Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:34 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: ZAPARCIA
PostWysłany: Śro Lut 03, 2010 7:38 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Sty 31, 2010 12:29 am
Postów: 10
Jak radzicie sobie z zaparciami szczegulnie u dzieci.
Prosze o paktyczne porady i wskazowki :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 8:13 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Część K19 :D

Przypomniałam sobie, że D'Adamo radzi jak najwcześniej przyzwyczajać dzieci (z wyjątkiem "zerówek") do kefirów i jogurtów. Jorg Zittlau (mam nadzieję, że nie przekręciłam tu nazwiska) w swojej książce, o tytule takim, jak seria książek D'Adamo radzi to samo. Można też spróbować znaleźć coś trochę niezdrowego, co lekko przeczyszcza...u niektórych tak działa prawdziwy żytni chlebek i podsunąć co jakiś czas jego kromkę. Słyszałam, że rozwalniająco działają też często zupy mleczne, soki, a bardzo niesprzyjający jest "siedzący" tryb życia... a więc godziny przy ławce, przed telewizorem, przed komputerem...
Gdyby okazało się, że twoja córka ma "zerówkę"...to powinnaś oduczyć ją przede wszystkim jadania tego, co opóźnia metabolizm (czyli czekolady, wszelkich ciasteczek i płatków... z wyjątkiem owsianych i może ryżowych). Jak próbuję sobie przypomnieć dawne czasy...to zawsze miałam takie problemy. Do tego stopnia, że wypróżnianie co cztery dni uważałam za rzecz normalną. Często bolała mnie wtedy głowa (bo przecież było to regularne podtruwanie organizmu). Brałam czasem takie "różowe" proszki przeczyszczające (to była rada pielęgniarki, którą spotkałam na porodówce)...ale już nie pamiętam jak się nazywały...może alax. Wielu lekarzy reprezentowało pogląd, że zdarzają się osoby, które mają taki powolny metabolizm...teraz wiem, że to bzdury...bo wystarczyło jadać dużo warzyw i nie jadać mącznych rzeczy. Pamiętam też dobrze swoją babcię (niestety, nie wiem, czy też była zerówką, tak jak ja i moja mama). Babcia zawsze dbała o regularne wypróżnianie i nam o tym przypominała (pamiętam, że codziennie parzyła sobie jakieś zioła)...ale muszę przyznać, że tak za bardzo jej wtedy nie słuchałam. Przytoczę tu jeszcze może dla dziecka też możliwy do zastosowania sposób mojej mamy, ułatwiający trawienie, o którym pisałam i wiele osób z forum potwierdziło jego skuteczność... Jest to zmielony 1:1 kminek z majerankiem. Trzeba wziąć trochę tego proszku na czubek łyżeczki (po posiłku) i popić. Może jeszcze ktoś opisze tu swoje doświadczenia...

Jak pomoże Ci któreś z moich spostrzeżeń pomyśl o mnie dobrze :D

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 4:17 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Sty 31, 2010 12:29 am
Postów: 10
Ja mam "0" i przypuszczam ze coka tez. Malzonek ma "AB" .Jak przypominam sobie to corka nigdy nie lubila budyniu, kaszki, jogurtu, chleba, najbardziej lubi miesko i ciemny sos. Moj lekarz stwiercil ze dziecko z tego wyrosnie ale nic sie nie poprawia.
Jesli chodzi o kminek i majeranek to napwno sprobuje.
Dzieki wielkie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Czw Mar 25, 2010 1:42 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Sty 12, 2010 2:36 pm
Postów: 65
Można w takich przypadkach stosować jakieś leki, które pomogą z zaparciami. Ale chyba lepiej jest dobrze się odżywiać. Żeby wpłynąć na regularną pracę jelit jeść produkty, które mają dużo błonnika. Ale dobrze też szczególnie w przypadku dzieci podawać im jabłka i śliwki. Dzięki temu można uniknąć zaprać, ale też należy pamiętać o tym, żeby nie podawać dzieciom bananów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Czw Mar 25, 2010 7:42 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć sojka :D

Otóż z bananami nie jest tak źle. Zgodnie z encyklopedią zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi Dr Petera J. D'Adamo banany są niekorzystne dla wydzielaczy grupy krwi A i dla całej grupy krwi AB. Dla wydzielaczy B i 0, D'Adamo zauważył działanie zdrowotne, a dla pozostałych rodzajów krwi, obojętne. Jabłka powinni omijać niewydzielacze grupy krwi 0, suszone śliwki nie służą natomiast w/g tego samego źródła niewydzielaczom AB.
Dodam tu jeszcze o czym przypomniał raz Krzysztof ... właśnie mija sto lat jak pewien rosyjski biolog, Ilja Miecznikow, ogłosił swoją teorię o pozytywnym działaniu probiotyków... też się wtedy medycy... pukali w czółka... i tak było przez wiele, wiele lat... zanim mu oficjalnie przyznano rację.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Sob Kwi 10, 2010 3:24 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Sty 21, 2010 9:01 pm
Postów: 53
Na zaparcia na pewno nie powinno się pić herbatek przeczyszczających. Zawierają senes, który uzależnia organizm i później bez herbatek ma się jeszcze większy problem. Niektórzy polecają śliwki, które być może są skuteczne ale mnie boli po nich brzuch. Ja osobiście pijam zieloną i czerwoną herbatę oraz trzymam taką dietę, że nie mam problemu z zaparciami. Bo kluczem do uniknięcia ich jest dieta. Jeśli ktoś ma permanentne problemy, uważam że powinien się udać do lekarza lub dietetyka, najlepiej na testy nietolerancji pokarmowej (robią takie w klinice Vimed w Warszawie). Dieta dopasowana (na ich podstawie) do fenotypu gwarantuje, że wszystkie procesy metaboliczne zachodzą bez zakłóceń i że składniki tej diety są naprawdę dobrane do potrzeb organizmu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 5:08 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 13, 2010 5:02 pm
Postów: 7
Można bardzo,ale to bardzo skutecznie pozbyć sie zaparć ,pijąc wodę i jedząc dużo warzyw i owoców.Nie jemy natomiast chleba i wszystkiego co z białej mąki.Sprawdzone :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Pon Kwi 19, 2010 9:03 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
WITAM :o

Trzeba przypomnieć ,iż w książkach dotyczących poszczególnych chorób np.: " Zmęczenie" , " Alergia " itd . , Adamo podaje , że w przypadku grupy krwi AB NIEWYDZIELACZ - BANANY ( uwagi pod listą produktów w tym przypadku owoców ) są NEUTRALNE DOZWOLONE CZĘSTO czyli warto podawać.

Dodatkowe sposoby na zaparcia to świeżo zmielone siemię lniane i dobrze uwodnione , dodać jakiś owoc do smaku - zmiksować - wypijać bezpośrednio po przygotowani , małymi łyczkami dobrze mieszając z śliną.

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 1:41 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Mar 08, 2010 11:49 am
Postów: 101
U mnie skutkują jabłka ewentualnie sok ze świeżych jabłek z marchewką. Ale dbam by w diecie nie zabrakło błonnika.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Śro Lip 14, 2010 5:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lip 14, 2010 5:37 pm
Postów: 2
Witam Wszystkich :)
Dr. H.R Clark w swojej książce "Kuracja życia" wysuwa wnioski oparte na dowodach iż zaparcia powodują pasożyty. Nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności ale uczestniczą one w naszym codziennym życiu bardzo aktywnie.
Polecam zrobienie badania metodą Volla na obecność pasożytów oraz zastosowanie kuracji oczyyszczającej. Więcej informacvji na temat tego badania znajdziecie na stronie http://www.energiazycia.com/?q=node/14
Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 3:20 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam. Trzeba zmienić dietę Dziecka, zamiast ciemnych sosów podawać Mu dania warzywne, to pomoże uzupełnić błonnik regulujący pracę jelita grubego, a więc i wypróżnianie. Jogurty naturalne i kefiry naturalne zawierają szczepy bakterii przyjaznych - acidofilus i bifidus - regulujące trawienie jelitowe. Dlatego warto się do nich przekonać. Tak samo działa spożywanie ciemnego pieczywa i produktów zbożowych. Dużo daje spożywanie konfitur z owoców bzu czarnego.
Polecam Dziecku następującą mieszankę:

Owoc kopru włoskiego 30g
Owoc bzu czarnego 30g

Sporządzamy napar - 2 łyżeczki mieszanki na szklankę wrzątku. Odstawiamy do naciągnięcia na ok. 5min. Pijemy ciepły napar wieczorem. To pomaga uregulować przemianę materii, oczywiście jeśli Dziecko skusi się na taką herbatkę.
Podawanie Dziecku po łyżeczce oliwy z oliwek (oleum olivei) np z ulubionym sokiem działa również rozwalniająco.
Na koniec jeszcze jedna uwaga - ruch i zabawy na świeżym powietrzu to doskonałe lekarstwo w zaparciach (Obstipatio).
Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Czw Lip 12, 2012 3:00 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 17, 2012 6:09 pm
Postów: 52
W trudnych przypadkach zaparcia u dzieci proponuję udać się na wizytę do lekarza specjalisty,to na pewno nie zaszkodzi. Można też podawać odpowiednie witaminy,pod warunkiem że faktycznie są dobre i sprawdzone,z pewnego źródła.

_________________
www.twojezdrowie.org - Suplementy CaliVita - Paraprotex, grzybica kuracja, paso


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 2:55 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
sprawdzonym sposobem mojej babci w 100% skutecznym jest picie przez kilka dni rano na czczo szklankę przegotowanej wody. Należy wyeliminować białe pieczywo zamieniając je na pieczywo pełnoziarniste, słodycze zamienić na suszone owoce ( śliwki morele).

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Nie Lip 09, 2017 3:20 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Lut 12, 2017 1:01 pm
Postów: 60
Ja stosuje na problemy trawienne i jelitowe trilac można zapytać w aptece mi zawsze pomaga.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Nie Lip 16, 2017 3:52 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Mar 18, 2016 9:57 pm
Postów: 27
W moim przypadku działają orzechy Gdy zjadam wieczorem 2-3 to rano idę,Tak przez kilka dni .Jak organizm się przyzwyczai to później znów problem Za jakiś czas powtarzam i tak w kółko.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności