Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 10:08 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pytania co do niektorych produktow.
PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 8:20 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 02, 2009 7:49 pm
Postów: 3
Hey. Wlasnie zaczynam diete. musze powiedziec,ze wiaze z nia duze nadzije gdyz moj obecny stan zdrowia pozostawia wiele do zycznienia. Mam tylko problem z pewnymi produktami gdyz zdarza sie czasem ze prdukt wystepuje jako dobry dla diety i zly za jednym razem. Mam grupe krwi A. Moje pytanie dotyczy pszenicy samej nie moge ale za razem zastanawiam sie nad kuskusem jest to jednak kasza powstala z maki (prosze sie nie oburzac jest ciezko podpozatkowac kuskus gatunkowi na makaron jednak to nie wyglada a jest tak jak on zrobiony). Nastepny probelm mam z normalna fasola czerwona i biala to co wystepuje w puszce i kosztuje tak taniutko. No i jeszcze kapary i krewetki. Byla bym wdzieczna jakbyscie mi z tym pomogli bo na serio chce zeby mi sie udalo wiec czekam na wasze odpowiedzi i z gory za nie dziekuje.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Pytania co do niektorych produktow.
PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 8:58 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Fox :D

Piszesz:
Cytuj:
Wlasnie zaczynam diete. musze powiedziec,ze wiaze z nia duze nadzije gdyz moj obecny stan zdrowia pozostawia wiele do zycznienia. Mam tylko problem z pewnymi produktami gdyz zdarza sie czasem ze prdukt wystepuje jako dobry dla diety i zly za jednym razem. Mam grupe krwi A.
Muszę Ci pogratulować decyzji. Myślę, że się nie zawiedziesz. Mam nadzieję, że odpowie Ci też Krystyna P, bo ona jest nie byle jakim specem i sama ma grupę krwi A. Ja przytoczę Ci, co w encyklopedii zdrowia D'Adamo "Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi" można przeczytać o krewetkach:
Cytuj:
Krewetka -obojętna tylko dla grupy krwi 0. Innym nie jest zalecana. Najbardziej jest szkodliwa dla AB, najmniej dla B.
A-niewydolność wydzielnicza, zaburza czynność układu sercowo-naczyniowego: hamuje normalne funkcje żołądka lub blokuje wchłanianie
Jeśli chodzi o fasolę z puszki, ogólnie powinnaś unikać produktów konserwowanych, bo w uproszczeniu, konserwanty są pożywką dla komórek rakowych , a Ty z racji grupy krwi jesteś w strefie ryzyka. Kuskus jest obojętny dla wydzielaczy grupy krwi A (jest ich 80% i wyróżniają się przynależnością do grupy krwi A i Le a-b+) . W nowych książkach jest zaliczony do produktów obojętnych , dozwolonych często. W książce D'Adamo "Zmęczenie" (2006) jest on opisany w uwagach tłumaczki i jak będziesz chciała to przytoczę ten opis. O odróżnianiu fasoli też.Jak coś jeszcze znajdę to napiszę.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pytania co do niektorych produktow.
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 8:34 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 02, 2009 7:49 pm
Postów: 3
Dziejuje ci serdecznie za odpowiedz ciesze sie ze moge jest couscous bo jest pyszyn no i monza z niego zrobic duzo rzeczy :D. Szkoda tylko z ta krewetka, no ale coz najwyzej moj portfel bedzie mi wdzieczy :D.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pytania co do niektorych produktow.
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 8:08 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

I uzupełniam. Dzięki dociekliwości tłumaczki p.Ewy K. Suskiewicz , w jej uwagach na końcu książki D'Adamo z serii Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi "Zmęczenie", są m.in. opisy różnych fasoli, ale autorka z uwagi na występowanie obecnie ich różnych odmian, sugeruje jednak obserwowanie reakcji swojego organizmu:
Cytuj:
fasole zdrowotne dla grupy krwi A (wydzielaczy)

fasola adzuki-drobna czerwonawa
czarna- brak opisu
czarne oczko-drobna biała fasola z czarną obwódką przypominającą oczko (jadalne niedojrzałe strąki, młode pędy i liście, które można gotować jak szpinak lub na surowo jako składnik sałatki)
pstrokata(pinto)-w kształcie lekko nerkowatym, beżowa nakrapiana ciemniejszymi plamkami
zielona fasolka szparagowa-bez opisu

Białe fasole (oprócz navy) są obojętne dozwolone często, też cannellini (n.b. jest też biała)

Grupa krwi A (wydzielacze) powinni unikać:

navy-drobna biała (perłowa)
lima-seledynowa lub jasno zielona , leko nerkowate w kształcie (też w grubych zielonych strąkach)
copper-ciemno czerwona, okrągława, lekko spłaszczona, średniej wielkości o długości nasion do 1 cm
kidney (nerkowa)- o wyraźnym kształcie nerki i wielkości nasion powyżej 1 cm , czerwono-brązowa


Na kapary się nie natknęłam, ale jeśli znasz angielską nazwę, to zawsze możesz sprawdzić w bazie produktów na stronie dadamo.com

Pozdrawiam i polecam się na przyszłość :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pytania co do niektorych produktow.
PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 12:56 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Fox :D

Przepraszam Cię ale z tym kuskusem to niestety pomyliłam się. W nowych książkach D'Adamo(sprawdziłam w czterech: Zmęczenie , Alergie, Nowotwór, Cukrzyca)w przypadku wydzielaczy grupy krwi A, przechodzi on do kategorii obojętne dozwolone rzadko tzn do dwóch razy na miesiąc
To co napisałam dotyczy grupy krwi AB. Niechcący dostarczyłam na forum dowodu na konieczność szczególnego sprawdzania się w okresie minimum intelektualnego :D Niedawno zresztą o tym pisałam....dobrze, że jest niedziela to nie zrobiłaś zakupów...

Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam, że Cię niepotrzebnie ucieszyłam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pytania co do niektorych produktow.
PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 11:10 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Kuskus możesz jadać często dopóki, nie zdiagnozują u Ciebie którejś z w/w chorób. Sprawdziłam jeszcze w książkach D'Adamo"Choroby układu sercowo-naczyniowego" i "Zapalenie stawów" obie z serii zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi. Tam też należy do obojętnych dozwolonych rzadko. Niestety. Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności