Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:20 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: ZIELONA ŻYWNOŚĆ
PostWysłany: Czw Kwi 23, 2009 1:38 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Kwi 23, 2009 1:23 pm
Postów: 2
Postanowiłem rozpocząć temat zielonej żywności.
Wiele ludzi nie wie co to takie wogóle jest.
Zielona żywność jak sama nazwa wskazuje to żywność. Jest stawiana w hierarchii ponad suplementy żywnościowe.

Otóż, zielona żywność staje się trendem trzeciego tysiąclecia. Wielu fachowców ds. odżywiania na całym świecie zaczyna propagować tzw. trend green foods ("zielona żywność"). Podstawową zasadą tego trendu jest to, że nasz pokarm powinien zawierać dużą ilość składników roślinnych w stanie surowym.

Na przykład w profilaktyce onkologicznej naukowcy zalecają codzienne spożywanie pięciu porcji ekologicznie hodowanych owoców lub jarzyn. Ważną część składową tego trendu przedstawia również picie tzw. zielonych napojów, które mają na nasze zdrowie zupełnie wyjątkowy wpływ. Dzisiejszy człowiek je i tyje, a pomimo tego często umiera z niedożywienia. Wyczerpana gleba nie odżywia roślin należycie, a takie plony nie nasycą nas odpowiednio, dlatego właśnie - pomimo tkanki tłuszczowej wokół pasa - umieramy z niedoboru substancji odżywczych. Dodatkowo duża część naszego pokarmu jest obrabiana cieplnie i chemicznie. W czasie tego procesu większość potrzebnych naszemu organizmowi substancji ulegnie zniszczeniu. Na przykład witaminy giną już przy temperaturze +40°C!

Powstaje kolejne pytanie: co mamy właściwie jeść i pić?

Ja proponuję właśnie zieloną żywność. Jem i piję zieloną żywność już ponad dwa lata bez przerwy codziennie.
Mogę z własnego doświadczenia polecić każdemu.

Regularne spożywanie zielonej żywności sprawia, iż nasze ciało otrzymuje to wszystko co potrzebuje i dokładnie tyle ile potrzebuje.

Nasze ciało jest jak samochód dobrej marki. Żeby pojechać z nim gdziekolwiek trzeba mieć dobre paliwo. Takim paliwem jest sok z młodego jęczmienia, który należy do grupy zielonej żywności. Jak nie zatankujemy codziennie to daleko nie pojedziemy.
Natomiast słodkowodna alga Chlorella Pirenoidoza, którą też używam to mały "zielony cukiereczek", który odtruwa me ciało codziennie - jestem bardzo wdzięczny osobie, która poleciła mi zieloną żywność.
Więcej informacji znajdziecie na stronach www.zielonazywnosc.pl

Proszę o wasze opinie na temat zielonej żywności - czy już spotkaliście się z tym, lub cokolwiek na ten temat.

pozdrawiam Green Man.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: ZIELONA ŻYWNOŚĆ
PostWysłany: Pią Kwi 24, 2009 10:17 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Chyba nie masz grupy krwi 0 albo B ?... bo te osoby, choć zieloną żywność mają w swoim jadłospisie, tak jak pozostali , ale to dla ich dobrej kondycji i zdrowia raczej nie wystarcza. Poza tym są zidentyfikowane przez D'Adamo pewne wyjątki (np. m.in. ogórek szkodzi właścicielom grupy krwi 0). Dane te są przez D'Adamo od 7lat opublikowane w "Encyklopedii zdrowia Jedz zgodnie ze swoja grupą krwi " ale nie wszyscy o tym wiedzą ... a niektórzy wręcz nie chcą wiedzieć :D

Ja staram się jadać bardzo dużo surowej zieleniny (głównie botwiny, szpinaku, zielonej pietruszki, brokułów...) i wiem, że to bardzo dobrze służy zdrowiu, ale wiem też , że trzeba do jedzenia podchodzić indywidualnie :D
Szkoda, że u nas dotąd nie można kupić Collard greens (rodzaj kapusty włoskiej(?) z luźnymi liśćmi, a nawet zwykłego jarmużu (ang.Kale) . Kale i Collard greens , w encyklopedii drukowanej są przetłumaczone na odwrót. W/g tej encyklopedii są one, tak samo jak botwina i brokuły, zdrowotne dla właścicieli wszystkich grup krwi . Wciąż mam nadzieję, że ktoś z Polski pojedzie na szkolenie do D'Adamo (np. na ifHI2009 w czerwcu, jest jeszcze 10 miejsc) ...albo w ogóle ktoś sprowadzi zza oceanu te nasiona. A może to jest zwykła kapusta pastewna?... kiedyś o tym dyskutowaliśmy, przy okazji wykrycia błędu w tłumaczeniu. Może trzeba spytać jakiegoś speca z SGGW, zapomniałam o tym wczoraj, jak mogłam to zrobić po wykładzie na WUTW...postaram się więc przy innej okazji spytać.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZIELONA ŻYWNOŚĆ
PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 1:15 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 11, 2009 8:28 pm
Postów: 7
przecież to spam w czystej postaci
ta osoba pewnie już nigdy na forum nie zawita...

nie chcę być złośliwa, ale na tym forum ciągle dajecie się na to nabierać :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZIELONA ŻYWNOŚĆ
PostWysłany: Śro Maj 06, 2009 7:25 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Wszystkich :D

nalya napisała, że Green Man dostarczył nam trochę spamu.... na pewno każdy z forumowiczów ma swoje subiektywne odczucia i tak powinno być. Tym nasze forum różni się od innych. Pisali tu różni...i różnie, niektórzy nawet zachowywali się niezgodnie z regulaminem. Ja we wszystkim doszukuję się pozytywów i ten wątek traktuję jako dyskusyjny. Umożliwi on innym, zgodnie ze starym porzekadłem "tym, którzy wiedzą, że dzwonią, tylko nie wiedzą w którym kościele", którzy coś tam słyszeli, ale nie próbowali nigdy zgłębić zasad jadania zgodnie ze swoją grupą krwi, dość rzetelne zapoznać się z tym indywidualnym i niezwykle skutecznym w osiąganiu pełni zdrowia i optymalnej wagi, podejściem do jedzenia. Green Man napisał tak:
Cytuj:
Na przykład w profilaktyce onkologicznej naukowcy zalecają codzienne spożywanie pięciu porcji ekologicznie hodowanych owoców lub jarzyn. Ważną część składową tego trendu przedstawia również picie tzw. zielonych napojów, które mają na nasze zdrowie zupełnie wyjątkowy wpływ. Dzisiejszy człowiek je i tyje, a pomimo tego często umiera z niedożywienia.
Bardzo dobre zalecenie pod warunkiem, że będziemy też uwzględniać zalecenia diety grup krwi i wyeliminujemy produkty dla nas szkodliwe, a czasem wręcz modyfikujące organizm w kierunku chorób. W przypadku zaś leczenia nowotworów lub zapobiegania im, warto skupić się na produktach manifestujących w stosunku do naszej grupy krwi różne istotne własności, szczególnie przydatne w zwalczaniu komórek rakowych. Wskazówki w tym względzie znajdziemy w książce naukowca zza oceanu, dr Petera J. D'Adamo z serii zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi pt. NOWOTWÓR ( wyd. Mada 2004, przekład Moniki Betley). Jeśli chce się, by wzrosła wykrywalność nowotworów, badania profilaktyczne powinny odbywać się głównie w grupach ryzyka...ale przecież później na leczenie potrzeba dużo pieniędzy, więc powiem przewrotnie, jeśli nie ma dość pieniędzy na leczenie, badania robi się u wszystkich, czyli często w grupach, gdzie to ryzyko jest znacznie mniejsze a więc wykrywa się tym samym nakładem środków...mniej przypadków. Proste. Dalej Green Man napisał:
Cytuj:
Wyczerpana gleba nie odżywia roślin należycie, a takie plony nie nasycą nas odpowiednio, dlatego właśnie - pomimo tkanki tłuszczowej wokół pasa - umieramy z niedoboru substancji odżywczych. Dodatkowo duża część naszego pokarmu jest obrabiana cieplnie i chemicznie. W czasie tego procesu większość potrzebnych naszemu organizmowi substancji ulegnie zniszczeniu. Na przykład witaminy giną już przy temperaturze +40°C!
Jadając i w ogóle żyjąc zgodnie ze wskazówkami D'Adamo wykorzystujemy witaminy w sposób optymalny i na pewno nie mamy tkanki tłuszczowej wokół pasa. We wszystkich swoich książkach (od 1996r) D'Adamo doradza korzystanie z żywności pochodzącej z hodowli i upraw organicznych. Żywność przetworzona i zanieczyszczona różnymi chemikaliami dostarcza niestety pożywki dla komórek rakowych, a aktualny "stan zatrucia" naszego organizmu zdaniem D'Adamo odzwierciedla test moczu INDICAN -opisany na 38 str pierwszej jego książki. Tego testu u nas się nie wykonuje... bo u nas szuka się pojedynczych składników, wskazujących na różne choroby....zupełnie inne podejście... chyba też mniej efektywne.
Cytuj:
Powstaje kolejne pytanie: co mamy właściwie jeść i pić?
Dalej są informacje co autor poleca, bo sprawdził na sobie... Jak napisałam wcześniej , dopóki nie poda nam swojej grupy krwi (i najlepiej statusu wydzielania ) rady te są wątpliwe... Jeśli nalya ma rację i Green Man się więcej na forum nie pojawi to ... nie poznamy dla jakiej grupy krwi to co napisał działa pozytywnie, ale i tak przeczytają tę dyskusję inne osoby i da im to trochę do myślenia. Moim zdaniem, treściwej informacji, nigdy nie jest za dużo... Cześć :D

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZIELONA ŻYWNOŚĆ
PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 8:27 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Kwi 23, 2009 1:23 pm
Postów: 2
witam was - strasznie długo mnie tu nie było za co wszystkich przepraszam - jestem ciekaw czy ta dyskusja potoszy się dalej. Co do grupy krwi mam AB-. Niestety nie mam zielonego :-))))) pojęcia na temat diety grupy krwi. Chciałem tylko moim wątkiem poinformować, że istnieje dzisiaj wiele możliwości jak się zdrowo odżywiać - ważne żeby szukać informacji i wybierać te dobre. Dlatego chciałem poinformować o zielonej żywności i o soku z młodego jęczmienia. nadal go piją i czuję sią świetnie:-)))) pozdrówka dla wszystkich


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZIELONA ŻYWNOŚĆ
PostWysłany: Śro Lip 15, 2009 1:31 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Cze 19, 2009 2:17 pm
Postów: 21
Albo sprzedajesz :D No offence, masz pełne prawo do tego. Ale fajniej by było, jakbyś wprost to napisał :)

_________________
Fanatyk zdrowego


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZIELONA ŻYWNOŚĆ
PostWysłany: Sob Lip 18, 2009 6:33 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
WITAM :o

W tym dziale poniżej jest jeden z zielonych tematów - Kiełki :)

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZIELONA ŻYWNOŚĆ
PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 12:27 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Kwi 08, 2010 11:18 am
Postów: 4
a mnie sie zielona żywność kojarzy z zywnościa ekologiczną po prostu. w zamysle zdrową i naturalnie produkowaną.
najlepiej by było gdybyśmy sami mogli dbac o jakos produktow, które zjadamy, ale wiem, że jest to trudne. nie mamy na to czasu, ochoty ani warunków. musimy zaufać innym. zaufać certyfikatom przyznawanym ekologicznym rolnikom i producentom. znacie jakies pewniaki?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZIELONA ŻYWNOŚĆ
PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 5:15 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Kwi 18, 2013 4:41 pm
Postów: 5
A ja sprzedaję i spożywam "Sproszkowany Jęczmień" i "Chlorellę". jeżeli kogoś interesuje ten temat to więcej na green-ways.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZIELONA ŻYWNOŚĆ
PostWysłany: Pią Maj 31, 2013 3:09 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Maj 31, 2013 2:55 pm
Postów: 22
Witam, zapraszam do wsparcia wszystkich nowej inicjatywy społecznej polegającej na utworzeniu Instytutu Biodynamiki i Permakultury - Samoochrona www.daj.im/Biodynamika - tak zielonej żywności nigdzie nie kupicie, prosto z ziemi na drugi dzień na waszych talerzach!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZIELONA ŻYWNOŚĆ
PostWysłany: Pią Gru 04, 2015 10:16 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Paź 30, 2015 9:36 am
Postów: 3
Witaj. pod pojęciem zielonej żywności mieści się sok lub tabletki z młodego jęczmienia., chlorella oraz spirulina. Te dwa ostatnie produkty to glony bogate w aminokwasy, beta-karoten. Maja silne działanie odtruwające, wzmacniające i lecznicze. I faktycznie takt jest, ale pod pewnym warunkiem: trzeba kupić produkt oryginalny, a nie sproszkowaną, barwioną kresę. Polecam sklep internetowy Start po Zdrowie. Przetestowałam ich produkty i myślę, że są oryginalne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZIELONA ŻYWNOŚĆ
PostWysłany: Sob Gru 05, 2015 12:57 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- zielona moze być ale musi być to żywa materia, martwa, ugotowana, wyparzona nic nam nie da dla zdrowia.
- w stanach chorobowych nie nalezy zajadać zieleniny, tylko produkty sfermentowane, czyli wstępnie przetrawione przez bakterie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZIELONA ŻYWNOŚĆ
PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 12:38 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 30, 2014 12:53 pm
Postów: 222
Skoro mowa o zielonej żywności,to polecam także zieloną herbatę Yerba Mate,nie jest droga a za to bardzo zdrowa,skuteczna i wspomaga procesy trawienne. W niższej cenie znajdziecie ją na Skworcu.com.pl

_________________
www.Skworcu.com.pl- herbaty,kawy smakowe Yerba Mate.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZIELONA ŻYWNOŚĆ
PostWysłany: Śro Lut 17, 2016 2:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lut 15, 2016 2:46 pm
Postów: 4
Nawet jeśli trollują i spamują to trzeba wyciągać z tego co najwartościowsze:) trend zielonej zywnosci, super food itp. to objaw naszej codziennej diety, która pozostawia wiele do życzenia...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZIELONA ŻYWNOŚĆ
PostWysłany: Pon Lut 29, 2016 11:02 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Paź 16, 2015 10:32 am
Postów: 166
Zgadza się,ale też nie można przesadzić i przejść tylko na "zieloną dietę" bo nasz organizm potrzebuje mimo wszystko różnorodności jeżeli chodzi o składniki jakich mu dostarczamy,pamiętajmy o tym.

_________________
www.NaturalneWedliny.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności