Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 8:02 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Mar 25, 2010 7:36 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam!
Przed dwoma miesiacami zglosila sie do mnie kobieta z bolem kregoslupa,bolem w ukladzie krzyzowym,ciagnacym stalym bolem prawej nogi,stalym piekacym bolem w obu stopach i ogromnym halluxem na obu stopach.Sciagniecie butow bylo dla niej ogromna tortura,nigdy czegos takiego przedtem nie widzialem,zeby ktos tak cierpial przy sciaganiu butow.Opuchniete stawy skokowe z kompletnym zablokowaniem limfy-od trzech lat unieruchomione wszystkie palce stop i to wszystko u kobiety czterdziestoparoletniej.Uwolnienie jej bolow kregoslupa,bolow krzyza,prawej nogi i uruchomienie palcow stop,nastapilo juz po trzech zabiegach.Ale ona postanowila wziasc zdrowie w swoje wlasne rece stosujac sie do moich rad,okladow z ojeju rycynowego,kapieli stop w fusach starej kawy i wmasowywanie oleju arachidowego po kapieli.Juz po czterech,czy pieciu zabiegach,kiedy rozbierala sie do masazu zauwazylem,ze sinosc w jej obu nogach zniknela,bylem naprawde zaskoczony.Niebieskie plamy wokol kostek zniknely,opuchlizna wokol kostek prawie calkiem zniknela-limfa zaczela na nowo krazyc,halluxy zmiekly i sie zmniejszaja.Jest to naprawe rzadki przypadek w mojej praktyce,zeby tak szybko uwolnic kogos od tylu dolegliwosci,co w duzej mierze ma ta kobieta do podziekowania samej sobie.Nie musze wam opisywac uczucia,jak ktos sie rzuca na szyje z placzem i dziekuje,ze znowu moze spac bez bolu,ze moze chodzic na wlasnych nogach nie budzac sie co kilkanascie minut z bolu.Ta kobieta,tak sie zafascynowala tymi okladami,ze stosuje to juz u znajomych z dobrym rezultatem.Szkoda tylko,ze ona sama tego nie opisuje,wykrecajac sie tym,ze nie umie pisac.Przeciez,ja sam tez nie umiem poprawnie pisac,ale pisze i mysle,ze jestem zrozumialy.Prosba do innych piszcie tak,jak ptraficie.Kazdy sukces osiagniety poprzez diete,oklady czy inne metoty,moze pomoc wielu innym.
Pozdrawiam Henryk.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Mar 27, 2010 6:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Mar 27, 2010 6:06 pm
Postów: 3
witam,rewelacyjne forum,mam pytanie czy olejek pomaga tez na cukrzyce???badz zeby?kupilam 2 dni temu obecnie stosuje na rzesy ,


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Mar 31, 2010 6:38 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć marcela600 :D

Cieszę się , że Ci się podoba to forum. Mnie też. W dawnych czasach rzeczywiście wiele osób smarowało olejkiem rycynowym rzęsy i brwi. To taki sposób sprzed wojny. Do czego jeszcze można wykorzystać z pożytkiem ten olej na pewno znajdziesz tu na forum. Pamiętam, że fanem oleju rycynowego (w ilości kilku kropli dziennie) jest Henryk...Jak Cię to interesuje musisz po prostu trochę poczytać.
Jeśli chodzi o leczenie cukrzycy wiem, potwierdziła to zresztą tu na forum też Krystyna P, szybko zauważalne efekty dają wskazówki D'Adamo ujęte w książce z serii "zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi" CUKRZYCA. Niełatwo znaleźć lekarza, który to wspomaganie oficjalnie poleca ale myślę, że niejeden na własny użytek już stosuje ... Nie szkodzi spróbować i przekonać się samemu. Wskazówki te dotyczą również rodzajów i czasu ćwiczeń. W "Encyklopedii zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi" (wyd. ang. 2002 pol. 2003) Dr Petera J.D'Adamo, na temat oleju rycynowego jest informacja, że jest on niezależnie od statusu wydzielania obojętny tylko dla właścicieli grupy krwi "AB". U grupy krwi "A" powoduje niewydolność wydzielniczą, u "B" wywołuje nienormalne reakcje we krwi, a w stosunku do "0" zawiera lektynę lub inną aglutyninę.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Kwi 03, 2010 1:55 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Mar 27, 2010 6:06 pm
Postów: 3
dziekuje za odpowiedz,poczytalam troszke o tej diecie,ktora pasuje do grypy krwi i sie zalamalam,bo wszystko co jem jest mi niewskazane,a to co powinnam nie lubie,oj niedobrze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 11:25 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Mar 14, 2010 2:11 pm
Postów: 27
Oj, nie wiedziałam, że na temat olejku rycynowego można powiedzieć tak wiele, i że ma tak szerokie zastosowanie. Mnie do tej pory znany był głównie jako zbawienny sposób dla naszych włosów, dłoni, paznokci, a nawet stóp. Czytałam również, że dawniej olejkiem rycynowym posługiwano się do niezbyt przyjaznych celów., np. chcąc pozbyć się bydła sąsiada wystarczyło je nakłuć gwoździem namoczonym w rycynie, albo też w Afryce podawano zupkę z nasion rącznika niechcianym dzieciom.
Prawda to, że jako lek służy w leczeniu przeciwko zaparciom (wzmaga ruchy perystaltyczne jelit)? (jeśli tak, rozumiem, że to zasługa tego iż jest to trucizna, a przyjęta w małych dawkach wywołuje biegunkę)?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Maj 05, 2010 9:34 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
kashtaniak napisał...i niejedna osoba to potwierdza
Cytuj:
Drożdże trzeba zalać wodą o odpowiedniej temperaturze (nie pamiętam dokładnie ale chyba 80stopni?) i dokładnie wymieszać by sie rozpuściły. Surowe drożdże mogą być bardzo szkodliwe!!!
P.S. Przy candida drożdże, martwe też, są pożywką dla tych drożdżaków!


To jest wskazówka dla Magdaleny


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Paź 27, 2010 9:21 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 9:03 am
Postów: 83
Witajcie, jestem tu nowa. Temat z olejkiem nie jest mi nowy, stosuję go już od paru miesięcy. Zewnętrznie. Właśnie na trądzik różowaty.Ładnie mi pogoił krostki, wyrównał skórę, a raczej jej brak. Robię kataplazmy wg Cayce*go na dół brzucha-torbiele, spowolnione wydalanie, itp.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Gru 29, 2010 9:57 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
Witam. bardzo zainteresowal mnie olejek rycynowy i oklady z niego. od lipca cierpie na zapalenie sciegien w dloniach. stan jest suchy przewlekly. najgorzej jest rano przed rozruszaniem dloni. czy takie oklady moga pomoc w tej dolegliwosci?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 9:19 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam milka76!
Opisz dokladnie,co sie dzieje z Twoimi rekami.
Z pewnoscia rece Ci usypiaja,niekiedy brak czucia,oslabienie w rekach.
To wyglada na zablokowane nerwy w rekach,a w szczegolnosci kapal kanal,nie wiem czy,to tez odpowiednie slowo.
Znajduje sie,on jakies 2 2,5 cm powyzej nadgarstka po zewnerznej stronie reki.
Sprobuj,tam troche ponaciskac i zobacz,jaka jest reakcja,powinnas odczuwac promieniowanie do dloni i palcow.
Znajdz kogos,kto Ci rozmasuje cala reke,szczegolnie nadgarstek wewnetrzna strona pod lokciem,stwardniale miesnie(uwaga bardzo boli),nastepnie bark i miesnie lopatkowe.
Mozesz,tez wcierac i wmasowywac olej rycynowy,powinien on byc podgrzany do,takiej temperatury,jaki skora moze wytrzymac.
Opisz dokladnie dolegliwosci.
Poz. Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 11:12 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
bardzo dziekuje za odpowiedz. moje objawy pogrubione pochewki sciegien zginaczy palcow (w srodreczu) . wykazalo to usg. i zreszta da sie wyczuc dotykajac. teraz juz mniej (bralam metypred) ale na poczatku bylo duzo gorzej.to jest jakis stan zapalny ale bez wysieku. rano lewa reka(dominujaca) boli przy zaciskaniu piesci. czasami rece mrowieja. cos podobnego do zesplu ciesni nadgarstka. ale czucie mam normalne sile tez ale wiadomo staram sie nie przesilac dloni.jeszcze zapytam czy nad nadgarstkiem mam masowc po stronie zewnetrznej grzbietowej dloni?a przy lokciu po stronie wewnetrznej czyli przy tej stronie gdzie jest zgiecie tak? nie wiem czy dobrze zrozumialam. jesli chodzi o oklady to wczoraj zrobilam tak ze przylozylam flanele z olejkiem do dloni owinelam folia zalozylam rekawiczki i ogrzewalam dlonie przy kaloryferze. jak juz byly mocno nagrzane to robilam przerwe i powtarzalam to kilkakrotnie. oklad mialam na dloniach ok. 2 h.
aha dodam jeszcze ze te pogrubione pochewki utrudniaja prostowanie i zginanie palcow zwlaszcza rano jest problem musze solidnie rozmasowac srodrecze zeby wyprostowac przykurczone palce. przed metypredem bylo tak zle ze wogole nie zacisnelam dloni w piesc a przykurcz sie utrwalil i nie bylam w stanie np polozyc dloni plasko na stole. bylam u reumatologa. zrobilam badania morfologia czynnik reumatoidalny , przeciwciala anty ccp i ana, tsh i wszystkie wyniki sa dobre. reumatolog odeslal do ortopedy ale ten zbytnio sie tym nie przejal tylko zapisal metypred niestety po jego odstawieniu nie jest rozowo bo czesc objawow wraca


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 7:16 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam milka76!
Ten opis wskazuje raczej na artretyzm,co jest zwiazane z silnym zapaleniem reumatoidalnym,sa to zapalenia roznego rodzaju.
Mrowienie w rece jest typowe dla blokady nerwu,juz od kregoslupa poprzez lopatke,lokiec i nadgarstek.
Masowanie pod lokciem,tam jest ,taka twarda gulka bardzo bolesna,wlasnie ja trzeba rozmasowac.Od srodka dloni strona wew.,jakies dwa cm.w gore,a potem cm. w prawo,musisz sama poszukac,az natrafisz na miejsce,z ktorego promieniuje do dloni,tam naciskaj.
Wlasnie,te zgrubienia,wokol przegubow palcow,a moze to wyglada,jak pierscienie na przegubach,musielibysmy porozmawiac,bo,tak to sobie mozna gdybac.
W przyszlosci moge troche szerzej opisac schorzenia reumatoidalne.
Mozemy porozmawiac podaj,jakis kontakt.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 7:42 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
lekarz jak na razie wykluczyl schorzenie reumatyczne. zreszta stan jest suchy bez wysieku. usg pokazalo tylko pogrubione pochewki co czesto zdarza sie po przesileniu dloni a ja niestety przed pojawieniem sie dolegliwosci bardzo je przesilalam. u mnie dlugo stan byl nie leczony (czekalam na wyniki badan przeciwcial) wiec doszlo do zapalenia przewleklego. stawy sa czyste bez wysieku. na razie poprobuje z tym olejkiem rycynowym. zobaczymy co bedzie. no i bede masowac rece.
aha i jeszcze dodam ze na palcach nie mam zadnych zgrubien. problem dotyczy srodrecza i sciegien w jego obrebie. palce w stawach sa ok.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 8:16 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam milka76 :)

Pisząc "przesiliłam"... masz na myśli przeciążenie?... jeśli tak... możesz też w jakimś momencie sprawdzić jak podziała okład z maści ichtiolowej... nie wiem dlaczego... ale ona w takich przypadkach pomaga... tylko bardzo brudzi. No i oczywiście uważam, że warto sprawdzić... czy nie jadasz uporczywie czegoś co Ci podsyca stan zapalny (z racji Twojej grupy krwi). Z mojego doświadczenia wynika, że za większość kłopotów zdrowotnych ponosi winę stan kręgosłupa i nieodpowiednie indywidualnie jedzenie... a więc zgadzam się z Henrykiem...
Dopiszę jednak, że mogłoby też w pewnych okolicznościach bardzo szybko zmniejszyć Ci drętwienie dłoni picie soku cytrynowego (w nadmiarze)

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 8:32 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
dzieki za opowiedz. fakt moj kregoslup i ogolnie kondycja nie jest w najlepszym stanie- mega siedzacy tryb zycia duzo przy komputerze. tak przeciazalam dlonie ale nie byl to jednorazowy akt tylko sporo sie tego uzbieralo 1. bawilam sie w masazystke robilam sobie i mamie masaz stop 2. jak popsula sie pralka to pralam recznie zanim mechanik naprawil pralke 3. sprzatajac czsto za mocno wykrecalam mopa i jeszcze cos by sie znalazlo.tak wiec mysle ze te urazy drobne naciagniecia uszkodzenia sciegien sie kumulowaly az wybuchlo. nie wiem czy masc ichtiolowa pomoze bo to stan zapalny ale bez typowej opuchlizny i wysieku juz taki zastarzaly bo poczatki zaczely sie na poczatku lipca. niestety lekarze odsylali od jednego do drugiego i nie bylam wlasciwie leczona nie zdawalam sobie sprawy ze to od przeciazenia i nadal mimo bolu robilam wiele czynnosci obciazajacych je. nawet jak bralam metypred to ortopeda nie poinformowal mnie ze powinnam maksymalnie oszczedzac dlonie. ja nie wiedzac tego gdy tylko poczulam sie lepiej zaczelam znowu wyrezac dlonie. nie wiedzac ze metypred daje zludna poprawe ze tak naprawde zniklo zapalenie ale sciegna jeszcze sie nie zregenerowaly. na razie siedze w rekawiczkach i okladach z olejku rycynowego :) ale masc ichtiolowa tez kupie moze pomoze. na pewno nie zaszkodzi.
te dretwienia to podobno przez ucisk pochewek sciegien na nerw w nadgarstku jak sie zmniejsza to bedzie po problemie tylko zeby sie zmniejszyly to musze wyleczyc zapalenie.
Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 9:38 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Może ucisk... a może nie... popij tej wody z cytryną i sprawdź... bo to dość małe poświęcenie :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności