Forum dyskusyjne    

MENU

Strona główna

Forum Dyskusyjne

Dieta a zdrowie

Żywność transgeniczna

Żylaki

Zdrowe zęby

E-dodatki w żywności

Oblicz swoją dietę

Odchudzanie

Witaminy

Zdrowe warzywa

Kosmetyki

Kosmetyki naturalne

Komputery szkodzą

Polskie uzdrowiska

Wody mineralne

Telefon a zdrowie

Ziołolecznictwo

Przedwczesne łysienie

Wady wzroku

Bioenergoterapia

Rzuć palenie !

Biorytmy

Horoskop

linki

 

 

Wypoczynek w SPA

Gdy zbliżają się wakacje, nadchodzi czas aby zaplanować wypoczynek. Urlop to idealny czas, aby zregenerować siły, poprawić zdrowie i urodę oraz zrelaksować się i odprężyć. Z roku na rok przybywa coraz atrakcyjniejszych ofert spędzenia urlopu, weekendu - dłuższego lub krótszego pobytu wczasowego, zdrowotno-wypoczynkowego, rekreacyjno-wypoczynkowego itp. Z niezwykle bogatej oferty licznych biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych i spa pozostaje nam tylko wybrać taką, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

 

Hotele i ośrodki SPA

 Niewątpliwie bardzo atrakcyjną ofertą są pobyty w SPA, gdzie podstawą kuracji, oprócz klimatu i zabiegów leczniczych, jest woda. Woda ma zbawienny wpływ na zdrowie i samopoczucie, doskonale uspokaja i koi zmysły. Jest niezbędnym elementem niezwykle popularnych obecnie zabiegów SPA. W cieszącym się coraz większym powodzeniem trendzie prozdrowotnym jakim jest nurt wellness woda należy do podstawowych składników terapii .


 Skrót SPA - obecnie bardzo powszechnie używany - pochodzi od łacińskiego sanus per aquam, co oznacza zdrowie dzięki wodzie, czyli inaczej wodolecznictwo, hydroterapia czy akwaterapia.


 Ponadto SPA oznacza również miejsce, gdzie takie leczenie się odbywa, bądź kurort albo miejscowość, gdzie znajdują się źródła wód leczniczych.


 SPA to także sławne uzdrowisko w Belgii, w prowincji Liege. Znane na całym świecie z leczniczych gorących źródeł Spa było cenionym uzdrowiskiem już od XIV wieku. Od nazwy uzdrowiska właśnie przyjął się w języku angielskim termin spa jako określenie kurortu z wodami leczniczymi bądź lecznictwa przy pomocy wody.


 W hotelach SPA profesjonaliści z różnych dziedzin, m.in. fizjoterapii, odnowy biologicznej, kosmetologii, pomogą dobrać najbardziej odpowiednie dla nas zabiegi. Wiele hoteli oferuje pobyty dostosowane do indywidualnych potrzeb, np. detoksykujące, antystresowe, jak również wczasy rodzinne. Również jeśli pragniemy schudnąć, na pewno trafnym wyborem będzie wykupienie pobytu w SPA, gdzie przez pływanie i masaże można w przyjemnym otoczeniu stracić zbędne kilogramy.


 Jednak nie zawsze możemy wyjechać na urlop, aby poświęcić czas tylko sobie, zadbać o swój wygląd, odprężyć się i ukoić zmysły. Wówczas warto znaleźć renomowany salon SPA w swoim mieście lub pobliżu naszego miejsca zamieszkania aby przy pomocy specjalistów wybrać zabiegi dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb i skorzystać z profesjonalnych kuracji kosmetycznych oraz służących zdrowiu i urodzie zabiegów SPA.

 

 

 

Porównanie profilu leczenia i ofery dla kuracjuszy w polskich uzdrowiskach: Uzdrowiska polskie

 

Włąsciwości wód mineralnych: Woda mineralna

 

Jak uniknąć stresu  stres

 

 

Copyright: © http://zdrowo.info.pl - 2006 r.