jazdę na nartach.
Opinie są bardzo podzielone, niektórzy twierdzą, że każda forma ruch jest zalecana przy żylakach, a inni, aby unikać wysiłku.
Sprawa jest o tyle istotna, że ja mam pracę siedzącą przy komputerze, więc ruch jest mi na pewno potrzebny, skąd mam teraz wiedzieć czy biegając sobie pomagam czy szkodzę. :?:


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 8:24 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Witam, ja też mam podobny problem. Z tego co wiem wysiłek jest bardzo zalecany. Korzystne będzie wszystko, co poprawi krążenie i wzmocni mięśnie (zwłaszcza stóp i łydek). Dlatego powinno się dużo ruszać i ćwiczyć. Zalecane są jazda na rowerze, spacery, pływanie. Z drugiej strony wydaje mi się, że wysiłek nie powinien być zbyt intensywny. Sama wiem z własnego doświadczenia, że po zbyt forsownym wysiłku, np. po bieganiu bolą mnie nogi, a żyły staja się bardziej widoczne, przynajmniej tak jest u mnie.
Tak naprawdę to nie wiem do końca jak jest z tym intensywnym wysiłkiem ale umiarkowany ruch na pewno jest wskazany.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lut 25, 2007 6:12 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 14, 2006 1:44 pm
Postów: 36
Miejscowość: Oborniki
Oj, lepiej uważajcie z tym intensywnym sportem. Wiem na pewno, że po forsownym wysiłku żylaki są bardziej widoczne. Myślę, że bezpieczniej jest ograniczyć się do spacerów, a żylaki trzeba leczyć. W początkowej fazie wystarczy dobra maść i pończochy uciskowe. Jeśli nie ustępuje to trzeba się skonsultować z lekarzem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lut 25, 2007 7:23 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 9:38 am
Postów: 12
Miejscowość: Pozna
Dzięki za rady. 8)

Jeśli chodzi o rajstopy przeciwżylakowe, to jakoś nie mogę się do nich przekonać, ciężko mi się w nich chodzi, po prostu źle się w nich czuję.
Maści używałam do tej pory kilka ale jakoś bez efektów.
Czy możecie coś skutecznego polecić (najlepiej coś niedrogiego)

Niestety nadal nie wiem czy intensywne bieganie mi nie zaszkodzi. :cry:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lut 25, 2007 8:03 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:31 pm
Postów: 32
Miejscowość: Szczecin
Zdecydowanie unikaj intensywnego biegania.
Spróbuj się jednak przekonac do rajstop przeciwżylakowych. Jeśli mas ten problem to powinnaś koniecznie nosić rajstopy o odpowiednim dla siebie stopniu ucisku. Może masz nieodpowiednio dobrane i dlatego się w nich źle czujesz.
pozdr.
Kinga


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 10:43 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 08, 2007 8:34 pm
Postów: 29
na pewno warto nosic rajstopy przeciwżylakowe, poprawiają krążenie i przynoszą ulgę przy opuchniętych nogach, moje ulubione to Relaxsan, nie są najtańsze ale bardzo trwałe, więc lepiej troche wiecej zaplacic i miec wyrob dobrej jakosci


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 10:07 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
popieram, odpowiednio dobrane rajstopy przeciwżylakowe bardzo pomagają, zapewniają lekki mikromasaż przez co wspomagają też eliminowanie cellulitu, nosze Maxis, bardzo je lubie
o Relaxsanie tez slyszalam – same superlatywy, na razie jednak pozostanę przy maxisie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 10:17 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 30, 2007 7:33 pm
Postów: 7
Relaxsan są na pewno godne polecenia, od lat stosuje rajstopy lecznicze tej firmy, takie o stopniowanym średnim ucisku i swietnie się w nich czuje, przy okazji, ceny są bardzo, bardzo zróznicowane w zaleznosci od tego gdzie kupujesz, w jednym sklepie widzialam Benefic 140 DEN za prawie 100 zl, a w innym sklepie identyczne za niecale 60 zl, warto o tym wiedziec


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 8:28 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
podobno Sigvaris są bardzo dobre, ale cena może odstraszyc -coś około 300 zł


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 6:21 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Mar 28, 2007 8:35 pm
Postów: 23
ja nosze rajstopy o nazwie Veera, koszt to ok. 42 zl, bardzo je lubie, wczesniej mialam jakies inne, o zbyt wysokim ucisku , zle dobrane i ich nie lubilam,
Moze sprobuj dobrac sobie odpowiednie a na pewno polubisz, bardzo wazne jest żeby przed zakupem dokladnie wymierzyc noge (mierzyc trzeba rano po wstaniu z łozka) i przy zakupie dobrac odpowiedni rozmiar


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 24, 2007 2:51 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Umiarkowany wysiłek fizyczny jest bardzo wskazany, należy jednak unikać ćwiczeń wymagających bardzo dużego wysilku oraz ćwiczeń powodujących kontuzje stóp. A więc pływanie, jazda na rowerze - jak najbardziej, ale np. podnoszenie ciężarów, skoki wzwyż - nie.
Sporo przydatnych rad jak zapobiegać żylakom jest tutaj: Piękne nogi bez żylaków


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 6:54 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Gru 24, 2006 2:14 pm
Postów: 24
Miejscowość: Pozna
Ciekawy artykuł.
Ja wprawdzie nie mam dużych kłopotów z żylakami ale czasem jak cały dzień siedzę przy biurku to później nie mogę zrobić kroku.
W domu jak mam czas na odpoczynek to trzymam nogi wysoko. Właśnie przeczytałam, że to błąd, nogi powinny być tylko lekko podparte w pozycji poziomej - człowiek całe życie sie uczy. :-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 2:43 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Unikać tłustych potraw przedewszystkim, to cholesterol przecież blokuje krew przed dopływaniem do narzadów i krew zastaje się tworząc żylaki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 02, 2008 9:21 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 12, 2007 10:22 pm
Postów: 84
Ciekawe z tym ogrzewaniem podłogowym, piszą tam że ogrzewanie podłogowe jest niewskazane przy skłonnościach do żylaków, a gdzieś indziej znowu czytałam że ogrzewanie podłogowe nie szkodzi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 03, 2008 9:47 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
W wielu poradnikach medycznych piszą że ogrzewaniem podłogowe nie jest zalecane, a np. tego z artykułu wynika cos innego >http://akademia.dom.pl/cv_817_4479,_.htm
Tu jest jeszcze na ten temat dyskusja na poruszony temat: >http://esto.katalog-czesci.info/10_22085_0.html
Wynika z tego że zdania są podzielone


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności