Forum dyskusyjne    

MENU

Strona główna

Forum Dyskusyjne

Żywność transgeniczna

Żylaki

Zdrowe zęby

E-dodatki w żywności

Odchudzanie

Nadmiar cukru

Witaminy

Profilaktyka cholesterolowa

Zdrowe warzywa

Kosmetyki

Kosmetyki naturalne

Komputery szkodzą

Wody mineralne

Wypoczynek w SPA

Polskie uzdrowiska

Telefon a zdrowie

Ziołolecznictwo

Przedwczesne łysienie

Wady wzroku

Bioenergoterapia

Rzuć palenie !

Biorytmy

Horoskop

linki

 

 

Diety

dieta 1000 kalorii

dieta Diamondów

dieta śródziemnomorska

dieta antycellulitowa

dieta a grupa krwi

aktywność fizyczna

kosmetyki wspomagające odchudzanie

oblicz kalorie

indeks glikemiczny

kalkulator BMI

 

Produkty, które pomogą spalić tłuszcz

Aby przyspieszyć chudnięcie, uwzględnij w diecie produkty zawierające substancje, które przyspieszają spalanie tłuszczu. Koniecznie zadbaj o to, aby w twoim codziennym jadłospisie znalazło się jak najwięcej pokarmów z listy podanej poniżej. Oto przykłady produktów, w których zawarte są tzw. pożeracze tłuszczu:


Algi

- są bogate w jod. Jest on jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycy, które regulują przemianę materii.


Ananas

- zawarta w nim bromelaina to enzym, który przyspiesza procesy związane z trawieniem i ułatwia spalanie tłuszczu, dzięki czemu doskonale wspomaga odchudzanie.


Cykoria

- zawiera tzw. substancje gorzkie, które pobudzają wytwarzanie żółci, niezbędnej do trawienia tłuszczu. Usprawniają procesy trawienne i zapobiegają odkładaniu się niepotrzebnego tłuszczyku.


Cytrusy

- są bogate w błonnik i witaminy. W skórce oraz soku z cytrusów (zwłaszcza z cytryn) zawarty jest kwas hydroksycytrynowy (HCA), który korzystnie wpływa na metabolizm tłuszczu i wspomaga redukcję nadwagi. Ponadto zmniejsza łaknienie, dzięki czemu nie czujemy się stale głodni.


Imbir

- zawarte w nim olejki eteryczne pobudzają wytwarzanie soków trawiennych i żółci, przez co proces trawienia i spalania tłuszczów przebiega szybciej.


Jabłka

- zawierają związki pektynowe, które "wymiatają" niestrawione resztki pokarmowe i poprawiają proces trawienia, a także kwasy - winny i jabłkowy, które wspomagają metabolizm białek i tłuszczów oraz regulują poziom kwasu żołądkowego.


Kawa

- kofeina i polifenole, które się w niej znajdują, wspomagają odchudzanie, gdyż przyspieszają przemianę tłuszczu znajdującego się w organizmie w kwasy tłuszczowe.


Mięso

- w mięsie, zwłaszcza w baraninie, dziczyźnie i wołowinie znajduje się L-karnityna (znana też jako fat burner, czyli spalacz tłuszczu). L-karnityna usprawnia i przyspiesza metabolizm tłuszczów, hamuje tworzenie się tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie znakomicie wspomaga odchudzanie.


Nabiał

- znajdziemy w nim sprzężony kwas linolowy (CLA, conjugated linoleic acid), który wzmaga spalanie tłuszczu, a więc pomaga walczyć z nadwagą.


Oregano

- zawarte w nim olejki eteryczne pobudzają wytwarzanie żółci przez wątrobę.


Pieprz

- substancje w nim zawarte wzmagają wytwarzanie enzymów trawiennych, dzięki czemu poprawia się przemiana materii a organizm łatwiej pozbywa się tłuszczu.


Ryby

- są bogate w jod. Jest on jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycy, które regulują przemianę materii.


Soja

- jest źródłem cennego białka, które pomaga organizmowi spalać tłuszcz.


Truskawki i owoce jagodowe

- są cennym źródłem witaminy C, która uczestniczy w syntezie noradrenaliny. Noradrenalina to hormon, dzięki któremu tłuszcz zawarty w pożywieniu zamieniany jest w energię.


 

 

 

Porozmawiaj o dietach na forum dyskusyjnym

 

Copyright: © http://zdrowo.info.pl - 2006 r. - informacje o stronie