Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:04 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Książka
PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 2:37 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
http://www.polskastrefa.eu/ogloszenia/jedz_zgodnie_z_grup_krwi__jorg_zittlau_62842_62842_12920.html

:mrgreen:

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Książka
PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 1:29 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Tutaj ta sama książka o wiele tańsza ale osobiście jej nie polecam ( wydanie 1999 ) - najlepiej kupować książki dr ADAMO ( najnowsze wydanie dostępne na rynku ) gdy chodzi o tematykę gr. krwi...............

http://www.redmoon.pl/Jedz-zgodnie-z-grup%C4%85-krwi-i-10616.html

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Książka
PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 8:35 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
A jaką książkę dr Adamo polecacie? Chodzi mi o konkretną wersję. W jakiej są wypisane wszystki produkty i opisane czy można jeść czy nie i jak często można oraz dlaczego?

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Książka
PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 8:57 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Zgadzam się z Krzysztofem, książka dr Jorga Zittlau jest o tyle cenna , że w gruncie rzeczy potwierdza spostrzeżenia dr Petera J. D'Adamo. Dla mnie, jak znam książki D'Adamo, jest za bardzo powierzchowna, (nie uwzględnia podziału na wydzielaczy i niewydzielaczy, doradza grupie zero jogurty i kefiry, może zresztą są inne, nie wiem). Pisałam już na ten temat. Pisałam też o istnieniu całej biblioteki literatury D'Adamo. Ostatnio przypomniał o tym na forum Krzysztof. Jeśli chcesz kupić tylko jedną książkę, nie wgłębiając się za bardzo w całą teorię, to moim zdaniem powinieneś:
Cytuj:
1. zastanowić się po kim w rodzinie odziedziczyłeś grupę krwi. Następnie zrobić wywiad na co chorowała ta osoba lub jakie choroby zdiagnozowano w jej rodzinie, a następnie
2. kupić sobie odpowiednią do potrzeb, jedną z nowych książek , z serii "zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi" np. "alergie" lub "zapalenie stawów" lub jeszcze inną (pomyśl też zanim kupisz, czy u siebie nie zauważyłeś objawów jakiejś choroby).
3. Przeczytaj ją ze zrozumieniem i jeśli coś Ci dolega,
4. powinieneś poradzić się lekarza rodzinnego, który zna i stosuje, jako wspomaganie leczenia teorię diet D'Adamo (w razie czego pożycz mu książkę).


Moim zdaniem wszystkie książki D'Adamo są świetne ale trudno je tak porównywać. Pod pewnymi względami najlepsza jest encyklopedia, ale tam nie ma takich wskazówek o jakie Ci chodzi, są jednak m.in. opisy różnych schorzeń i statystyczne dane dotyczące podatności na nie poszczególnych grup kwi, są informacje o źródłach i protokoły leczenia stosowane w klinice D'Adamo. Bardzo dobre i przekonywujące są pierwsze książki, ale tam nie ma podziału na wydzielaczy i niewydzielaczy, najnowsze mają szerszy podział produktów ...no i jest jeszcze blog D'Adamo, a na nim encyklopedia zawierająca statystyczne dane D'Adamo o produktach (i indywidualne własności w stosunku do różnych grup krwi). Można tam też zweryfikować zauważone w książkach błędy , o których też już było...

Pozdrawiam z Wołomina Życząc Wszystkim Czytającym Powodzenia :D

TeSa

Jak pomoże Ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Książka
PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 11:01 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
TeSa, często pisałaś ile coś jest dozwolone w ciągu miesiąca. Z jakiej książki czerpiesz te informacje?

Wydaje mi sie że nie ma na blogu wszystkich produktów. W książkach jest ich więcej opisanych?

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Książka
PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 2:15 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Z książek z serii "zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi" Nazewnictwo produktów zależy często od regionu świata i od dociekliwości tłumacza, a oni są różni (czasami różnica powstaje z powodu różnego przetłumaczenia tego samego produktu w różnych książkach)...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Książka
PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 7:00 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Dobra książka to podstawa, ale równie ważna jest silna wola.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Książka
PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 7:04 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
KrystynaP napisała:
Cytuj:
Dobra książka to podstawa, ale równie ważna jest silna wola.
I to jest sedno :D

Pozdrawiam Krysię :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności