Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 8:16 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 10:37 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Cze 24, 2010 2:57 pm
Postów: 10
Pani Ewo,

Terapię Gersona polecam, ponieważ znam kilka osób, którym pomogła w różnych chorobach.

Zaznaczam, że picie soków powinno być wyłacznie z organicznych owoców i warzyw. Wiem, że taka terapia na pewno nie zaszkodzi, a może tylko pomóc. Natomiast na podstawie informacji, które Pani znajdzie o tej terapii proszę podjąć decyzję, czy to jest dobre rozwiązanie dla Państwa, czy raczej nie.

Pozdrawiam

Kasia Górska


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 1:01 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 24, 2009 4:42 pm
Postów: 26
krzysztof napisał(a):
WITAJ Ewaryn :o

Jet na forum w tym dziale temat: DR GERSON I JEGO TERAPIA - w drugim poście porównanie skuteczności terapii Gersona w przypadku czerniaka z skutecznością 'normalnych " terapii

Należy dodać odnośnie terapii Gersona ( m.in.: diecie ) za PubMed ( w tym miejscu także szerzej odnośnie porównania ):
" Five-year survival rates of melanoma patients treated by diet therapy after the manner of Gerson: a retrospective review."
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9359807

Wynika z tego ,ze terapia Gersona opiera się na:
lakto - wegetarianizmie
niskiej podaży sodu , tłuszczu i tymczasowo białka
oraz wysokiej podaży potasu i składników odżywczych poprzez soki z warzyw i owoców ( surowe , organiczne , w odpowiednich odstępach czasowych )
pobudzeniu wzrostu metabolizmu tarczycy ,
ograniczeniu podaży kalorii ,
oraz lewatywach kawowych .

POZDRAWIAM Z ZIELNEJ GÓRY :o

Skąd Pan to wie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 1:03 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 24, 2009 4:42 pm
Postów: 26
Kasia Górska napisał(a):
Pani Ewo,

Terapię Gersona polecam, ponieważ znam kilka osób, którym pomogła w różnych chorobach.

Zaznaczam, że picie soków powinno być wyłacznie z organicznych owoców i warzyw. Wiem, że taka terapia na pewno nie zaszkodzi, a może tylko pomóc. Natomiast na podstawie informacji, które Pani znajdzie o tej terapii proszę podjąć decyzję, czy to jest dobre rozwiązanie dla Państwa, czy raczej nie.

Pozdrawiam

Kasia Górska

Pisze Pani -pomogła kilku osobom, w różnych chorobach: moje pytanie: ilu osobom i w jakich chorobach? Będę wdzieczna za odpowiedź. Proszę, może nie pisać do mnie "pani" jestem Ewa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 2:42 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Cze 24, 2010 2:57 pm
Postów: 10
Ewa,

Terapia Gersona pomogła osobom, które znam. Każda z tych osób stosowała terapię w różny sposób- niektóre podpierały się suplementami w celu uzupełnienia składników odżywczych, niektóre w celu oczyszczenia organizmu z toksyn, niektóre nie trzymały się tak idealnie wskazówek (wyciskały soki w sokowirówce). Nie wiem czy mam prawo mówić o konkretnych przypadkach,ale napiszę Ci o kilku chorobach, które zostały wyleczone: wrzodzejące jelito grube, nadkwasota, wrzody, alergie, grzybice i bakterie w układzie pokarmowym. Udokumentowane przypadki wyleczeń przez samego Gersona znajdziesz tutaj:
http://www.terapiagersona.com.pl/historie.html

Trzeba brać pod uwagę fakt, że jeśli podejmuje się terapię według wszystkich wytycznych konsultacja lekarska jest niezbędna, a z tym jest ciężko w Polsce.
Bardzo ważną kwestią przy oczyszczaniu z toksyn(w tym wypadku-lewatyw) jest to, że nie można stosować antyperspirantów. Toksyny, które chcą wyjść z organizmu wracają znowu do ciała, kiedy używa się dezodarantów pod pachy. To może doprowadzić do zatrucia organizmu substancjami toksycznymi i może wtedy pogorszyć się stan zdrowia. Trzeba dużo przeczytać na temat tarapii, żeby zacząć ją stosować, żeby po prostu sobie czy komuś nie zaszkodzić.

Jeśli chodzi o Twojego męża skierowałabym Cię do osoby,(a nawet dwóch) które mają duże doświadczenie w niekonwencjonalnym leczeniu raka. Jak coś to pisz na priv'a(mail już podawałam).


Pozdrawiam

Kasia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 3:28 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sie 10, 2010 2:14 pm
Postów: 2
Miejscowość: Rzesz
Jeśli chodzi o terapię Gersona to ja jestem absolutną zwolenniczką tej metody czy innych niekonwencjonalnych, za to jestem przeciwniczką chemioterapii, która uważam do nikąd nie prowadzi. Organizm człowieka ma niesamowite możliwości samoleczenia jesli tylko mu pozowlimy się bronic - a tu praktycznie każdego dnia go zatruwamy. Rak to tylko jego odpowiedź na to, że już nie ma siły walczyć z tym co mu fundujemy np zapychając go małowartościowym a wrecz szkodliwym jedzonkiem.
Jeśli chodzi o suplementy to zdania sa podzielone - sa tacy, którzy uwazaja, ze w dzisiejszych czasach suplementacja jest konieczna a i tacy, którzy tak nie uważają. Ja naleze do tych drugich. Jeśli organizm jest czysty wewnątrz i prawidłowo żywiony nie potrzebuje żadnych ulepszeń w postaci tabletek - ale i tak pieniądze, reklama rządzą światem....I rzeczyście np taka wit C jest dla nas szkodliwa ....znalazlam tylko jedną firme, która niby ma hm całkiem dobre suplementy, jeśli już ktoś ich potrzebuje koniecznie, ale ten temat porusze chyba kiedys na moim blogu, wiec zainteresowanych zapraszam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 21 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności