Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:29 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: osóbki z "A"
PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 2:17 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 02, 2010 12:37 pm
Postów: 4
Miejscowość: Wroc
Hej :) jestem nowa i chciałabym uzyskać wsparcie :D
oraz dowiedzieć się jak sobie radzą ludziska z "A" :D :)
u mnie cała rodzina ma tę grupę i sie zastanawiam nad tym bo według tego co napisał D'Adamo o chorobach serca, woreczka zólciowego i migdałkach to zgadza sie u mnie wszsytko :roll: :roll:
tak więc zaczynam się przygotoywać do zmiany :)
dziś już ladnie owsianka z mlekiem sojowym, chlebek ryżowy, jabłka, grejfrut.
wczoraj sałatka bez pomidora i papryki z kurczakiem wiec jest nieźle :)

jak się czujecie po zmianie żywienia? co zaobserwowaliście?

Pozdrawiam gorąco.

Laura


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: osóbki z "A"
PostWysłany: Śro Lut 03, 2010 7:55 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sty 18, 2010 3:45 pm
Postów: 9
Witaj lawra !

Ja tez od niedawna stosuję dietę i też mam grupę krwi A :)
Czuje się świetnie, ustał poranny codzienny kaszel (od kilku lat rano meczył mnie kaszel - nadmiar śluzu), skończył sie też nieustający katar. Dużo schudłam i mam więcej energii. No i ustały problemy "brzuszkowe" - nic mnie nie boli, nie mam biegunek ani zaparć.

Więc same plusy, zero minusów...no może jeden minusik, ze muszę gotować dla siebie oddzielnie, bo rodzina nie jest jeszcze określona pod względem grup krwi.

Acha, jestem podobno "niewydzielaczem"(jest tutaj taki wątek), więc mogę jeść paprykę i pomidory :) Warto się zastanowić nad statusem wydzielania, bo to troszkę modyfikuje dietę. Ale skoro większość ludzi to wydzielacze, to pewnie i u Was tak jest :)

Życzę dużo zdrówka i pozdrawiam serdecznie!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: osóbki z "A"
PostWysłany: Śro Lut 03, 2010 9:10 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 02, 2010 12:37 pm
Postów: 4
Miejscowość: Wroc
hej :P
dzieki za odpowiedź :)
ja udzielam sie na Vitalia.pl i tam niestety tylko jedna dziewczyna na pare tysiecy stosuje tą diete i jakos nie widze wsparcia :)
a najleopsze ejst to ze u mnie w rodzinie wystepuje wszystkie chyba choroby zwiazane z "A" i to mnie przekonało:
- ja mam zmiany skorne, wcinany migdałek
- tata ma zmiany skorne, cholesterol i choroby serca
- mama miala migdalki wycinane, ma astmę, i wyciety woreczek zolciowy

a siostra nie wiem :P

tak wiec zastanawia mnie to strsznie
na necie niestty nie ma porządnego forum (opocz tego) z ludżmi stosującymi ten sposob zywienia ;(
teraz zamowilam druga ksiazke "gotuj...." i jestem ciekawa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: osóbki z "A"
PostWysłany: Pią Lut 05, 2010 9:47 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 02, 2010 12:37 pm
Postów: 4
Miejscowość: Wroc
a co jadacie na śniadanie? :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: osóbki z "A"
PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 11:17 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sty 18, 2010 3:45 pm
Postów: 9
Hej!
Nie wiem, czy u mnie znajdziesz wsparcie, bo ja rzadko bywam na kompie...dwumiesięczny bobas zabiera mi cały wolny czas :) A poza tym udzielam się na portalu kulinarnym Wielkie żarcie, hihi...no i już wczoraj wielkie żarcie mnie zdominowało i pożarłam kawał czekolady...taka wpadka...ech!
Na tamtym portalu też jest wiele osób na diecie, ale króluje dieta "protal", a ja zostałam zignorowana z tymi "banialukami" o grupach krwi...no cóż, ważne, że na mnie to działa. Dzisiaj 10 kg mniej na wadze...6 pozostało i znowu będę w swojej skórze :)

No, widzisz z tymi chorobami u mnie też się zgadza. Mi przeszkadzał ogólnie nadmier śluzu , co wiązało się z codziennym kaszlem i częstymi infekcjami. Poza tym dokuczał mi brak energii, ciągła ospałość, zmęczenie...choróbska żadnego jeszcze sobie nie wychodowałam. Ale moja mama była w stanie bliskim zawałowi. Też grupa A. Tyle, że na moje sugestie, co do zmiany diety stwierdziła, że przecież je chude mięso (zalecenia lekarza) i wogóle stosuje odpowiednią dietę...to, że ta dieta nic nie daje (bo wcina np. chudą wieprzowinkę), to już inna sprawa....

A śniadanko u mnie zazwyczj składa się z kanapek. Chlebek 100% żytni, na zakwasie, własnego wypieku i do chlebka pasty sojowe, soczewicowe- lub pasztety z nich, serek feta, rybka z puszki, jajka (obojętna dla niewydz.). A dzisiaj ugotowałam płatki owsiane na wodzie,tak by wodę wchłonęły, starłam do nich jabłko, dodałam rodzynki, odrobinę cynamonu, kawałek banana (dozwolony dla niewydz.) i nawet już nie dosładzałam miodkiem, bo jak chwilkę postało to się przegryzło i było dosyć słodkie i miałam pyszną owsiankę:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: osóbki z "A"
PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 1:58 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 02, 2010 12:37 pm
Postów: 4
Miejscowość: Wroc
dzieki wielkie :)

ja ogolnie kroluje na Vitalia.pl :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: osóbki z "A"
PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 11:09 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Witajcie dzieczyska , ja tez z "A" i takie same mam odczucia co do tego ,ze nie ma wsparcia w necie dla nas : ) :):)
jakis czas tutaj sie udzielałam i stosowałam te diete ,ale chyba własnie z powodu braku bratniej duszy jakos zaniechałam i dzisiaj znowu widzę objawy zaśluzowania , a o brzuszku to nie wspomnę . Mam dwójke dzieci z którymi siedzę w domciu . to tyle na wstepie

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: osóbki z "A"
PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 11:11 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Przeczytałam w mądrej książce Joe Vitale "zero graniczeń"
że woreczek żółciowy odpowiada za naszą złość
i jeśli żyjemy w dużym stresie , to to może powodować nawet bóle różnych części ciała np. nogi , łydki
teraz mi sie przypomniało jak kiedyś moja mama[A] mawiała "ale mam nerwobóle"

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: osóbki z "A"
PostWysłany: Wto Maj 04, 2010 2:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 21, 2010 2:12 pm
Postów: 9
Witajcie :) ja tez z A i chetnie bym się przyłączyla z tym, ze juz chyba nikt Tu nie pisze... poszukam w innych tematach osób które mają grupę A ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: osóbki z "A"
PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 10:18 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć magdalena2289

Przykro mi, że nikt Ci nie odpowiada. Większość, Tych co tu bywali chyba pokonała już swoje problemy... ma jakieś zajęcia i zagląda tu teraz rzadko. Aby znaleźć "Żyj zdrowo forum" trzeba wpisać w (np. google) równocześnie więcej, niż kiedyś, słów kluczowych np. dopisać D'Adamo, BTD, Dieta zgodna z grupą krwi, lub też nicka założycielki tego forum lub może nawet mojego - Krystyna P lub TeSa...albo nicka swojego lub innego, który się zapamiętało. Moim zdaniem komercjalizacja "wszystkiego" powoduje, że jest coraz mniej chętnych do dzielenia się "za darmo" swymi doświadczeniami... a czołowe pozycje w wyszukiwarkach zajmują ci co dobrze płacą. Mnie się ten tręd nie podoba... i wiem, że aby coś ważnego znaleźć, trzeba szukać cierpliwie i czasem nawet trzeba zaglądać na dalsze strony przeglądarki. Każdy, kto ma w sobie duszę badacza, chęć eksperymentowania, coś zauważy i napisze... pomaga innym. Ja zachęcam wszystkich jak umiem, by tu pisali... zachęcam, by pisali prawdę, nawet o tym, co wiedzą od przyjaciół (jeśli oczywiście oni nie mają nic przeciwko temu). Ja tak robię... i na razie skutecznie zwalczam zniechęcenie. Szkoda, że niektórzy przybywają tu, nie po to, by dzielić się doświadczeniami albo korzystać z cudzych, tylko by wykorzystać to forum w realizacji celów, których nie popieram... wiem jednak, że każda informacja komuś może się przydać.

Z tym stresem to ofi ma rację, ja chociaż rzadko tego doświadczam...też się bardzo źle w "złym" stresie czuję. "Zerówce", w/g D'Adamo, pomaga wtedy waleriana (co potwierdzam), a właścicielom grupy krwi A -rumianek. Sprawdźcie to proszę... a jakie okropne złogi stresowe wytwarzają się we krwi pisałam ok. rok wstecz na swoim wątku. Widziałam je osobiście... podczas badania... choć nie w swojej kropli krwi... ponoć sporo czasu później trzeba aby je zlikwidować

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: osóbki z "A"
PostWysłany: Pon Cze 14, 2010 9:53 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Witajcie. faktycznie zajęty człowiek i łamie zasady zywienia ,ale nadal pamieta :):):) zawsze jak np. jem ziemniaki z kurczaczkiem to staram sie zjeść więcej warzywek i kurczaka niż ziemniaków .
Z gazowanymi napojami mam problem ,zwłaszcza teraz latem -woda Zaraz podam fajny artykuł o wodzie -poszukam i wstawie link .
Tesa rzeczywiście rumianek działa na mnie niezwykle kojąco ,a tak rzadko go kupuję ,a jak mam to moment wypijam ,muszę zrobić zapasy .
Dzisiaj mi sie przypomniało ,że polecałam się w dziale o nałogach w sprawie ebooka i tak tu wpadłam.

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: osóbki z "A"
PostWysłany: Pon Cze 14, 2010 10:08 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Woda
http://www.dobrametoda.com/EMOTO/Emoto.htm
http://darmowa-energia.eko.org.pl/pliki/duch/maseruemoto.html
http://www.dobrametoda.com/EMOTO/ryz.htm
Zachęcam do zajrzenia w te linki ,bardzo ciekawe.

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: osóbki z "A"
PostWysłany: Wto Cze 15, 2010 8:26 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 15, 2010 9:57 am
Postów: 2
Miejscowość: Opole Lub.
Witam ja też tu jestem nowa,muszę schudnąć 10kg głownie dlatego postanowiłam spróbować tę dietę (już tydzień za mną) ale zdrowie też mogłoby się polepszyć,bedę zaglądać tu często więc będziemy się wspierać wzajemnie:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: osóbki z "A"
PostWysłany: Śro Lis 30, 2016 8:10 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Hej. Wpadłam się przywitać. Co dzisiaj jecie? Na śniadanie chleb pełnoziarnisty z amarantusem z netto+masło orzechowe+pomidor+tymianek. Pycha. Dzisiaj kawa z mlekiem niestety, żeby szybciej ostygło. Na obiad zupa brokułowa jeszcze na dziś została (mój tajnik na potrawy dobre ; dużo cebuli. Na jeden duży garnek zupy wrzuciłam dwie opalone cebule, po ugotowaniu wyciągam)+naleśniki z dodatkiem mąki amarantusowej.
Wczoraj na kolacje mała napad i do kanapek oprócz masła orzech.dodałam baleron i mnóstwo musztardy hehehe. Jednak to pikuś. Kontrast musi być. Pozdrawiam po 4letniej przerwie. Sylwia

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: osóbki z "A"
PostWysłany: Śro Lis 30, 2016 12:15 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 8:12 am
Postów: 110
Zauważyłam, że wiele osób rezygnuje z stosowania "diety" tylko przez to,że nie poradzili sobie z przyzwyczajenimi,ale uważam że mimo wszystko warto o niej pamiętać żeby chociaż jeden posiłek w ciągu dnia był zdrowotny.

_________________
Grupa A


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności