Produkty, które pomogą spalić tłuszcz

Aby przyspieszyć chudnięcie, uwzględnij w diecie produkty zawierające substancje, które przyspieszają spalanie tłuszczu. Koniecznie zadbaj o to, aby w twoim codziennym jadłospisie znalazło się jak najwięcej pokarmów z listy podanej poniżej. Oto przykłady produktów, w których zawarte są tzw. pożeracze tłuszczu:

Algi

algi

- są bogate w jod. Jest on jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycy, które regulują przemianę materii.

Ananas

- zawarta w nim bromelaina to enzym, który przyspiesza procesy związane z trawieniem i ułatwia spalanie tłuszczu, dzięki czemu doskonale wspomaga odchudzanie.

Cykoria

- zawiera tzw. substancje gorzkie, które pobudzają wytwarzanie żółci, niezbędnej do trawienia tłuszczu. Usprawniają procesy trawienne i zapobiegają odkładaniu się niepotrzebnego tłuszczyku.

Cytrusy

- są bogate w błonnik i witaminy. W skórce oraz soku z cytrusów (zwłaszcza z cytryn) zawarty jest kwas hydroksycytrynowy (HCA), który korzystnie wpływa na metabolizm tłuszczu i wspomaga redukcję nadwagi. Ponadto zmniejsza łaknienie, dzięki czemu nie czujemy się stale głodni.

Imbir

Imbir- zawarte w nim olejki eteryczne pobudzają wytwarzanie soków trawiennych i żółci, przez co proces trawienia i spalania tłuszczów przebiega szybciej.

Jabłka

- zawierają związki pektynowe, które "wymiatają" niestrawione resztki pokarmowe i poprawiają proces trawienia, a także kwasy - winny i jabłkowy, które wspomagają metabolizm białek i tłuszczów oraz regulują poziom kwasu żołądkowego.

Kawa

- kofeina i polifenole, które się w niej znajdują, wspomagają odchudzanie, gdyż przyspieszają przemianę tłuszczu znajdującego się w organizmie w kwasy tłuszczowe.

Mięso

- w mięsie, zwłaszcza w baraninie, dziczyźnie i wołowinie znajduje się L-karnityna (znana też jako fat burner, czyli spalacz tłuszczu). L-karnityna usprawnia i przyspiesza metabolizm tłuszczów, hamuje tworzenie się tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie znakomicie wspomaga odchudzanie.

Nabiał

- znajdziemy w nim sprzężony kwas linolowy (CLA, conjugated linoleic acid), który wzmaga spalanie tłuszczu, a więc pomaga walczyć z nadwagą.

Oregano

Oregano

- zawarte w nim olejki eteryczne pobudzają wytwarzanie żółci przez wątrobę.

Pieprz

- substancje w nim zawarte wzmagają wytwarzanie enzymów trawiennych, dzięki czemu poprawia się przemiana materii a organizm łatwiej pozbywa się tłuszczu.

Ryby

- są bogate w jod. Jest on jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycy, które regulują przemianę materii.

Soja

Soja

- jest źródłem cennego białka, które pomaga organizmowi spalać tłuszcz.

Truskawki i owoce jagodowe

- są cennym źródłem witaminy C, która uczestniczy w syntezie noradrenaliny. Noradrenalina to hormon, dzięki któremu tłuszcz zawarty w pożywieniu zamieniany jest w energię.Porozmawiaj na ten temat:


Diety:


Polecamy

Szukaj u nas

Kontakt

W sprawach publikacji lub reklamy

Email:

Disclaimer

Nasze artykuły chronione sa prawami autorskimi.