Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:36 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: NAJWIĘKSZA MANIPULACJA ŚWIATA
PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 11:19 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
NAJWIĘKSZA MANIPULACJA ŚWIATA

Dość manipulacji!

Poniżej przedstawię najciekawsze fragmenty z książki profesora Hartenbacha zatytułowanej "Mity o cholesterolu".

Wstęp:
Obniżanie poziomu cholesterolu we krwi oznacza krociowe zyski, głównie dla firm farmaceutycznych, lekarzy oraz producentów margaryny. Natomiast zgodnie z opinią profesora Hartenbacha, którą podzielają wybitni naukowcy, działanie to jest całkowicie bezcelowe, często szkodliwe, a w wielu przypadkach, stwarza wręcz zagrożenie życia.
Przypadek leku Lipobay, obniżającego poziom cholesterolu we krwi, wycofanego z obrotu, po doniesieniach, że po jego przyjmowaniu zmarło kilkadziesiąt osób, wywołał przerażenie opinii publicznej. Natomiast mało kto rzeczywiście zdaje sobie sprawę, na jak ogromną skalę umyślnie dezinformuje się obywateli, co do domniemanej szkodliwości cholesterolu.

"...Cholesterol w żaden sposób nie przyczynia się do rozwoju miażdżycy oraz zawału serca...".

"...Wszystkie naukowe publikacje ostrzegają przed stosowaniem leków obniżających poziom cholesterolu...".

"...Szybko zapomniano o skandalu z lekiem Lipobay...".


Rozdział 1
Kampania antycholesterolowa - niebezpieczna dezinformacja.

Jak media mijają się z prawdą ?

Relacje medialne na temat problematyki cholesterolu w prasie, radiu i telewizji jednoznacznie utwierdzają w przekonaniu, że środki masowego przekazu wpadły w szpony "mafii antycholesterolowej". Stoją za tym w znacznej mierze producenci margaryny oraz przemysł farmaceutyczny produkujący leki obniżające poziom cholesterolu we krwi.

Jak się okazuje, dla wielu lekarzy istotne znaczenie ma fakt, że leki obniżające stężenie cholesterolu pozwalają leczonego nimi chorego uczynić "regularnym pacjentem, na długie lata". Tymczasem prawda jest taka, że poziomu cholesterolu we krwi nie da się na dłuższą metę obniżyć ani przy pomocy odpowiedniej diety, ani leków, gdyż zawsze wraca on do swojej wartości wyjściowej.

Przemysł farmaceutyczny całkiem dowolnie znacząco zaniża prawidłową normę zawartości cholesterolu we krwi aż do 200 mg/dl lub jeszcze bardziej. Tymczasem na całym świecie, przyjmuje się, że średnia wartość stężenia cholesterolu dla osoby dorosłej wynosi 250 mg/dl. Poziom ten waha się w zależności od obciążenia organizmu, a u 20% ludności wynosi 300 mg/dl do 350 mg/dl i zawsze jest korzystną oznaką wzmożonej witalności organizmu.
Trzeba wziąć pod uwagę, za każdym razem gdy podaje się pacjentowi lek obniżający poziom cholesterolu we krwi, że cholesterol jest prekursorem (bierze udział w tworzeniu się) hormonów sterydowych, w tym najważniejszego hormonu stresu, kortyzolu. Tak więc każdorazowe obniżanie poziomu cholesterolu powoduje ograniczenie produkcji hormonów, co pociąga za sobą spadek wydolności psychicznej oraz fizycznej. Do wiedzy elementarnej należy znajomość faktu, że wszelki poziom obciążenia, czy to natury psychicznej, czy fizycznej, w szczególności na skutek uprawiania sportu, choroby, obrażeń odniesionych podczas wypadku i przejściem operacji, zwiększa poziom stężenia hormonu stresu, kortyzolu we krwi, a tym samym jego podstawowego składnika strukturalnego cholesterolu. Dzieje się tak dlatego, by uaktywnił się zgodnie z zapotrzebowaniem podstawowy związek energetyczny w organizmie - glukoza, z ustrojowych zapasów białka. Zależność tę sam stwierdziłem u ponad 6000 pacjentów.

...

Rozdział 9
Wszyscy poważni, wymienieni z nazwiska badacze (również z dziedziny dietetyki) zgodnie określają strategię, którą obrali producenci margaryny oraz przemysł farmaceutyczny, wytwarzający leki obniżające poziom cholesterolu, mianem największej mistyfikacji stulecia. Jak wiemy polega ona na rozpowszechnianiu zmyślonych i zaniżonych docelowych wartości stężenia cholesterolu we krwi…

"Dezinformujące statystyki napływają głównie z USA"




Założyłem ten temat ponieważ coraz większa ilość Polaków ma problem z cholesterolem. Myślę, że niektórych z was ta książka zaciekawi.


Prof. Dr hab. Med. Walter Hartenbach, Mity o cholesterolu (książka kosztuje tylko 23 zł, a wiedza w niej zawarta może być bezcenna)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: NAJWIĘKSZA MANIPULACJA ŚWIATA
PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 2:20 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 07, 2008 11:32 pm
Postów: 5
Ten artykuł może być dowodem na szkodliwość leków obniżających cholesterol ale nie oznacza, że ludzie w swojej diecie nie powinni kontrolować zawartość złego cholesterolu.
Co do margaryny to ja też nie jestem przekonana, niby ma mniej szkodliwego cholesterolu niż masło ale jednak masło jest bardzo zalecane na wzrok. Szczególnie młodzi ludzie nie powinni w swojej diecie zastępować masła margaryną.
Moja opinia na ten temat jest taka, że należy obniżać poziom cholesterolu poprzez właściwy dobór diet i odpowiedni styl życia. Jednak nie wierzę żadnym lekarstwom i innym cudownym specyfikom.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: NAJWIĘKSZA MANIPULACJA ŚWIATA
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 10:06 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Macie rację. Czytałam o cholesterolu m.in.w encyklopedii zdrowia z serii Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi dr D'Adamo. Jest tam bardzo ciekawy opis hipercholesterolemii, bo tak się nazywa nadmiar cholesterolu we krwi (najwyższe ryzyko zachorowania mają grupy krwi A i AB). Jeśli ktoś będzie ciekawy, to przytoczę sedno...

Pozdrawiam :D

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: NAJWIĘKSZA MANIPULACJA ŚWIATA
PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 8:13 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Tak a co powiecie o od lat ze skutkiem stosowanych simwastatynie, atorwastatynie i innych? Są skuteczne i majaudowodnione działanie a co wiecej są maja rzetelne badania przedłużania zycia "wieńcowcow" . Wchodzą jednak w interakcje z wieloma lekami szczególnie z innymi stosowanymi w hipercholesterolemii i hiperlipidemii a mianowicie fibratami i mogą prowadzić do rambdomiolizy. Co to jest pocztytajcie, ale może nie na stronach www ale porządne książki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: NAJWIĘKSZA MANIPULACJA ŚWIATA
PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 6:31 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Pamiętałam o tym wątku i jeszcze raz przeczytałam artykuł przytoczony przez Poszukiwacza. W/g encyklopedii D'Adamo pożywienie ma niewielki bezpośredni wpływ na poziom cholesterolu, ponieważ 2/3 tej substancji wytwarzane jest w wątrobie, pod wpływem tłuszczów nasyconych (występujących w produktach pochodzenia zwierzęcego, takich jak mięso i nabiał)... A więc należy dbać o dobry stan wątroby, czyli przede wszystkim dostarczać organizmowi to, co jego grupie nie szkodzi. Tak zrozumiałam przesłanie D'Adamo :D

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: NAJWIĘKSZA MANIPULACJA ŚWIATA
PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 3:07 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Maj 07, 2008 10:47 am
Postów: 12
Przyznam, że mnie to zainteresowało. Może w wolnej chwili poszukam czegoś o tym w sieci, albo i do księgarni skoczę. :) Choć czytanie książek tak bardzo boli ... :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: NAJWIĘKSZA MANIPULACJA ŚWIATA
PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 7:27 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
To jest bardzo na temat i cały czas aktualne:

http://www.mangostan.pl/zakazane.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: NAJWIĘKSZA MANIPULACJA ŚWIATA
PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 7:50 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Kwi 03, 2009 6:55 pm
Postów: 1
Czytalem 9 lat temu ksiazke amerykanskiego lekarza , ktorą wydal wraz z zoną. Bral udzial w badaniach nad lekiem przeciw cholesterolowym i wplywem nadmiaru cholesterolu na zdrowie,wraz ze sztabem naukowcow oraz lekarzy. Juz wtedy, a bylo to bardzo dawno, ewidentne bylo ze cholesterol wcale nie jest taki grozny. A przyczyna jego nadmiaru jest aminokwas-homocysteina, ktorą latwo wyeliminowac stosujac witaminy z grupy b, oraz kwas foliowy plus oczywiscie lekką dietę ,owocowo warzywną. Kiedy protestowal przeciw zaklamaniu swoich zwierzchnikow , zostal zwolniony i przez dlugi czas nie mogl znalezc pracy na terenie calych stanow :twisted: PODLOSC NIEKTORYCH JEST NIEBOSIEZNA. Ciekaw jestem tylko, w jak glebokiej nieswiadomosci zyjemy obecnie i o jakich perfidiach dowiemy sie niebawem. Ale najbardziej ciekawia mnie te sprawy o ktorych nie dowiemy sie nigdy :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: NAJWIĘKSZA MANIPULACJA ŚWIATA
PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 5:45 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Masz rację piter0072 :D

Korzystając z "rady" z postu poniżej można na śniadanie jeść np. 400g ziemniaków....W przypadku właścicieli grupy krwi A i 0 jest to raczej pewny sposób na wyhodowanie sobie artretyzmu....no i właśnie o to chodzi, znów trzeba będzie coś leczyć...tylko zmienić specjalistę. Ponieważ badania reklamowanego w tym wątku instytutu w Krakowie nie uwzględniają specyfiki grup krwi, w dzisiejszych czasach stają się niewiarygodne. Mam nadzieję , że admin usunie przynajmniej trzy z tych czterech takich samych postów. A czytający... cóż ...dobrze , że obowiązuje zasada: wybór należy do ciebie

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: NAJWIĘKSZA MANIPULACJA ŚWIATA
PostWysłany: Śro Maj 11, 2016 1:22 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Słuchałam tego co w sejmie (ale zapomniałam włączyć o 14... wcześniej o zdrowiu nie było ciekawe czy przegapiłam... tam to są dopiero straty... czy minister o tym powie?

Warto zaglądać na stare wątki... ja próbuję odszukać taki o kłopotach z pamięcią po statynach... nie zapamiętałam tytułu
Jeden znalazłam o szkodliwości statyn ale to nie ten...

Teraz przypomina o tym p. Jerzy Zięba, który w 2009 r przetłumaczył książkę Cholesterol naukowe kłamstwo... na forum dadamo.com też o tym dawno wiedzą

Kiedyś to na tym forum były dyskusje. Pozdrawiam tych co tu od lat zaglądają :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: NAJWIĘKSZA MANIPULACJA ŚWIATA
PostWysłany: Śro Maj 11, 2016 4:34 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: NAJWIĘKSZA MANIPULACJA ŚWIATA
PostWysłany: Czw Maj 12, 2016 7:45 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Dzięki

Kiedyś nasze forum było dużo lepsze...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: NAJWIĘKSZA MANIPULACJA ŚWIATA
PostWysłany: Pią Mar 09, 2018 11:37 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Poszukiwaczu bywasz tu jeszcze... a może wpada Krzysztof z Zielonej Góry, Henryk, euroscan... Krystyna P czasem...inni... Czy walczycie dalej o zdrowie?

Od pewnego czasu też wiemy o kłamstwie cholesterolowym z przetłumaczonej i wydanej w 2009 przez P. Jerzego Ziębę książki Uffe Ravnskov'a Cholesterol naukowe kłamstwo.
Tę i wiele innych moim zdaniem ważnych dla zdrowia informacji umieściłam w swojej książce pod roboczym tytułem ZDROWIEJ POLSKO Wierszem o zdrowiu, złożonej w wydawnictwie jesienią... już się nie mogę doczekać :)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: NAJWIĘKSZA MANIPULACJA ŚWIATA
PostWysłany: Pon Maj 07, 2018 12:41 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Kwi 25, 2018 8:06 am
Postów: 30
Moim zdaniem warto ufać lekarzom. Jeżeli naprawdę cholesterol nie ma takiej natury jak się obecnie mówi, to na pewno któreś badania to potwierdzą, a na razie jednak zostałbym przy stanowisku lekarzy.

_________________
www.Enaturalnie.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: NAJWIĘKSZA MANIPULACJA ŚWIATA
PostWysłany: Pią Maj 11, 2018 10:27 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Enaturalnie.pl napisał/a

Cytuj:
Moim zdaniem warto ufać lekarzom. Jeżeli naprawdę cholesterol nie ma takiej natury jak się obecnie mówi, to na pewno któreś badania to potwierdzą, a na razie jednak zostałbym przy stanowisku lekarzy.


Nikt Ci tego nie zabrania... ja wolę słuchać również głosu niezależnych badaczy, którzy się odważyli sprawdzać w praktyce tezy przynoszące farmacji olbrzymie zyski. Najczęściej leki na coś... przynoszą tak znaczne szkody w innych obszarach, że warto to uwzględniać... Tak np. radzi w swych poradnikach Dr Peter D'Adamo jeśli chodzi o jadło...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności