Aktywność fizyczna podczas odchudzania

gimnastyka

Ruch i ćwiczenia fizyczne doskonale wspomagają zdrowe odchudzanie. Jeśli chcesz skutecznie schudnąć, nie zapominaj o wysiłku fizycznym. Ruch przyspiesza przemianę materii, a więc zwiększa skuteczność diety. Poza tym warto pamiętać, że często w efekcie diety chudniemy nie tam, gdzie najbardziej chcielibyśmy schudnąć, warto więc dobrać odpowiednie ćwiczenia, aby wymodelować sylwetkę w tych miejscach, gdzie pragniemy.

Jeśli do tej pory nasza aktywność fizyczna była niewielka i w związku z tym nasza kondycja jest nie najlepsza, musimy przede wszystkim uwzględnić nasz stan zdrowia i możliwości. Jeśli zabierzemy się do intensywnych ćwiczeń bez przygotowania, możemy sobie tylko zaszkodzić - może dojść do sforsowania układu krążenia, serca, stawów, uszkodzenia kręgów lub do zerwania ścięgien - i w efekcie łatwo zniechęcimy się do się do ćwiczeń. Do wysiłku najlepiej przyzwyczajać się stopniowo.

Smukłej sylwetki nie osiągniemy stosując forsowne ćwiczenia przez krótki okres czasu. Najważniejsze, aby ćwiczenia były regularne oraz właściwie dla nas dobrane. Zanim jednak do nich przystąpisz, przeczytaj poniższe rady:

  • ćwicz w dobrze przewietrzonym pomieszczeniu, a najlepiej na świeżym powietrzu
  • twoje ubranie powinno być luźne i przewiewne (wybierz odzież bawełnianą, gdyż dobrze wchłania pot)
  • rozpocznij ćwiczenia od rozgrzewki, dzięki temu unikniesz zakwasów
  • w miarę możliwości staraj się ćwiczyć rano
  • nigdy nie ćwicz po jedzeniu (miedzy posiłkiem a rozpoczęciem ćwiczeń powinny upłynąć dwie godziny)
  • jeśli wykonujesz forsowne ćwiczenia, dobrze jest mieć osłonięte stawy (kolana, barki), by nie uległy gwałtownemu ochłodzeniu
  • ćwicz regularnie (co najmniej 4 razy w tygodniu)
  • zawsze miej pod ręką niegazowaną wodę mineralną.

A więc pamiętaj! Stosowanie diety bez wsparcia odpowiednią dawką ruchu nie rozwiąże problemu, a ćwiczenia - doskonale wspomagające zdrowe odchudzanie - poprawiają też samopoczucie i kondycję fizyczną.
Porozmawiaj na ten temat:


Szukaj u nas


Kontakt

W sprawach publikacji lub reklamy

Email:

Disclaimer

Nasze artykuły chronione sa prawami autorskimi.