Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:47 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dopiero zaczynam diete = wielkie nadzieje
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 7:48 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 02, 2009 7:49 pm
Postów: 3
Mam grupe krwi A. Przejscie na diete z nia zgodna oznacza dla mnie calkowite zmiany nawykow zywnosciowych. nie moge juz jesc miesc pic hekotolitrow czarnej kawy z chudym mlekiem ani salami. Wlansie wrocilam z duzych zakopow przygotowujacych mnie do zmiany nawykow zywieniowych. Starasznie czuje sie tym wszystkim przytloczona. Gdyby nie to ze naprawde chce cos zmienic w moim zyciu i zdrowu, ze chce miec wiecej enegrii, wzmocnic moja odporonosc i schudnac pewnie juz bym siedziala tu teraz z tabliczka czekolady albo z budyniem karmelowym. Jedankwszystko co kupilam bylo dosc drogie no moze oprocz platkow owsianych. probelm jest w tym, ze nie wiem co wlazyc do ust. w mojej kuchni pierwszy raz w zyciu mam ablgan jak nie wiem mam wymieszane produkty zgodne z dieta z tymi niegodnymi i to mnie przeraza bo teraz nie bede w stanie nic znalesc. Nie wiem co zjesc jutro na obiad jaki lunch wziasc do szkoly. I mam tylko niemrawa wizie siebie jedzaca grajpfuty przez nastepne kilka tygodni. Nie wiem czy dam rade chce i to bardzo ale to jest przytlaczajce. przecztalam duzo na ten temat ale i tak teraz siedze glodna. czy wy tez tak mieliscie wczesniej? prosze odpiszcie


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Dopiero zaczynam diete = wielkie nadzieje
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 8:28 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Nie zaczynaj tak na ostro :D Kawa dla ciebie jest zdrowa. Na początek przestań jeść to, co najbardziej szkodzi. I pomału wprowadzaj produkty korzystne, których nie jadłaś. Lepsze samopoczucie Cię zmotywuje bardzo szybko. Gorzką czekoladę, też można pojadać :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dopiero zaczynam diete = wielkie nadzieje
PostWysłany: Nie Lut 01, 2009 11:25 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Jak Ci idzie? Czy wytrwałaś? Czytałam, że jak już stosujemy wskazówki D'Adamo, to z czasem dużo lepiej jest jeść jak najwięcej bardzo korzystnych i korzystnych produktów niż koncentrować się tylko i wyłącznie na unikaniu produktów niewskazanych. Zauważyłam, że po jakimś czasie, jak zje się okazjonalnie coś nie wskazanego, to nic się nie dzieje.
Pozdrawiam, życząc powodzenia :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dopiero zaczynam diete = wielkie nadzieje
PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 1:10 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lut 17, 2009 1:05 pm
Postów: 2
Jestem w stanie Pani pomóc.
Prosze o kontakt :
605284644 lub (018)4434086
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dopiero zaczynam diete = wielkie nadzieje
PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 11:25 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 28, 2009 11:25 pm
Postów: 5
Miejscowość: Biebrza/podlaskie
Witam!
Ja równiez dopiero zaczynam stosować dietę zgodną z grupą krwi. Mam grupę 0 i jestem chora na cukrzyce typu I.
Szukałam różnych diet i wskazanych dla ludzi z moja chorobą i najdziwniejsze jest to, że zamiast poprawić stan zdrowia, jeszcze bardziej "rozchustałam" cukier i przytyłam ! A zasadniczo to miałam schudnąć :( . Efektem moich poszukiwań na google :) buyło trafienie na to forum i to jest dla mnie strzał w 10 !!! Poczytałam sobie zamieszczane posty, zaimponowała mi wiedza TeSy (wow :roll: ). Po kilku dopiero dniach stosowania już widzę efekty korzystne - nie mam notorycznej zgagi i to juz jest coś ( na razie zapobiegawczo noszę ze sobą rennie). Jest troche ciężko obejść się bez chleba i ziemniaków, ale czego nie robi się dla zdrowia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dopiero zaczynam diete = wielkie nadzieje
PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 6:36 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam iwona_f1 :D

Dzięki za miłe słowa. Nie wiem, czy masz już książkę D'Adamo "Cukrzyca" z serii "zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi", jeśli nie, napiszę Ci parę wskazówek z tej książki. Bardzo ważne są tez ćwiczenia. Własności większości podstawowych produktów w odniesieniu do cukrzycy możesz sprawdzić bez logowania na dadamo.com . Kiedyś czytałam wpisy na jakimś angielsko języcznym forum diabetyków, wszyscy, którzy przeszli na ten sposób wspomagania, byli zadowoleni . Ja też znam takich ...ale z cukrzycą typu II . Koniecznie napisz o uzyskanych efektach ! Powodzenia :D

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dopiero zaczynam diete = wielkie nadzieje
PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 8:13 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 28, 2009 11:25 pm
Postów: 5
Miejscowość: Biebrza/podlaskie
Witam.
Wiadomość dla TeSy- książkę Adamo, o której wspominasz juz zamówiłam i niecierpliwie oczekuję przesyłki. O wysokiej skuteczności tej diety w odniesieniu do diabetyków też czytałam na forach, znaczna większość chwali sobie poprawę zdrowia i wyrównanie, jestem dobrej myśli :). Obecnie zaczynam swoją walkę o poprawę wyników i zrzucenie zbednych 10 kg. Kupiłam kelp, który polecałaś i zobaczymy...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dopiero zaczynam diete = wielkie nadzieje
PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 7:47 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 28, 2009 11:25 pm
Postów: 5
Miejscowość: Biebrza/podlaskie
Dosłownie połknęłam książki Gotuj... i z serii Cukrzyca. Jestem w totalnym szoku ! To co od prawie dwóch lat jadłam jest dla mnie niekorzystne i nic dziwnego, że zamiast schudnąć to przytyłam i czuję się ogólnie mówiąc nie najlepiej :D
I odwrotna rzecz - ananasy, banany - w ich strone to całkowicie dietetyk zakazał mi nawet patrzeć :wink: a ja te owoce uwielbiałam od zawsze. No i teraz wszystko jasne.
Mam tylko jeden problem i może mi podpowiecie co robić, do godz 16-stej jestem normalnie w pracy, mam zaplanowany czas i nie mam zbyt dużo czasu dla siebie i swoje rozmyślania, natomiast po południu, gdy wracam do domu po godz 18-stej robie się wściekle głodna, mimo, że nie powinnam być. Pomóżcie coś wymyślić. Na aerobic ani inne zajęcia nie mogę chodzić, mieszkam ok 10km od najblizszego miasta, na wsi, nie mam prawa jazdy :cry:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dopiero zaczynam diete = wielkie nadzieje
PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 8:40 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Ja (też "0") zjadłabym "michę" surówki z warzyw i owoców (składniki z lodówki w/g wierszyka lub książki, krojenie 15 minut) z kawałkiem wołowiny z zupy (z poprzedniego dnia) lub upieczonym (poprzedniego dnia) lub usmażonym kawałkiem kurczaka lub indyka lub cielęciny lub dorsza lub innej ryby, albo jajecznicę ze szczypiorem, albo placki orkiszowe z jabłkiem, albo pierogi z jagodami (z zamrażalnika), albo ....co tylko masz pod ręką, byle byłoby z kategorii bardzo korzystne lub korzystne. Ogólnie dla diabetyków bardzo korzystne są pieczarki (była na ten temat dyskusja i informacja, że te nasze są nieszkodliwe), ale warto na wszelki wypadek kupować te wielkie, bo są chyba bardziej podobne do portobello (które nie szkodzą wydzielaczom 0). Jeśli masz jakieś doświadczenia z pieczarkami, napisz. W ostatnio wydanej w Polsce książce, D'Adamo zaleca koncentrowanie się na produktach najbardziej korzystnych (ja, choć wiedziałam, że wystarczy unikać produktów szkodliwych, właściwie od samego początku starałam się kupować same zdrowotne, zauważyłam, że one są o wiele bardziej "energetyczne"...wydawało mi się, że szybciej będą widoczne efekty. Ale kiedy tylko się przypomni warto zrobić parę zdrowotnych oddechów i ćwiczenie odchudzające (teraz już go nie robię). Też inne, jak jest chwilka. Warto też gdzieś pomaszerować lub pojeździć na rowerze i pić sporo wody, ale nie przy jedzeniu.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dopiero zaczynam diete = wielkie nadzieje
PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 8:26 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 28, 2009 11:25 pm
Postów: 5
Miejscowość: Biebrza/podlaskie
Dziekuję TeSa za podpowiedzi :D już wczoraj naszykowałam wielgachną miche surówki ze składnikami z twojego wierszyka i już :D Będę próbowała, a co , nie zaszkodzi przecież!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności