Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:06 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: 0 a zapalenie stawów...
PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 5:54 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Cze 16, 2009 4:59 pm
Postów: 3
Witajcie,

Jestem szczęśliwą posiadaczką reumatoidalnego zapalenia stawów.
Niestety zakupiłam najpierw Encyklopedię.
Czy możecie mi przybliżyć co jest wyjątkowo wskazane dla 0?

pozdrawiam, :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: 0 a zapalenie stawów...
PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 8:07 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć daisy :D

Mnie odeszło wszystko co było związane ze stawami po odstawieniu , mleka, białego pieczywa, kartofelków i ostatnio (rok wstecz) pomidorków. Przy czym teraz jak już mi nic nie dolega, to pomidory podjadam w bardzo małych ilościach (w/g D'Adamo, w sytuacji zapalenia stawów są obojętne dozwolone rzadko, czyli 2 razy w miesiącu). Piszesz:
Cytuj:
Jestem szczęśliwą posiadaczką reumatoidalnego zapalenia stawów. Niestety zakupiłam najpierw Encyklopedię. Czy możecie mi przybliżyć co jest wyjątkowo wskazane dla 0?
Encyklopedia D'Adamo -to najlepsza książka, choć wszystkiego w niej nie ma. W/g książki D'Adamo z serii "Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi Zapalenie stawów" str.51
Cytuj:
Produkty o działaniu przeciwzapalnym dla grupy krwi "0" :Ananas, bataty, borówki, wiśnie i bez lekarski, cebula, chude czerwone mięso z hodowli eko, imbir,kurkuma, olej lniany, oliwa z oliwek, pieprz kajeński, szpinak , kale, collards, tłusta ryba oceaniczna, wodorosty morskie, zielona herbata.
Jest jeszcze na następnej stronie uwaga, aby zapomnieć o chondroitynie (ona dobrze służy w tym celu tylko dla grupy krwi A). "Zerówce" D'Adamo radzi używać natomiast glukozaminy i najlepiej w postaci acetylowanej (N-acetyloglukozamina; NAG), a nie w postaci siarczanu glukozaminy (w/g encyklopedii siarczan glukozaminy jest wskazany, ale nowa książka uwzględnia najnowsze spostrzeżenia).

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 0 a zapalenie stawów...
PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 2:14 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Cze 16, 2009 4:59 pm
Postów: 3
TeSa bardzo dziękuję za odpowiedź. :)


Encyklopedia jest rzeczywiście przydatna , z drugiej strony jest to moja jedyna książka poświęcona tej tematyce.
Stosuję już dietę , i wyglądam pozytywnych rezultatów.

pozdrawiam,


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 0 a zapalenie stawów...
PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 3:29 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć daisy :D

Sprawdź jeszcze, czy w najbliżej bibliotece nie ma którejś kierunkowej książki D'Adamo z serii "zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi", tam są indywidualne podpowiedzi, warte poznania... albo odezwij się czasem, jak już trochę spróbujesz. Jeśli nie będzie Ci coś pasować, to na razie tego nie jedz... po krótkim czasie spróbuj ponownie, bo w/g moich obserwacji smak się z czasem zmienia, a poza tym rzeczy które szkodziły -przestają szkodzić. Można też ich nigdy nie jadać...innych jest dostatecznie dużo, zawsze wybór należy do Ciebie. Mnie najbardziej cieszy trwała poprawa zdrowia (też całej rodziny). Krytykantami się nie przejmuję (zwłaszcza najemnymi), bo jeśli praktyka nie daje się niektórym teoretycznie udowodnić, znaczy to, że ma jeszcze upłynąć trochę wody, a mnie szkoda czasu.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 0 a zapalenie stawów...
PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 4:31 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
przepraszam ,że ja sie wtrące ,
Cytuj:
Krytykantami się nie przejmuję (zwłaszcza najemnymi), bo jeśli praktyka nie daje się niektórym teoretycznie udowodnić, znaczy to, że ma jeszcze upłynąć trochę wody, a mnie szkoda czasu.
popieram - ktoś tam napisał o tym że tylko naiwni wierzą itd. ,ale nie wolno przecierz tej wiary odbierać widocznie Bóg nas nakierował na te właśnie diete -styl życia byśmy mogli sie nim cieszyć ,ja wiele mogłabym napisac po tygodniu albo juz nawet nie pamietam ile czasu że bardzo mi to pomaga w wielu kwestiach i czuje że jeszcze dopiero poznam skutki . :wink:

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 0 a zapalenie stawów...
PostWysłany: Wto Paź 06, 2009 8:26 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Wrz 28, 2009 11:01 pm
Postów: 19
Od niedawna zaczelam stosowac sie do zalecen diety juz tak kakretnie i obserwuje ,ze zaczynaja mnie bolec stawy .Jestem O+ czyli mieso itd. wskazane. Niewiem ,bo wyglada to tak jak gdyby moj organizm sie sprzeciwial . Czy wy tez cos takiego przechodziliscie ? ??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 0 a zapalenie stawów...
PostWysłany: Śro Paź 07, 2009 6:32 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam babette :D

Może właśnie "przeholowałaś" tego lata z pomidorkami ?....o kartofelkach już nawet nie wspomnę, bo chyba wiesz, że dla "zerówki" są niekorzystne (dla stawów zwłaszcza).

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 0 a zapalenie stawów...
PostWysłany: Śro Paź 07, 2009 5:21 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Wrz 28, 2009 11:01 pm
Postów: 19
Jest to bardzo dziwne ,bo jak jadlam pomidory (i to sporo) to nie mialam tych problemow a teraz :x A moze to jest tak ,ze zeby bylo lepiej musi sie pogorszyc .Poczekam jeszcze troszeczke.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 0 a zapalenie stawów...
PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 6:37 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć :D

Ja chyba też już w tym roku przeholowałam z pomidorkami...nie ma co się zastanawiać...przestajemy je na razie jeść... będzie lepiej -sprawdzone !

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 0 a zapalenie stawów...
PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 8:26 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Wrz 28, 2009 11:01 pm
Postów: 19
Odstawilam je ostatecznie .Dzis zakupilam olej lniany z ogorecznikiem z serii Dr.Budwig . Zobacze jak moje stawy zareaguja . Odstawilam juz taka game warzyw i owocow ,ze sama nie mam pojecia z czego mogla bym jeszcze zrezygnowac. Co powiecie o gruszkach i winogronach? Pozdrawiam babette :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 0 a zapalenie stawów...
PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 10:31 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć babette :D

Zajrzałam ponownie do najnowszej książki Dr Petera J. D'Adamo DIETA GENOTYPOWA. "Zerówka" może mieć któryś z trzech zidentyfikowanych przez badacza zza oceanu GenoTypów (łowcy, zbieracza i badacza). U "łowcy gruszka jest zdrowotna, natomiast zarówno winogrona jak i gruszki we wszystkich pozostałych przypadkach można jadać okresowo. D'Adamo radzi przerywać jedzenie na 3-6 miesięcy, gdy zauważy się chorobę lub przybieranie na wadze. Potem można je jadać w umiarkowanych ilościach.
Czym przede wszystkim różnią się te GenoTypy...
ŁOWCA w moim skrócie na podstawie w/w książki jest raczej szczupły, o męskiej sylwetce, ogólnie symetryczny, należy do nadsmakowców, gdy nie przestrzega diety, ulega silnemu stresowi, który przeciąża organizm, ma głównie skłonności do alergii, astmy, chorób stawów i jelit, depresji i ...coś jeszcze (jest zagrożony nowotworami narządów rodnych, w starszym wieku, zwłaszcza mężczyźni ). Jest wyczulony na szczegóły, sprawiedliwy, porywczy, uzdolniony technicznie
ZBIERACZ w moim skrócie na podstawie w/w książki ma skłonności do magazynowania kalorii w postaci tłuszczu, wygląda "pulchnie" nawet nie mając nadwagi, ma podudzia krótsze od ud, ma wydłużoną szczękę, często ma Rh+ i jest niewydzielaczem, ma asymetryczne odciski palców na obu dłoniach...skłonności do Alzheimera, depresji, nadciśnienia, niedoczynności tarczycy,cukrzycy (są zagrożone nowotworami narządów rodnych, zwłaszcza kobiety w starszym wieku )
BADACZ w moim skrócie j/w ma szeroką głowę, kwadratową szczękę i twarz, jest muskularny, ma asymetryczne odciski palców, na ogół niewydzielacz i często Rh-, często też leworęczny, nadwrażliwy na kofeinę, zapachy i leki, zagrożony cukrzycą typu I, problemami z wątrobą, infekcjami grzybiczymi, różnorodnymi alergiami, często robi coś po swojemu, wolno się starzeje, ponadprzeciętna inteligencja, przenikliwy myśliciel, wyjątkowa spostrzegawczość, równoległy odbiór różnych bodźców zmysłowych, urodzony przedsiębiorca

Jest trochę do myślenia...w w/w książce jest całe postępowanie zmierzające do ustalenia swego GenoTypu... ale ja np. jeszcze wciąż nie wybrałam. Jestem najlepszym łowcą wśród badaczy i najlepszym badaczem wśród łowców.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 0 a zapalenie stawów...
PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 12:25 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Wrz 28, 2009 11:01 pm
Postów: 19
TeSo tylko sie nie smiej ,ale zmierzylam swoje podudzia i sa dluzsze od ud , figura gruszki .Mysle ,ze bardziej sklaniam sie do Lowcy . Calkowicie pewna nie jestem ,ale mysle ,ze napewno nie zbieracz . Dalas mi do myslenia :?: .Dzieki serdeczne i pozdrowionka.babette


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 0 a zapalenie stawów...
PostWysłany: Nie Paź 11, 2009 2:55 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Wrz 28, 2009 11:01 pm
Postów: 19
A wiec wszystko sie uspokoilo. Nie mam boli w stawach. To chyba byla faktycznie jakas reakcja organizmu. Co zmnienilam? Za podpowiedzia TeS odstawilam pomidory !!. Ziemniakow nie jadlam juz i tak jakis czas wogole ,wiec byly one poza podejrzeniem. Wprowadzilam olej lniany z ogorecznikiem 1 lyzke stolowa dziennie i 1 lyzke olej lniany z rozmarynem.To sa moje zmiany jakie poczynilam .Czuje sie jak narazie super :D Pozdrawiam babette.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 0 a zapalenie stawów...
PostWysłany: Nie Paź 11, 2009 6:07 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Ja też już poczułam poprawę...dobrze, że to tak skutecznie działa. Ja jestem pewna, że to przez pomidory... sprawdź jeszcze raz. Jak teraz jesteś na tej granicy... to dwa-trzy dni jedzenia pomidorów i pewnie znów będzie to co było. Cześć :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 0 a zapalenie stawów...
PostWysłany: Wto Paź 13, 2009 10:15 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Wrz 28, 2009 11:01 pm
Postów: 19
TeSo nie bede narazie wywolywac wilka z lasu .Jest dobrze to narazie bede sie tym cieszyc . Pozdrawiam :D babette


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności