Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 6:09 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Prywata do TeSy
PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 6:05 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 14, 2009 5:39 pm
Postów: 75
TeSa, przeczytalam w jednym z watkow, ze w wyniku wprowadzenia tej diety schudlas kilkanascie kilogramow. To robi wrazenie! W jakim tempie spadala waga?

I druga sprawa: bardzo sie ciesze, ze tu zagladasz i caly czas cierpliwie odpowiadasz na kolejne posty (moje i innych), bo gdyby ciebie nie bylo to chyba forum by padlo... Czy ludzie ktorzy kiedys tu pisali przestali stosowac diete, wiesz co sie z nimi dzieje?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Prywata do TeSy
PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 8:20 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Piani napisała:
Cytuj:
TeSa, przeczytalam w jednym z watkow, ze w wyniku wprowadzenia tej diety schudlas kilkanascie kilogramow. To robi wrazenie! W jakim tempie spadala waga?
Ja chudłam dwuetapowo. Ok. 6 kg schudłam od samego zaprzestania jadania białego pieczywa i kartofelków, nie pamiętam dokładnie, ale nastąpiło to dość szybko i w czasie jak jeszcze nie wiedziałam, że wprowadzam elementy tej diety. To było powtórzenie eksperymentu koleżanki (teraz wiem , że z grupą krwi A). Później mi bardziej chodziło o poprawę zdrowia, waga spadła mi "przy okazji", po prostu po kolejnych kilogramach musiałam zmieniać ubrania. Uważam, że wpływ miało na to też zdrowotne i odchudzające oddychanie, oraz więcej ruchu. Obecnie wagę mam ustabilizowaną od dwóch lat i nigdy nie ograniczałam sobie jedzenia. Dalej:
Cytuj:
I druga sprawa: bardzo sie ciesze, ze tu zagladasz i caly czas cierpliwie odpowiadasz na kolejne posty (moje i innych), bo gdyby ciebie nie bylo to chyba forum by padlo... Czy ludzie ktorzy kiedys tu pisali przestali stosowac diete, wiesz co sie z nimi dzieje?
Miło mi. Mogę pisać, więc piszę. Wiele osób udzielało mi wsparcia. Wiele się sama tu nauczyłam. Założycielka tego forum Krystyna P napisała, że nie ma już czasu, ale bywa tu i czyta... Inni różnie. Myślę, że niektórzy po zdobyciu podstawowych informacji coś w swoim życiu zaczęli zmieniać, może kiedyś się odezwą. Czasami przecież odezwie się ktoś , kto zapisał się na forum bardzo dawno. Albo jeśli ktoś się do niego zwróci. Jeśli chodzi o dietę myślę, że kto już na dobre się z nią praktycznie zapozna, to może najwyżej odstąpić od niej na krótko... ponieważ szybko się przekona, że na dłużej nie warto. Ja się koncentruję na produktach zdrowotnych.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Prywata do TeSy
PostWysłany: Czw Maj 21, 2009 6:37 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 14, 2009 5:39 pm
Postów: 75
:P Dziekuje

Zaciekawilas mnie! Co to jest "odchudzajace oddychanie"?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Prywata do TeSy
PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 6:29 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
A mnie ciekawi, dlaczego zatytułowałaś tak ten post... mnie np. ten tytuł się źle kojarzy. Ja lubię czyste zasady, jak w sportowym brydżu. Podczas turnieju wszyscy, w zależności od prezentowanych umiejętności kojarzenia i zapamiętywania i zgrania ze swoim partnerem, znają "kartę" z licytacji (swoją, swego partnera i przeciwników). Mogą nawet pytać przeciwników, jak zrozumieli odzywkę swego partnera podczas licytacji ustalającej kontrakt... Sztuką jest w takich warunkach osiągnąć najlepszy wynik (który zresztą jest inny przy grze na punkty, a inny na tzw. maksy). Podczas turnieju wiele par gra tymi samymi kartami osiągając zupełnie inne rezultaty. Dr D' Adamo, gdyby miał czas na brydża, byłby zapewne też mistrzem. Mnie prywata kojarzy się brzydko.... z naciąganiem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Prywata do TeSy
PostWysłany: Sob Maj 23, 2009 12:00 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 14, 2009 5:39 pm
Postów: 75
Bo oba pytania dotyczyly tylko Ciebie. Przykro mi ze tytul watka Ci sie nie podoba :( Nie moge tego zmienic. Dla mnie jest neutraly.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Prywata do TeSy
PostWysłany: Sob Maj 23, 2009 4:59 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Jak tak, to świetnie. Byłam ciekawa. Ja o swoich spostrzeżeniach i różnych działaniach przeważnie piszę w wątku "Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia". O wybranych i sprawdzonych ćwiczeniach jest ok. 3 strony. Zawsze dodaję co sprawdziłam i jak. Tak też jest z odchudzającym oddychaniem. Sposób pochodzi z książki pt "Pełny system samoleczenia"(1994) Stephen'a Thomas'a Chang'a (tytuł oryginału "Le systeme complet d'autoguerison"wyd. 1992) i ciekawostka: z figurą zakończającą to ćwiczenie spotkałam się kiedyś, w sanatorium w Busku Zdroju, gdzie trafiłam z powodu przedłużającego się złego stanu zdrowia. Autor, wiem to z książki, jest uczonym o międzynarodowej sławie, posiadającym wykształcenie medyczne zarówno w zakresie medycyny chińskiej jak i europejskiej. Przytoczę Ci fragment przedmowy autora francuskiego wydania (Christiana H. Godefroy): ...Nie ma chyba innej metody, która dawałaby tak znakomite rezultaty przy zastosowaniu tak prostych środków. Tak więc proszę Państwa usilnie-spróbujcie. Odłóżcie na bok sceptycyzm i, pomimo nieznajomości filozofii chińskiej ćwiczcie. Regularnie. Przez trzy tygodnie. ..." Uważam, że napisał prawdę. Cześć :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Prywata do TeSy
PostWysłany: Sob Maj 23, 2009 2:04 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 14, 2009 5:39 pm
Postów: 75
Mhmmmm... ciekawe. Poczytam przy okazji.

PS. Sorry za blad: "tytul watku", oczywiscie.
Musze sobie zrobic sygnaturke: Literowki to moja specjalnosc i zmora :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Prywata do TeSy
PostWysłany: Śro Cze 03, 2009 6:34 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Maj 24, 2009 4:04 pm
Postów: 27
Ja również chciałabym zwrócić się do TeSy z kilkoma pytaniami, i stwierdziłam, że ten temat na forum będzię odpowiedni do tego. Kupiłam dziś książkę Grupa Krwi 0, podręczna lista pokarmów itp zgodnych z metodą Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Niestety ta książeczka jest z 2002 roku i niektóre rzeczy się nie zgadzają z tym co znalazłam wcześniej na stronie internetowej i z czego korzystałam do tej pory ( http://www.grupakrwi.info/grupa-krwi-0/co-jesc-a-czego-nie/ ).
Byłabym wdzięczna gdybyś napisała mi czy poniższe produkty są wskazane, obojętne, czy niewskazane bo już nie wiem :)
banan
borówka
truskawki
kiwi
czereśnie
olej słonecznikowy
nasiona słonecznika
masło orzechowe (jeszcze nie próbowałam ale zastanawiam się czy nie zastąpić nim czasem orzechów)
brukselka
czosnek
ogórek
mango
zielona herbata
majonez
białe wino
To tylko niektóre spośród produktów, które się nie zgadzają, ale interesują mnie tylko te, więc mam nadzieję, że znajdziesz chwilę żeby mnie doinformować :D Dziękuję z góry i pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Prywata do TeSy
PostWysłany: Śro Cze 03, 2009 8:59 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Maj 24, 2009 4:04 pm
Postów: 27
Zastanawia mnie jeszcze podział na pochodzenie afrykańskie, kaukaskie i azjatyckie, nie wiem do którego przedziału należę, byłabym wdzięczna jeśli mogłabyś mi to także wytłumaczyć :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Prywata do TeSy
PostWysłany: Śro Cze 03, 2009 10:01 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 14, 2009 5:39 pm
Postów: 75
To - mowiac najprostszym jezykiem - czlowiek czarny, bialy i zolty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Prywata do TeSy
PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 8:46 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Maj 24, 2009 4:04 pm
Postów: 27
Dzięki, żeby nie było: tak mi się własnie wydawało :D Co do poprzedniego pytania odwołuję je, bo wpadłam na to żeby sama sprawdzić na stronie dadamo.com i znalazłam wszystko.
Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Prywata do TeSy
PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 10:59 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Właśnie tak najlepiej jest sprawdzać. Warto jeszcze przeczytać erratę i FAQ. Ja nie odpisałam Ci od razu, bo próbowałam ze względu na posty piani znaleźć coś na temat podziału grupy krwi A na podgrupy A1, A2 ... i związku tego podziału ze statusem wydzielania antygenów grup krwi do płynów ustrojowych (czyli statusem wydzielania). Rozmawiałam też o tym z jedną lekarką, która mnie uświadomiła, że poziom wiedzy przeciętnego lekarza na temat grup krwi ogranicza się do tego, że występują cztery grupy krwi, że w przypadku transfuzji przetacza się krew taką samą lub grupę krwi 0, którą można dać każdemu, że właściciel grupy krwi 0, w przypadku transfuzji musi otrzymać krew tylko swojej grupy, że właścicielowi AB można dać każdą krew, natomiast właściciel AB może być dawcą tylko dla innej osoby z grupą krwi AB. To samo "co wie przeciętny lekarz na temat grup krwi", wcześniej przeczytałam u D'Adamo. Poradziła mi , aby dotrzeć do jakiegoś hematologa. Ja natomiast znalazłam na dadamo.com coś, co może po dokładnym przetłumaczeniu może dałoby nam tę odpowiedź (wpisałam w google D'Adamo BTD A1, A2, secretor). Po przejrzeniu tych informacji jestem jednak skłonna pozostać przy swoim. U D'Adamo (w różnych miejscach) nie ma informacji , że A1 jest skorelowane z Le a-b+. Przeczytałam, że jedynie grupa krwi A dzieli się na wiele podgrup, przy czym A1 posiada aż 95% grupy krwi A. Natomiast status wydzielacza antygenów grup krwi do płynów ustrojowych ma statystycznie ok.80% (w ostatniej książce ok. 85%) ludzi niezależnie od posiadanej grupy krwi. Może z tego powodu jacyś nasi lekarze upraszczając stwierdzili to, przy czym upiera się piani, że jeśli ktoś ma A1 to na pewno ma status wydzielacza, a jeśli ma A2, to znaczy, że ma status niewydzielacza. Takiego stwierdzenia ja nie mogę wysnuć, ponieważ jak już napisałam, nigdzie u D'Adamo na taką interpretację się nie natknęłam, a z matematycznego punktu widzenia też tego nie można przyjąć, chyba, że na zasadzie prawdopodobieństwa... a nie o to nam chodzi.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Prywata do TeSy
PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 8:00 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Maj 24, 2009 4:04 pm
Postów: 27
Hej, znów mam pytanie. Zajrzałam do FAQ i znalazłam pytanie do D'Adamo o to czy jest zwolennikiem łączenia pokarmów. Z wypowiedzi zorientowałam się, że nie, ale mój angielski jest najwyraźniej zbyt słaby, bo nie mogę rozeznać się za bardzo o co dokładniej chodzi. Więc zwracam się z prośbą o wyjaśnienia do TeSy jako znawczyni tematu :D
Ciekawi mnie, czy warto łączyć produktu nawet we właściwy sposób, np. proste węglowodany takie jak warzywa z białkiem, czy lepiej unikać połączeń całkowicie. A jak wy robicie? Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Prywata do TeSy
PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 9:12 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Akurat to dobrze opisał profesor biologii Michał Tombak w książce "Droga do zdrowia" (ok. str 105) . Trzeba tylko stosując jego rady, przepuścić je przez filtr grupy krwi (zalecenia Dr Petera D'Adamo). Tombak napisał , że niebezpieczne dla zdrowia jest łączenie białka (mięso, ryby, jaja, rosoły...itd) z węglowodanami (pieczywo, kasze, ziemniaki, cukier, miód). Resztę w/g niego można mieszać dowolnie, choć zaleca kolejność: 1. sok, herbata, woda mineralna 2. sałatki 3. podstawowy posiłek (rano z węglowodanów, wieczorem białkowy). Książkę tę na pewno znajdziesz w bibliotece, uważam, że tak jak książki D'Adamo, też jest warta przeczytania. Ja nie mam tego problemu, bo zgodnie z zaleceniami D'Adamo, prawie tych drugich produktów nie jadam... Spróbuj znaleźć przez google na naszym forum wątki, w których była już dyskusja na ten temat. Teraz muszę uciekać :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Prywata do TeSy
PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 2:03 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Maj 24, 2009 4:04 pm
Postów: 27
Dzięki, książki niestety nie wypożyczę z biblioteki, bo jest źle zaopatrzona, ale mimo to słyszałam o takim sposobie łączenia z diety Diamondów, bardzo podobne założenia, które do teraz stosuję. Nie łączę produktów wysokowęglowodanowych, takich jak wymieniłaś, z wysokobiałkowymi. Jem np. rybę z brokułami, bo warzywa można jeść ze wszystkim, wyjątkiem są ziemniaki. Wysnuwam więc wniosek, że te założenia są poprawne dla każdej diety :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności