Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:01 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Aktywny wypoczynek
PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 9:33 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 17, 2008 3:06 pm
Postów: 1
Dla mnie najlepszym sposobem na dobre samopoczycie i dobry stan zdrowia bez żadnych diet jest aktywny wypoczynek, polecam aktywne spędzanie wakacji, urlopów i ferii zimowych. Ja w tym roku również w ferie zimowe jadę na narty i snowboard do Bukowiny Tatrzańskiej. Polecam!!! www.sun-sport.pl :D


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Aktywny wypoczynek
PostWysłany: Nie Lut 01, 2009 11:49 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
A mnie ciekawi czy ktoś z czytających był w Chorwacji na zjeździe organizowanym przez CaliVita ? Ponoć co roku spotyka się tam ok.1000 osób (w tym roku w czerwcu)...Może Beata83?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Aktywny wypoczynek
PostWysłany: Śro Lut 04, 2009 3:16 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Cytuj:
bez żadnych diet

Diety to zło, dieta to okresowy styl odżywiania. Zamiast stosować diety powinno sie zdrowo odżywiać. By aktywnie żyć trzeba mieć paliwo, bez dobrej jakości i dostosowanego paliwa do danego organizmu, organizm będzie sie szybciej zużywał.

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Aktywny wypoczynek
PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 11:57 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
a ja mam pytanie teso ty pewnie będziesz wiedzieć ,bo wyczytałam w innym wątku co jest zalecane dla poszczególnych grup krwi ,że basen dla B czy 0 niekoniecznie ,a dal grupy A" to co by było wskazane ,szczerze mówiąc do niczego mnie nie ciągnie :?

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Aktywny wypoczynek
PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 12:56 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Pływanie nie figuruje w zalecanych przez D'Adamo ćwiczeniach dla grupy krwi 0 (rozumiem , że jest za mało intensywne). Zauważyłam natomiast, że D'Adamo przestrzega właścicieli grupy krwi A przed męczeniem się. Pływanie, rower, bieżnia są zalecane dla nich w wymiarze 2-3 razy tyg, ale jednorazowo 30min (dla B i AB jest to 45 min.). Aerobik może być tylko lekki, W ogóle dla "A" D'Adamo zaleca lekkie marsze i spacery (jednorazowo 45 min). Nie wiem z której książki kierunkowej (tzn. jakie choroby zdarzały się w twojej rodzinie ...choroby sercowo-naczyniowe, zapalenie stawów, cukrzyca ) napisać Ci uwagi, bo troszeczkę się różnią... są tam zawarte dodatkowe spostrzeżenia, które ćwiczenia należy wybierać. Ja Ci przypomnę jednak o bardzo pożytecznych ćwiczeniach tzn. o "rybce" i "karaluszku", oraz o chińskich masażach i oddychaniu... to tak z mojego doświadczenia (kłania się 3 str) :D

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Aktywny wypoczynek
PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 5:48 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
u mnie to raczej sercowo naczyniowe ,to znaczy w mojej rodzinie .
A te ćwiczenia zaraz poszperam ,bo jak piszesz str, 3 to nie wiem czy to twojego wątku czy gdzie. :wink:

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Aktywny wypoczynek
PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 9:57 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
ofi napisała o genetycznych zagrożeniach :
Cytuj:
u mnie to raczej sercowo naczyniowe ,to znaczy w mojej rodzinie
jest to w/g encyklopedii D'Adamo akurat jedno z najczęściej spotykanych zagrożeń dla grupy krwi A , a więc w/g książki tego samego autora "Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi Choroby układu sercowo-naczyniowego" należy oprócz jadania najzdrowszych dla siebie(A) produktów wykaz str 70
Cytuj:
soja i jej przetwory, tłuste ryby oceaniczne, oliwa z oliwek, orzechy włoskie, grzyby (maitake/pieczarki), czosnek, zielone warzywa liściowe, borówki (czarne jagody), jeżyny, wiśnie i czereśnie, ananas,imbir, herbatki ziołowe (rumianek, mniszek i głóg), zielona herbata
odpowiednio ćwiczyć. I tak 21 stron dalej można dowiedzieć się, że wybierając ćwiczenia należy mieć na uwadze opanowanie stresu i dobre samopoczucie. Najlepiej temu służy ponoć spacer po czystej okolicy (za miastem), odpowiednia odmiana hatha-yogi (jeśli instruktor zna metody treningu dla osób z chorobami serca) i tai chi. Ponoć badania wykazały, że takie lekkie ćwiczenia fizyczne usprawniają funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, likwidują stres, sprzyjają budowie tkanki mięśniowej i zmniejszeniu tkanki tłuszczowej. To co napisałam wcześniej też obowiązuje , a nawet 15 minut siłowni (ciężarki 2,5-5 kg) 2-3 razy w tygodniu, no i jeszcze Pilates. Radzi poza tym, korzystać z rad jednego ze swoich nauczycieli i pijać rano sok z 3-4 cytryn, ponieważ ma on pozytywny wpływ na osoby z grupą A (ma działanie przeciwzakrzepowe i hamuje nadmierną ilość śluzu). Może to wszystko każdy z grupą krwi A, przy odrobinie samozaparcia, na sobie sprawdzić i potwierdzić lub zaprzeczyć.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Aktywny wypoczynek
PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 6:22 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Maj 13, 2011 5:58 pm
Postów: 3
Ja przede wszystkim stawiam na piesze wędrówki górskie :) Wtedy człowiek czuje, że żyje. Polecam!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności