Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:43 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: cieciorka a ciecierzyca dla grupy A
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 8:34 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Mar 06, 2010 8:28 pm
Postów: 1
które z tych strączkowych są wskazane, obojętne lub zakazane dla grupy A?
proszę o pomoc, bo nie potrafię znalezc nigdzie a książki jeszcze nie posiadam.
Czytalam w wikipedii że to różne rośliny.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: cieciorka a ciecierzyca dla grupy A
PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 6:53 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć kositka :D
Ja odniosłam wrażenie, że cieciorka i ciecierzyca to jest to samo...może cieciorka jest nazwą rośliny, której owoce nazywają też ciecierzycą. Może jakiś znawca botaniki to sprostuje...
Osobiście nie jadałam nigdy ciecierzycy ...ale skłoniłaś mnie do przejrzenia książek D'Adamo ...a w necie znalazłam ciekawostkę pod linkiem

http://mpjeszlachetnezdrowie.blox.pl/2009/09/Cieciorka-zamiast-chemioterapii.html

W encyklopedii D'Adamo jest info, że ciecierzycę znoszą jedynie wydzielacze grupy krwi 0 (niewydzielaczom 0 radzi jej unikać). W stosunku do pozostałych rodzajów krwi D'Adamo przestrzega, że wykazuje ona własności aglutynujące, zawiera lektynę (A, B, AB) jest inhibitorem metabolicznym (A,AB). Własności aglutynujące wykorzystał George Ashkar. Ciekawe jakie grupy krwi miały osoby wyleczone z raka jego autorskim sposobem...ponoć z 400 tylko osiem przegrało walkę z rakiem. Zastosowania cieciorki w walce z rakiem u D'Adamo nie zauważyłam (przejrzałam książkę NOWOTWÓR)... ale pamiętam, że były gdzieś przykładowe wskazówki do miejscowego wykorzystywania własności aglutynujących np. pomidora...przy zwalczaniu zapaleniu spojówek.

W/g najnowszego poradnika D'Adamo DIETA GENOTYPOWA, wśród GenoTypów jakie może mieć grupa krwi A, a więc Wojownika, Nauczyciela i Badacza, tylko GenoTyp Nauczyciela ma dopuszczoną ciciecierzycę w diecie...i to z przerwami. Jeszcze nie napisałam wierszyka o cechach tego GenoTypu...ale niedługo się postaram.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności