Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 12:31 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Siłownia kiełki sok z trawy pszenicznej grupa krwi 0
PostWysłany: Śro Mar 10, 2010 10:47 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 10, 2010 9:49 pm
Postów: 2
Witam wszystkich

Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Jak w temacie trenuję dużo na siłowni i zastanawiam się czy są jakieś standardy żywieniowe dla grupy krwi 0 które mogły by pomóc przy intensywnym wysłku fizycznym (co jeść czego unikać )

Interesuje mnie również sprawa kiełków jednak czytałem gdzieś że dr. Gerson twierdził że są szkodliwe ze względu na niekompletny łańcóch aminokwasów. Więc nie wiem jeść nie jeść jeśli jeść to które?

I ostatnia sprawa sok z trawy pszenicznej krótko i na temat wskazany dla grópy krwi 0?

Pozdrawiam:D


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Siłownia kiełki sok z trawy pszenicznej grupa krwi 0
PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 9:04 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

U właścicieli grupy krwi zero dla przyrostu masy mięśniowej jest potrzebne (oprócz ćwiczeń) przede wszystkim jadanie chudego czerwonego mięsa, najlepiej z hodowli ekologicznej (ze zwierząt żywionych trawą). O kiełkach z praktyki Ci nic nie napiszę... ale tu na forum były o nich różne informacje. W moim odczuciu są bardziej odpowiednie a dla właścicieli pozostałych grup krwi...ale może na dodatek do mięsa chyba też byłyby dobre... Jednakże pod warunkiem, że nie wpędzałyby w jakąś chorobę, co często czyni nieodpowiednie dla grupy krwi jedzenie. Ojciec Petera D'Adamo, James, jako pierwszy zwrócił chyba na to uwagę porównując w swojej klinice szybkość zdrowienia u osób odżywianych tak samo, pomimo, że miały różne grupy krwi...(oczywiście zauważył, że niektórym stan, przy danym jedzeniu się nie poprawia, a często nawet się pogarsza) i zaczął selekcjonować jedzenie. Syn kontynuując dzieło ojca, postanowił znaleźć na to dowody i robi to do dziś. Na dodatek zdradził tę rodzinną tajemnicę światu. Ostatnie jego słowo to poradnik DIETA GENOTYPOWA...którą już też trochę osób testuje. Myślę, że trenując na siłowni warto mieć zdrowe stawy. W książce D'Adamo z serii zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi "Zapalnie stawów" są informacje jakie produkty działają przeciwzapalnie... a jakie te zapalenia wywołują, lub podtrzymują. To akurat sprawdziłam (mam 0 rh-)...wykluczając na pewien czas z jedzenia pomidory (kartofelków już dawno nie jadam)... a było to tak: po jakiejś kontuzji kolana, nie mogłam wszelkimi sobie znanymi sposobami pozbyć się bólu (trwało to na pewno przynajmniej dwa letnie miesiące)...aż zajrzałam do książki "Zapalenie stawów", przeczytałam o zapalnym (m.in. na zerówkę) działaniu pomidorów, przestałam je jeść (było tego dużo) i w ciągu trzech dni zapomniałam o bólu... Jak coś o kiełkach dla zerówki znajdę to dopiszę...

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Siłownia kiełki sok z trawy pszenicznej grupa krwi 0
PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 8:59 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 10, 2010 9:49 pm
Postów: 2
Dzięki za wyczerpującą odpowiedz:)
Akurat pomidory bardzo lubię i jem je prawie codziennie ale po przeczytaniu tego co napisałaś chyba przestanę


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności