Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:53 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: aktualna lista produktow obojetnych i zakazanych
PostWysłany: Nie Lip 25, 2010 8:26 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lip 25, 2010 8:14 pm
Postów: 4
Miejscowość: Erkrath
od dwoch tygodni staram sie funkcjonowac wg diety mam grupe 0 . Moj chlopak od dwoch dni tez zna swoja grupe i ma grupe B.
Zakladam ze ejstesmy wydzielaczami ale oczywiscie to tylko hipoteza:)

Przeczytalam dwie ksiazki Adami: Jedz zgodnie z grupa krwi i gotuj zgodnie z grupa krwi. od niedawna tez zagladam za sprawa Tesy:) na oryginalna strone i liste produktow. i niestety dotarlo do mnie ze sa rozbieznosci. i teraz mam dylemat i pytanie czy ktos pokusil sie o zrobienie uaktualnionej listy produktow dla grupy 0 i B? bo widze ze na ksiazkach ktore posiadam nie bardzo moge polegac bo sa rozbieznosc np slonecznik dla zerwowki czy truskawki( na stronie admo truskawki sa dopuszczale slonecznik nie) soja dla B jest na stronach adamo bodajze zakazana a przynajmniej jej produkty jak tofu. mleko sojow i sos sojowy a w ksiazkach ktore mam jest nieco inaczej:(

zakladam ze strona Adamo jest pewnie blizsza prawdy niz ksiazki wiec hmm pozostaje mi przejzec baze i zreobic wlasna aktualna liste ale to rzecz bardzo pracochlonna dlatego pytam czy ktos moze pokusil sie juz o takie zestawienie np w tabeli:)) lub w slupkach:))

bede wdzieczna za jakies namiary. u kogos na chomikuj.pl znalazlam liste ale niestety tam tez sa rozbieznosci wiec zaufanie mam tez ograniczone:)) szkoda ze na stronach Adamo nie ma takiego aktualnego zestawu dla kazdej z grup.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: aktualna lista produktow obojetnych i zakazanych
PostWysłany: Sob Paź 30, 2010 8:42 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- może się udało zrobić listę dla grupy O ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: aktualna lista produktow obojetnych i zakazanych
PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 7:59 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Krótkie wskazówki dla "zerówki"

Zerówka bardzo szybko zdrowieje
Kiedy ziemniaczków zazwyczaj nie je
Też wieprzowinki żadnej nie jada
Nie pija mleka... chociaż wypada
Nie jada chleba... ani bułeczek
Też wyjątkowo... podczas wycieczek
Żadnych produktów nie marynuje
Co zakazane... tylko próbuje
I jeszcze kiedy na stawy chora
Niechaj omija też pomidora
W skrócie więc warto... mieszanki jadać
Zdrowotne tylko... i wszystko badać
Pod swoim kątem... no bo jedzenie
Główne dla zdrowia miewa znaczenie !

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: aktualna lista produktow obojetnych i zakazanych
PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 11:15 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Paź 29, 2010 11:51 am
Postów: 11
TeSo jesteś niezastąpiona :D

"0"

Ja jestem wręcz uzależniona od pieczywa i ciężko mi się wyzbyć nawyku podjadania chleba. Choć od jakiegoś miesiąca jadam tylko orkiszowe, żytnie i ryżowe to i tak zauważam po nich tendencje do tycia. Też tak macie? Odnoszę wrażenie, że łatwiej byłoby mi utyć od skrobi niż od czekolady. O ile nabiał szybko odstawiłam do lamusa to z chlebusiem gorzej. Mam tylko nadzieję, że jeśli będę je mocno ograniczać (np.tylko do 1 posiłku) to odejdzie mi na nie ochota.

TeSo czy jabłka są dozwolone? Tzn wiem, że nie ma ich w grupie "unikać", ale jem je prawie codziennie i zastanawiam się czy się w tym względzie nie ograniczyć. Do tej pory moje główne utrapienia to wzdęcia, nadkwaśność i notoryczne zmęczenie, które automatycznie przeszło bo odstawieniu nabiału. Zostało mi jeszcze do zgubienia 5 kg - myślę, że to pieczywo to chyba główny winowajca.

Pozdrawiam ze Śląska! :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: aktualna lista produktow obojetnych i zakazanych
PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 12:10 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Wszystkich :)

Witam waniliowa :)

Raczej trafnie zauważyłaś przyczynę malutkiej nadwagi... tzn. ja też ten wpływ pieczywa (tolerowanego ponoć przez zerówki ze statusem wydzielacza) zauważyłam... i dlatego teraz już myślę, że jednak jestem niewydzielaczem... Ty pewnie też.

JABŁKA (może trzeba o nich napisać w oddzielnym wątku... muszę sprawdzić...bo chyba już o nich w jakimś wątku pisałam)

W/g D'Adamo (dane z Encyklopedii zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi Mada wyd. 2003)... jabłek (surowych) powinny unikać osoby z grupą krwi 0 ze statusem niewydzielacza. Pozostałym ponoć nie szkodzą.

W ostatniej książce w/w autora (DIETA GENOTYPOWA) jest takie uściślenie:

Jabłka są korzystne dla GenoTypu Badacza, Wojownika i Koczownika
Jabłka mogą jadać z 3-6 miesięcznymi przerwami na zregenerowanie układu pokarmowego też przedstawiciele pozostałych GenoTypów... a więc Łowcy, Zbieracza i Nauczyciela

Jaki z tego wniosek? Niektórzy mogą jadać jabłka nie przez cały rok... i aby zidentyfikować swój przypadek... trzeba się po obserwować. Ja... za jabłkami nie przepadam... ale może spróbuję... póki są prosto z drzew... bo potem to one też chyba bywają pryskane jakimiś środkami konserwującymi ...jak i np. pieczarki (zresztą o nich też jest wątek)

U nas można już kupić wafle ryżowe w czekoladzie... i wszyscy u mnie w domu (0 i B) je polubili.

Aby nie mieć zgagi rano... myślę, że abstrahując od rodzaju potrawy wystarczy nie jeść jej bezpośrednio przed snem (tzn. kończyć z jedzeniem min ok. 2 godziny przed położeniem się spać)

I jeszcze małe info... też dla mm_omani :)
Truskawki... nie są wskazane dla zerówek ze statusem niewydzielacza... a w ogóle skuteczniej jest przede wszystkim zainteresować się dostępnymi i na pewno korzystnymi produktami (w/g diet D'Adamo) dla swojej rodziny... i właśnie je należy głównie kupować... i jadać... tak mówiła moja intuicja i potwierdziło moje doświadczenie... podobne rady praktyczne widziałam później w książkach D'Adamo...

http://www.dadamo.com/typebase4/depictor5.pl?404

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: aktualna lista produktow obojetnych i zakazanych
PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 1:12 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Paź 29, 2010 11:51 am
Postów: 11
Dziękuję TeSo za szybką odpowiedź!

Tego się właśnie obawiam - statusu niewydzielacza.. Musiałabym zrezygnować np. z mleka sojowego, (i innych przetworów sojowych) którym zastępuję krowie, a które nie dość, że mi smakuje to dobrze się po nim czuję.

Za to, co dziwne w ogóle nie ciągnie mnie do nabiału, które razem z pieczywem było do niedawna podstawą mojego jadłospisu. Czasem dodaję troszkę parmezanu do zup (szczególnie szpinakowej) bo chyba jest zdrowotne dla Łowcy... i obserwuję reakcje. Póki co jest ok. Nie znam szczegółowo produktów korzystnych dla Łowcy, ale z tego co zdążyłam się zorientować to większość z nich (o ile dobrze się orientuję :)) bardzo mi smakowo odpowiada np. gruszki, żurawina, grejpfrut czy jajka, po których czuję się rewelacyjnie. Muszę poczekać do czasu kiedy zakupię książkę "Dieta genotypowa".. żeby te dane zweryfikować. Jeśli rzeczywiście byłabym niewydzielaczem to Łowca odpada :(

Dodam tylko że jestem uzależniona od aktywności fizycznej i ćwiczę naprawdę dużo i dość intensywnie, co zresztą mi służy :)

Mam jeszcze tylko pytanie odnośnie oliwy z oliwek... odkąd ograniczam pieczywo zdecydowanie częściej jadam sałatki... a do nich sosy... na bazie OLIWY. Oczywiście używam jej oszczędnie, bo tak na sucho to chyba zupełnie by mi nie smakowało. Zastanawiam się czy ilość oliwy np. do 1,5 dziennie też może powodować tycie? Ogólnie ilość tłuszczu w mojej diecie się zwiększyła (mięso, oliwa, mleko sojowe, masło, gorzka czekolada), wcześniej było go zdecydowanie mniej. Pewnie niedługo się okaże czy się na nich pasę :)

Pozdrawiam ze Śląska!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: aktualna lista produktow obojetnych i zakazanych
PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 1:27 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Paź 29, 2010 11:51 am
Postów: 11
Dopiszę tylko, że parę lat wstecz, kiedy szczególnie dotkliwie dokuczała ma zgaga robiłam test na obecność bakterii H. Pyroli. Nic nie wykrył ten test. Piszę o tym, bo kiedyś KrystynaP wspominała, że bakterię tę częściej mają niewydzielacze. Wiesz coś o tym TeSo? Póki co mam małe szanse na zrobienie testu Lewisa niestety :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: aktualna lista produktow obojetnych i zakazanych
PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 11:56 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam waniliowa :)

To info Krystyny pochodzi pewnie z Encyklopedii zdrowia D'Adamo (str 319)... rzeczywiście zerówka i w ogóle niewydzielacze są w grupie znacznego ryzyka zachorowania... a na dodatek to nie daje żadnych objawów. Czyli z tego powodu też warto przeprowadzić kurację ParaProtex'em... bo on sobie radzi z tą bakterią też...

Nie martw się tym tyciem...
Gdybyś była niewydzielaczem... odpada Ci też mleko sojowe i orkisz...
Czy już zauważyłaś, że warto słuchać wskazówek D'Adamo?

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: aktualna lista produktow obojetnych i zakazanych
PostWysłany: Sob Lis 06, 2010 10:05 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Paź 29, 2010 11:51 am
Postów: 11
Witam TeSo!

Pozytywne skutki jak najbardziej zauważyłam - nie jestem permamentnie zmęczona i mój przewód pokarmowy nie daje tak o sobie znać. Mam tylko cały czas lekko zatkany nos, mimo iż nie jem nabiału. Ogólnie czuję się świetnie. Tyję jak przesadzę z pieczywem i orzechami (pestkami) i innymi tłuszczami. Powoli odstawiam mleko sojowe, za to nie potrafię zrezygnować z kawy. Filiżanka dziennie musi być ;/

Pozdrawiam i życzę zdrówka :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: aktualna lista produktow obojetnych i zakazanych
PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 10:59 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam waniliowa :)

Cieszę się, że lepiej się teraz czujesz... ciekawa jestem czy coś jeszcze po tych dwu tygodniach zauważyłaś...
Ja zaczęłam analizować przymiarkę do diety Badacza (na próbę)... ale jeszcze zwlekam. Na razie zaczęłam jadać chleb żytni dopuszczony dla Badacza (z przerwami)... a niewskazany dla Łowcy. W diecie Badacza jest zakazana kawa (dopuszczalna z przerwami dla Łowcy)... a ja też jak Ty ją lubię... i pijam dwie filiżanki dziennie... W dawnych czasach pijałam znacznie więcej... później miałam całkowitą przerwę (pijałam tylko zieloną herbatę)... jak się ma motywację, by coś sprawdzić... to jednak można...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: aktualna lista produktow obojetnych i zakazanych
PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 12:11 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
@waniliowa
- chyba jesteś zbieraczem , a zbieracz nie musi robić testu Lewisa.
- nic ten test mu nie da !!!!
- przy grupie krwi O Rh+ , wydzielacz i nie wydzielacz to zawsze tylko jeden zbieracz !!.
- kawe musisz rzucić w trybie pilnym , masz za to chyba nawet dwie , trzy herbatki.
- tylko zobacz jak to sie parzy aby nie robić blędów.
- zle zaparzona to nawet chinczyka może zniechęcic do picia w koncu tej dość dobrej dla zbieracza herbaty.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności