Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:48 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1190 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Śro Sty 06, 2010 2:27 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sty 06, 2010 2:25 pm
Postów: 1
A

hej..jestem nowa i mam takie pytanie:)
czy przy grupie A kuskus jest dozwolony?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Śro Sty 06, 2010 4:35 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

W/g encyklopedii D'Adamo dla A wydzielaczy (85%) kuskus jest dozwolony. Dodam na podstawie książek kierunkowych... jeśli są to osoby ogólnie zdrowe.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 1:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sie 08, 2009 2:52 pm
Postów: 3
hej TeSa :)

szukałam trochę ale nic nie znalazłam, potem skończyły się wakacje - zaczęła szkoła, brak czasu i już zupełnie zapomniałam o diecie ;) W sumie to nawet nie zaczęłam jej tak porządnie stosować ;|.
ale teraz mam ferie i trochę więcej czasu i znowu szukam sposobu na zmianę sposobu odżywiania. i przypomniało mi się że kiedyś założyłam sobie konto na tym forum ;)
już od jakiegoś czasu chcę zrzucić pare kg i zdrowiej się odżywiać ale jakoś nigdy nie mogę się za to zabrać.

ale teraz już muszę zrobić to porządnie.! :D

zaczęłam czytać o diecie rozdzielnej, to też mogłoby być ciekawe doświadczenie...widziałam też dość pozytywne opinie... no nie wiem jeszcze...

gdybyś mogła odpowiedzieć chociaż na część tych głupot które kiedyś popisałam to byłabym wdzięczna :):D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 11:40 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć kaska000 :D

Przeczytaj najlepiej wątek "wydzielacze niewydzielacze", ale w skrócie Ci napiszę (w/g encyklopedii zdrowia D'Adamo)
Wydzielaczom A nie służą banany, mango, pomidory, czarna herbata, baranina, kaczka, gęś, królik, a zdrowotne dla nich są pieczarki hodowlane, nie szkodzi im cukier inwertowany, produkty glutenowe, kukurydza

Niewydzielaczom A nie szkodzą banany, mango, pomidory, czarna herbata, baranina, kaczki, gęsi, królik, natomiast powinni oni unikać pieczarek hodowlanych, cukru inwertowanego, produktów glutenowych, kukurydzy

Chleb żytni jest zdrowotny dla całej grupy krwi A
(można jeść więc grzanki na maśle i dużo surówek z korzystnych składników...są w odpowiednim dla "A" moim wierszyku)
Dla całej grupy krwi A nie szkodzi masło... jeśli jest klarowane (Ghee), też nie szkodzą z tego co pytasz jogurty, kefiry, awokado i gruszki.

Wystarczy dieta i ruch ale nie typu aerobik (i krócej niż inni...tzn rozgrzewka plus pół godziny) Powodzenia

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 11:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sie 08, 2009 2:52 pm
Postów: 3
dzięki TeSa ;):D

gdyby nie Ty to ta strona by upadła ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 11:49 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć kaska000 :D

Myślę, że jak ja nie będę mogła pisać, to na pewno znajdą się inni. Takie pożyteczne forum musi przecież żyć :D
Ja cieszę się, gdy ktoś o mnie dobrze pomyśli :D

Pozdrawiam Wszystkich Piszących i Czytających, a zwłaszcza mających dziś i jutro powody do świętowania :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pon Lut 01, 2010 8:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lut 01, 2010 7:39 pm
Postów: 3
Witam wszystkich zdrowo odżywiających się. Jestem osobą, która testuje dietę na razie na sobie, a potem może na mężu!?. Mam grupę 0 Rh+ i mam nadzieję, że wytrzymam jak najdłużej. Nie czytałam wszystkich postów dotyczących diety 0 ale książkę przeczytałam i coś nie co już wiem ale to i tak za mało. Pozdrawiam i czekam na odzew wszystkich z gr 0, by wspólnie siebie dopingować. Pa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 8:40 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lut 01, 2010 7:39 pm
Postów: 3
Cześć.
Mam pytanie do was, wiem że moja grupa nie powinna pić i jeść mleka i nabiału ale bardzo lubię pić mleko i od czasu do czasu mnie kusi by coś wypić i wtedy piję jogurt naturalny ale w jego składzie jest mleko i czy to jest źle że piję mleka sojowego nie lubię. Co mam pić zamiast mleka zwykłego?. Proszę o odpowiedz. Pa :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 11:41 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lut 02, 2010 10:54 am
Postów: 2
Chciałabym przywitać wszystkich, ponieważ to mój pierwszy post na tym forum :)
Tematem interesuję się od niedawna, po przeczytaniu masy wiedzy z tego form oraz także z forum getotypdiet (w tłumaczeniu z google, wiec niedokladnym niestety strasznie) głęboko uwierzyłam, że teorie D'Adamo mają sens
Gorzej jednak z praktyką, ponieważ mam grupę krwi 0 rh- i kompletnie inne przyzyczajenia zywieniowe :cry: po pierwsze nie jem mięsa, za to dosc sporo ryb, dużo owoców, aż do przesady niestety, w szczególności jabłek o tej porze roku; dużo różnych płatków sniadaniowych, oprócz kukurydzianych i innych słodzonych, (bo to zawsze wiedziałam że nie warto) poza tym jogurty, kefiry, maslanka, twarog to byla u mnie prawie codziennosc jak dotąd
Strączkowe też dosc często, choć co tu dużo mówic, gazowałam po nich, mimo gotowania z kminkiem i majerankiem
Warzyw też jadlam dużo, uwielbiam kapuste, pomidory, wiec nie wiem co ja teraz będę jesć, bo oczywiscie przymierzam się pomału do rewolucyjnych zmian, chcąc przystosować moją dietę do grupy krwi 0
Co gorsze to powiem Wam, że analizując te genotypy wychodzi mi cały czas Badacz (Explorer), zgadza się i fizjonomia i potencjalne choroby, co wyczytalam z ubogiego tłumaczenia google wpisów na forum D'adamo. W dodatku uwielbiam awokado i dobrze się po nim czuję, więc jak sądzę jestem raczej niewydzielaczem, własciwie to podejrzenie jest dla mnie najbardziej okrutne, bo powinnam wobc tego wyeliminować jabłka, a to dla mnie tzw. chleb powszedni
poza tym ten cholerny Badacz ze zbożowych może tylko żyto, nawet gryka jest zakazana, jem narazie proso, czyli kaszę jaglaną, dużo ryb,jaja, brokuły, bo to mi odpowiada,ale nie wiem jak przełamac się do mięsa :( przepraszam za takie żale juz na wstępie, ale jestem tym lekko zduzgotana, bo zawsze starałam się zdrowo odzywiac, a tu się okazało ze niekoniecznie tak było :roll:
Co do pytania powyżej to niestety nic mi się nie nasuwa, bo jesli jestes zerówką to mleka zbożowe chyba polecane szczególnie nie są, ale niech mądrzejsi się wypowiedzą...

_________________
0 Rh-


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 8:22 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lut 01, 2010 7:39 pm
Postów: 3
Cześć Stewia. Mamy podobne problemy żywieniowe, ja lubię jabłka i owoce cytrusowe, których mi nie wolno. Ciągle chciałabym pić mleko ale też mi nie wolno,a co z witaminami i mikroelementami-jakie można? Nie mogę rozgryźć określeniem "wydzielacze" lub "niewydzielacze"-co to oznacza w mojej grupie?

Pozdrowienia z Krakowa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Śro Lut 03, 2010 1:32 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Gogi i Stewia :D

Status wydzielania (wydzielacz/ niewydzielacz antygenów grup krwi do płynów ustrojowych) posiada się niezależnie od grupy krwi. Zależność zauważył D'Adamo po opublikowaniu pierwszych książek... dzięki prawdopodobnie licznej rzeszy współpracujących z nim betatesterów. O wydzielaczach niewydzielaczach najpierw najlepiej przeczytać to, co tu już napisaliśmy. Pamiętajcie też, że w/g ostatnich informacji D'Adamo, opublikowanych w poradniku DIETA GENOTYPOWA (po polsku wyd.2009) testowane są obecnie "odstępstwa" od diety grup krwi w zależności od posiadanego GenoTypu. Zauważyłam, że te zmiany m.in. w przypadku np. zerówki pozwalają chociażby na pijanie kefiru (w przypadku ZBIERACZA)... i jeśli ktoś po pierwszych próbach nie zauważyłby konkretnej poprawy...to może powinien sięgnąć właśnie po ten poradnik. Pisałam o tym na swoim wątku, który polecam zwłaszcza "zerówkom" i "B", bo odnośnie nich mam największe doświadczenie (sama mam 0Rh-). Tu na forum jest spora kopalnia wiedzy...więc polecam czytanie w wolnych chwilach (dodam, aby przyspieszyć poszukiwania interesujących rzeczy, warto korzystać z wyszukiwarki) :D

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 4:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lut 02, 2010 10:54 am
Postów: 2
Cześć Tesa i Gogi :)
Oczywiscie już wiele informacji z tego forum przeczytałam, głównie postów Tesy, nie wiem czy wiesz Teso, ale w języku polskim oprócz tego forum, nie ma za dużo informacji w temacie diety zgodnej z grupą krwi, nie wpsominając już o wydzielaczach i niewydzielaczach,bo to chyba jedyne miejsce gdzie ten temat jest bardziej zgłębiony.

Tesa pisze o produktach dla grupy 0, które ze względu na status wydzielania są zabronione lub dozwolone w wątku ,,wydzielacze i niewydzielacze...", zresztą jak wpiszesz to hasło do wyszukiwarki, to jest tego znacznie więcej.
Ja nie mam niestety ani jednej ksiązki o tej teamtyce, ale uczę się póki co z encyklopedii zdrowi D'Adamo, kórą sobie przetłumaczyłam poprzez wyszukiwarkę google, dostępne jest to tu:
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&sl=en&u=http://www.dadamo.com/typebase4/typeindexer.htm&prev=/search%3Fq%3Dgenotype%2Bdiet%2Bforum%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3D
Produktów jest tam sporo, choc mimo wszystko nie mogę rozszyfrować niektórych pozycji, np. ryb, no i jest cała masa rzeczy nie ujętych tam...Czytałam tu na forum, że wówczas nalezy uważać je za obojętne, ale wydaje mi się, że Dr D'Adamo nie przebadał wszystkich produktów co do joty, choćby i dlatego, że niektóre rzeczy to produkty lokalne i zwyczajnie nie miał do nich dostępu :roll:
Ja jako potencjalny niewydzielacz, (nie robilam testu, ale wiele na to wskazuje) zajadam się np. taką nototenią lub karguleną, z nototenii robię pyszną zupę rybną, kóra jest dla mnie jak lekarstwo, czuję się po takim rosołku wspaniale, więc mniemam że jest to dla mnie produkt nie tylko obojetny, ale jak najbardziej korzystny
Tak samo mam po flaczkach (wołowych), do kórych wróciłam niedawno po ,,nawróceniu" na tą dietę. I od razu wróciły wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to byłam wyjątkowym niejadkiem (przerazona rodzina dawała mi nawet tabletki na apetyt), ale flaczki młóciłam, aż mi się uszy trzęsły :lol: jednak dzieci to mają intuicję jakąś. Pamiętam jak mama kroiła te żołądki krowie nożem z zieloną rączką którego już dawno nie ma, a ja już wiedziałam co się święci i jak zahipnotyzowana przyglądałam się połykając ślinę.
Przypomniało mi się też z opwiadań mamy, ze gdy byłam całkiem mała i bylismy gdzies w podróży, jechalismy samochodem i dali mi truskawki do jedzenia, zjadlam ale wymiotowalam po nich jak kot... nie iem, może to przypadek, ale może i cos w tym jest :roll:

Z pierwszych spostrzezeń co do diety, to muszę przyznać, że jetem lekko głodna często, a to dlatego, ze jabłka były takim moim zapychaczem, po który sięgałam zwykle praktyczniepo kazdym posiłku i czesto na jednym się nie kończyło :oops: dzięki czemu mam strasznie rozepchany żołądek :? Niby czuję, ze się najadłam, ale zaraz czuję, że mi tego jabłka na dopchanie brakuje, ale to myślę, że z czasem przejdzie.
Oczywiście nie jestem na tyle fanatykiem i od czasu do czasu jabłko zjadam, bo organizm się juz na tyle od nich uzależnił, że bez nich nie wypróżniłabym się (to już sprawdzone)
no i co ciekawego zauważyłam, to po jabłkach mam tego rodzaju dyskomfort, jak gazy w jelitach,jakąs femrntację pewnie, do czego już tak przywykłam, że nie zauwazalam prawie, a teraz bez tego czuję się lżej dużo :D
Pozdrawiam wszystkich i przepraszam za zbyt długaśny post

_________________
0 Rh-


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 7:20 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Też kiedyś miałam taki epizod z truskawkami...sądziłam, że to od jakiegoś pryskania. Zatrułam się też kiedyś cytrusami. Moją mamę podobnie jak Ciebie Stewia ciągnie do jabłek :D myślę, że to znajdzie wytłumaczenie dopiero w przyszłości...a flaki wołowe też często robię (dobrze, że teraz są do kupienia dobrze oczyszczone)...

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 3:47 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lut 26, 2010 3:24 pm
Postów: 3
Hej:) Jestem tutaj nowa i od niedawna zainteresowana tą dietą.
Doszłam do wniosku, że wszystkie moje problemy związane są z jedzeniem, albo po prostu w tej diecie znalazłam sobie wytłumaczenie czemu tak jest. Ogólnie chodzi o to, że nie mam prawie w ogóle mięśni.. białka wcinałam dużo, dużo ćwiczyłam (etapami, grupowo) i tylko ja nadal zostawałam z bicepsami wiszącymi w dół :wink: . Czytając o tej diecie dowiedziałam się, że jestem typem "myśliwego", który prawdopodbnie energię może czerpać tylko z białka zwierzęcego.. które ja miałam dostarczane może raz na miesiąc 8O . Mogę mieć również nietolerancję białka roślinnego, na co też nigdy nie wpadłam. Problem z dietą mam taki, że ja ogólnie jem mało urozmaicone jedzenie, do tej pory moje śniadanie składało się z serka wiejskiego z warzywami albo owocami, albo jakieś kanapki, płatki. Teraz chcę to ograniczyć, ale nie mam zamiennika. Samych owoców na śniadanie nie zjem, bo potem mam roztrój żołądka, mięsa na śniadanie też nie. Nie lubię jeść jakiś wyszukanych produktów - posiłków, dlatego serek był dla mnie idealny. Pytanie moje polega na tym czym mogę zastąpić śniadanie, coś co kupię w każdym spożywczaku i nie zbankrutuję. Poza tym chcę też schudnąć, gdybym jadła fetę bądź coś z dozwolonych serów to schudnę mimo, że to b.kaloryczne?
Mam jeszcze parę pytań (dotyczą grupy 0) czy fasolka taka letnia zielona to jest wskazana? nie znam jej nazwy, a tych podanych tym bardziej i jeszcze kilka produktów: burak zwykły (tam w diecie jakiś inny), pomidory, sałata lodowa, kapusta pekińska (kapusty czytałam, że nie można ale czy wszystkie?) , ogórki (kiszone, konserwowe, świeże- kiszonki i ocet raczej niewskazane?) , czemu zakazany jest keczup a wskazana musztarda czy majonez. Pytam, bo nie lubię mięsa i zawsze (każde:) jem polane keczupem, czy muszę go całkowicie odstawić?
A i jak z odchudzaniem czy mam jeść powiedzmy 1000kcal czy wystarczy, że będę jeść tylko te produkty zalecane to od razu waga ruszy?? Jestem dietoholikiem :lol: mój organizm już chyba wszystko przeszedł, więc nie wiem co mu pomoże.
Poza tym jestem tu laikiem, książki żadnej jeszcze nie mam, a dietą zainteresowałam się, bo stwierdziłam, że od naszej krwi wiele zależy, więc taka dieta powinna mieć sens i jak czytam forum to utwierdzam się , że ma!

Pozdrawiam :))


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta zgodna z grupą krwi
PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 10:34 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć mia :D

Jeśli jesteś "zerówką" wiele wskazówek znajdziesz na moim wątku "Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia". Niedawno umieściłam tam trzy wierszowane opisy GenoTypów jakie może mieć "zerówka" tzn. Łowcy, Zbieracza i Badacza. Może warto się zastanowić, do którego Ci najbliżej. Wiedząc to można skorygować dietę grupy krwi w/g najnowszej książki D'Adamo DIETA GENOTYPOWA. Ja mam 0Rh-. Zgodnie... jadam od dawna i przeprowadzałam, głównie na sobie różne eksperymenty (m.in. z czekoladą, z pomidorami, z rodzajami chleba i ilością), możesz to sprawdzić, jeśli człowiek pojada trochę więcej, tego , co niezdrowe, jego wydzieliny mają niemiłe zapachy. Jak jada zgodnie... niemiłych zapachów po prostu nie ma. Warto wiedzieć jaki ma się status wydzielania... lub go zgadnąć (jest tu o tym wątek wydzielacze-niewydzielacze). Niewydzielacz grupy krwi zero nie powinien jadać żadnego nabiału, ani pieczywa nawet żytniego, które jest dozwolone tylko dla wydzielaczy i na dodatek w niewielkich ilościach. Ziemniaki i pomidory, kukurydzę, ogórki, pory, kapusty lepiej omijać ...właściwie też o tym napisałam wierszyk z podpowiedziami, a jak klikniesz u góry strony, w obrazek... dotrzesz do specjalnego wykazu produktów. Niestety dotąd nie ma w nim podziału na wydzielaczy, niewydzielaczy. To znajdziesz na dadamo.com. Zerówce, w/g D'Adamo, służą ćwiczenia aerobowe... ale czasami nawet wystarczy chodzenie. Właśnie ja staram się dużo chodzić i uważam, że mi to wystarcza. Jadam sporo ryb i mięsa (zgodnie ze wskazówkami-bez mięsa wieprzowego i przemysłowych wędlin) i sporo surówek. Warto uzupełnić dietę o Kelp... bo on bardzo dobrze służy właścicielom grupy krwi 0. Sałaty(różne) są obojętne. Marynaty i kiszonki ogólnie nie są wskazane. Musztardy i majonezy powinny być bez pszeniczne i bez octowe... a keczup niestety w śladowych ilościach...zwłaszcza jak dają znać o sobie stawy... zdrowotne warzywa można jednak jeść w dowolnych ilościach, a i tak się schudnie...tzn. osiągnie się optymalną wagę. Kalorii liczyć nie trzeba... ale na niektóre produkty jest ograniczenie ilościowe np. m.in. na owoce. Mnie najbardziej interesowała poprawa zdrowia.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1190 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności