Horoskop astrologiczny

Astrologia to dziedzina zajmująca się wpływem planet na wszystkie aspekty życia człowieka. Już w dawnych wiekach zauważono, że układy planet są w jakiś mistyczny sposób związane z wydarzeniami na ziemi, z życiem i zdrowiem ludzi. Znaczenia astrologii było ogromne w dawnej medycynie. W stawianiu diagnozy, brano pod uwagę horoskop wyliczony na podstawie daty urodzenia pacjenta i jego przynależności do jednego z dwunastu znaków zodiaku.

Znaki zodiaku

Zodiakiem nazywano drogę po jakiej krążą planety wokół Słońca. Orbita ziemi ma kształt elipsy, która została podzielona na dwanaście równych odcinków i każdemu z nich przypisano inny znak zodiaku.

Ludziom, którzy urodzili się w miesiącach należących do wybranego znaku przypisywano pewne cechy, zdolności i predyspozycje. Podział nie pokrywa się dokładnie z początkiem miesiąca, zmiana znaku następuje około 20 każdego miesiąca.

Wybierz z menu znak zodiaku:

Koziorożec: 21 XII - 19 I

Osoby spod znaku Koziorożca są ambitne, stanowcze, pracowite, w kontaktach z innymi maja zmienne nastroje, są chłodne, wręcz oziębłe lub dla odmiany bardzo serdeczne. Cenią sobie życie rodzinne, przykładają dużą wadę do swojego stroju i wyglądu. Nie lubią chodzić z wizytą do znajomych, wolą przyjmować gości w swoim domu. Są pracowite i oszczędne jednak nie udaje się im łatwo bogacić. Koziorożcom zdarza się chorować na przewlekłe choroby jednak nieoczekiwanie dochodzą do zdrowia.
Planetą mającą wpływ na ich życie jest Saturn, która wpływa na chłodną naturę i zmienne nastroje.
Koziorożec nie powinien łączyć się ze Skorpionem, zwykle związki z drugim Koziorożcem są najbardziej udane. Przychylnymi znakami są też Ryby, Panna i Byk.

Wodnik: 20 I - 19 II

Urodzeni pod znakiem Wodnika są pogodni, wrażliwi i życzliwi. Kobiety są pracowite i zaradne i cenione za dobre rady. Mężczyźni mają dobrotliwy stoicki charakter. Wodników cechuje krótkowzroczność i niecierpliwość przez co często napotykają na pułapki życiowe z którymi nie zawsze potrafią sobie poradzić. Osoby spod znaku Wodnika lubię ubierać się elegancko i maja dobry gust, zależy im na opinii innych ludzi.
Planetą oddziaływującą na Wodniki jest Uran, pod jego wpływem zmieniają się, dokonując ważnych odkryć.
Wodnik powinien szukać przychylnych mu osób pod znakami: Wagi, Barana i Bliźniąt.

Ryby: 20 II - 19 III

Osoby spod znaku Ryb są wrażliwe, delikatne, łagodne i skromne. Cechuje je marzycielstwo i entuzjazm dla ideałów. Kobiety bywają lekkomyślne i kierują się głównie uczuciem. Mężczyźni z natury bardziej weseli, pogodni, też niezbyt rozsądni, często miewają różne dziwactwa. Ryby są stałe w przekonaniach i wierze. Lubią piękno i cenią sobie szlachetne uczynki.
Planetą patronującą Rybą jest Neptun, jego wpływ jest szczególnie korzystny na wyobraźnię, twórcze myślenie i religijność.
Najlepsze związki tworzą Ryby z Rakiem lub z Koziorożcem. Małżeństwo powinny planować jak najwcześniej, gdyż w życiu bardzo potrzebują wsparcia partnera.

Baran: 20 III - 20 IV

Urodzeni pod znakiem Barana są zazwyczaj inteligentni, pracowici, odważni i bardzo pewni siebie. W towarzystwie Barany są mile widziane, mimo że starają się dominować nad innymi. Wobec podwładnych są raczej szorstcy i wyniośli. Zdarza się, że są impulsywni, bezwzględni i mściwi. Kobiety spod znaku Barana są dobroduszne, dowcipne, lubią się kształcić i doskonalić. Wobec kobiet z pod innego znaku bywają złośliwe i traktuję je z pogardą. Mężczyźni są stali w uczuciach, dbają o rodzinę i o swoją opinię u innych.
Planeta mająca duży wpływ na Barany to Mars. Pobudza je do aktywności, przez co są wojownicze, odważne i pewne siebie, lubią sięgać po władzę.
Baran powinien łączyć się w związki z Lwem, wtedy ich życie będzie układać się harmonijnie. Korzystne są też związki ze Strzelcem.

Byk: 21 IV - 20 V

Osoby spod znaku Byka cechuje odwaga i wytrwałość, są silne, stanowcze i zdają sobie sprawę ze swojej wartości. Gdy Byk dąży do jakiegoś celu lub coś buduje jest w tym bardzo wytrwały i nie zrażają go przejściowe trudności. Mężczyźni uchodzą za ludzi dobrych, towarzyskich a nierzadko hojnych. W pracy zawodowej bywają źle odbierani przez innych z powody swojego szorstkiego charakteru. Kobiety również cechuje odwaga i energia do życia. Dbają o swoją rodzinę, są pogodne i często mają ciekawe talenty artystyczne.
Planetą oddziaływującą na Byki jest Wenus. To pod jej wpływem są łagodne, wrażliwe na uczucia i sztukę.
Byki są dobrymi partnerami do życia, najbardziej udane związki są z osobami spod znaku Lwa lub Raka.

Bliźnięta: 21 V - 20 VI

Osoby spod tego znaku cechuje zaradność, pracowitość i umiejętność znalezienia się w każdej sytuacji ale jednocześnie niecierpliwość, brak skupienia i częste zmienianie własnych poglądów. Bliżnięta dbają o opinię u innych na swój temat, lubią być wychwalani i podziwiani. Są inteligentni i lubiani w towarzystwie za swój humor i zdolność prowadzenia dyskusji. Kobiety spod znaku Bliźniąt są ładne i lubią się podobać mężczyznom, w małżeństwie są raczej wierne i dbają o rodzinną atmosferę. Pasjonują się nauką, sztuką i kulturą. Mężczyźni są dobrotliwi, wspaniałomyślni, cechuje ich rozwaga i rozsądek. Często zajmują się nauką, gdyż są skrupulatni i dociekliwi.
Planeta wpływająca na Bliźnięta to Merkury, korzystnie poprawia zdolność nawiązywania kontaktów z innymi, wpływa na sferę uczuciową i rozumową.
Najbardziej udane związki małżeńskie dla Bliźniąt są z Koziorożcem, Wagą lub Rakiem

Rak: 21 VI - 21 VII

Urodzeni pod znakiem Raka są spokojni, cierpliwi i łagodni dla otoczenia. Łatwo zjednują sobie przyjaciół i są lubiani. Przywiązują dużą wagą do opinii na swój temat, uwielbiają pochwały i uznanie w oczach innych. Raki są ambitne i wytrwale dążą do celu, nie tolerują krytyki na swój temat. W przeważającej części są egoistami i uparcie dążącymi do sławy.
Kobiety spod znaku Raka są czułe, dobre i łagodne, z reguły są wzorowymi matkami i żonami. W życiu potrzebują wsparcia ze strony mężczyzny.
Mężczyźni są domatorami, ceniącymi sobie spokój i ciepło rodzinne. Wyróżniają się niezależnym poglądem na różne sprawy, nie znoszą krytycznych opinii na swój temat. Na zachowanie Raków przemożny wpływ ma Księżyc. Jego fazy decydują o nastrojach i uczuciach.
Rak powinien szukać partnera wśród osób spod znaku Raka lub Skorpiona, taki związek gwarantuje szczęście i harmonię.

Lew: 22 VII - 21 VIII

Osoby spod znaku Lwa są łagodne i sympatyczne. W ich życiu dużą rolę odgrywa praca, wytrwale osiągają zamierzony cel, są ambitne i przedsiębiorcze. Jeśli ktoś stanie im na drodze do kariery, bywają agresywne i zawzięte. Sami rozwiązują swoje problemy, nie liczą na pomoc innych.
Kobiety spod tego znaku są wyniosłe i władcze, często się denerwują. Wobec kobiet spod innego znaku bywają złośliwe, zawzięte i uparte. Dla własnej rodziny są opiekuńcze, dbają o dom i szczerze kochają męża.
Mężczyźni Lwy są odważni, śmiało zawierają nowe znajomości lecz są wierni swoim żonom.
Planetą wywierającą wpływ na osobowość Lwów jest Słońce. Jego stała obecność gwarantuje im energię i wytrzymołość.
Najkorzystniejsze są związki Lwa z Wagą lub innym Lwem.

Panna: 22 VIII - 21 IX

Urodzeni pod znakiem Panny są pracowici, dokładni i praktyczni, bywają jednak przesadnie oszczędni i zapobiegliwi.
Kobiety z pod tego znaku są dobroduszne, pobożne i uczciwe. Są raczej towarzyskie, choć wobec osób spod innego znaku nieufne. Lubią roznosić plotki i są bardzo gadatliwe. Często wmawiają sobie choroby, mimo że naprawdę rzadko chorują.
Mężczyźni lubią czystość i porządek, są skrupulatni i łatwo osiągają zamierzone cele. Mają duże ambicje zawodowe, dążą do sławy i uznania. Rzadko zmieniają swoje poglądy i upodobania.
Planetą odziaływującą na osoby spod znaku Panny jest Merkury, wpływa na ich zasięg emocjonalny, intelekt i umiejętność porozumiewania się.
Najbardziej harmonijne związki dla osób spod tego znaku są z osobami spod znaku Panny lub Koziorożca. Zdecydowanie niekorzystne są związki z Wagą.

Waga: 22 IX - 22 X

Osoby urodzone pod znakiem Wagi mają zmienne usposobienie. Niektórzy są pracowici i lubią porządek, a inni żyją z fantazją nie dbając o wartości materialne. Ogólnie osoby spod tego znaku są rozrzutne i trochę lekkomyślne. Lubią mieć wielu przyjaciół i dbają o dobrą opinię na swój temat. Nie tolerują kłamstwa, niesprawiedliwości i przesądów. Mają predyspozycje do nauk humanistycznych i dobre poczucie piękna.
Kobiety Wagi lubią wyróżniać się w swoim otoczeniu, cenią sobie ładne stroje i biżuterię. Zazwyczaj są dobrymi żonami i matkami.
Mężczyźni są zwykle przystojni pełni osobistego wdzięku, w towarzystwie lubią imponować swoim darem wymowy, choć bywają też kłótliwi i nerwowi. Planetą wpływającą na Wagi jest Wenus. Uaktywnia sferę uczuciową i doznania artystyczne.
Najlepsze związki są z osobnikami spod tego samego znaku Wagi.

Skorpion: 23 X - 21 XI

Urodzeni pod znakiem Skorpiona maja trudny charakter, są nerwowi, złośliwi i lubią dominować. Przy tym są inteligentni, spostrzegawczy, sprytni i maja dobrą pamięć. Skorpiony nie przywiązują dużej wagi do obietnic i zobowiązań. Często kłamię i są podejrzliwe. W swoim środowisku łatwo wszczynają awantury i kłótnie.
Kobiety Skorpiony są inteligentne, zapobiegliwe i przedsiębiorcze. Dla osobników spod innego znaku są złośliwe i bezwzględne. Mają niską samoocenę, lubią słyszeć pochwały na swój temat. Są uzdolnione w kierunkach humanistycznych lecz nie radzą sobie w naukach ścisłych. Uwielbiają plotkować i obgadywać innych.
Mężczyźni również inteligentni i bardzo wojowniczy, lubią wyszukiwać czułe punkty przeciwnika aby z nim wygrać i dominować. Wydaje im się, że mają cechy przywódcze. Swoją pozycje zdobywają lawirując między kłamstwem a prawdą.
Planetą odziaływująca na Skorpiony jest Mars, to za jej pośrednictwem maja tak zmienny charakter, są wybuchowe i nerwowe oraz wszczynają konflikty.
Osobnikom spod znaku Skorpiona trudno jest się zgodzić z innym znakiem, więc powinni wchodzić w związki z innymi Skorpionami.

Strzelec: 22 XI - 20 XII

Osoby urodzone pod znakiem Strzelca są prawdomówne, szczere i otwarte. Chętnie uczą się nowych zdolności i są ciekawe wszelkich nowości. Wytrwale pracują i często zmieniają coś w swoim życiu. Z zasady są oszczędne lecz nie skąpe. Dzięki swojej intuicji potrafią słusznie oceniać ludzi i sytuacje, za co są cenione w towarzystwie.
Kobiety spod znaku Strzelca są prawdomówne, nie licząc się z konsekwencjami potrafią wygłaszać krytyczne opinie o innych. Mimo to są cenione i lubiane w swoim środowisku. W domu uchodzą za dobre gospodynie i żony.
Mężczyźni spod tego znaku są inteligentni, dumni, choć w pożyciu małżeńskim bywają trudni i niecierpliwi. Wynika to z faktu, że przedkładają swoją pracę i działalność społeczną nad życiem rodzinnym. Strzelce są z reguły bardziej sprawne fizycznie niż odporne psychicznie. Na skutek trudności życiowych mogą robić nieobliczalne błędy, mają również skłonności do hazardu.
Planetą mającą korzystny wpływ na Strzelce jest Jupiter. Wpływa na ich optymizm, chęć poszerzania horyzontów umysłowych, dążenia do przestrzeni i dalekich podróży.
Najbardziej udany związek małżeński Strzelec może zawrzeć z Koziorożcem.Polecamy

Szukaj u nas

Kontakt

W sprawach publikacji lub reklamy

Email:

Disclaimer

Nasze artykuły chronione sa prawami autorskimi.