Nowoczesna stomatologia

gabinet dentystyczny

Śnieżnobiałe, równe zęby to piękny uśmiech i niewątpliwie powód do dumy. Idealny "filmowy" uśmiech jest oznaką zdrowia, dodaje urody, zjednuje przyjaciół a nawet pomaga w karierze. Do niedawna posiadanie idealnych zębów było niespełnionym marzeniem wielu z nas. Jednak czasy, gdy nieskazitelnym uśmiechem mogli się cieszyć tylko nieliczni szczęśliwcy to już przeszłość.

Nowoczesna stomatologia dysponuje metodami dzięki którym można w znaczący sposób poprawić wygląd zębów. Obecne możliwości pozwalają na stworzenie wspaniałego uśmiechu u osób dla których natura nie była zbyt łaskawa. Dziś zęby można wyprostować, zmienić ich kształt, wielkość i kolor. Nawet zwykłe wypełnienie można wykonać w sposób mistrzowski, imitując idealnie naturalny odcień zęba. Dzięki osiągnięciom współczesnej stomatologii można zrealizować marzenie o pięknych zębach i olśniewającym uśmiechu.

Białe jak śnieg

Idealnie białe zęby rzadko bywają wyłącznie darem natury. Kolor zębów zależy od wielu czynników - przede wszystkim od genów, które dziedziczymy po naszych przodkach, a ponadto od diety oraz sposobu pielęgnacji.
Powstawaniu przebarwień sprzyja picie dużych ilości kawy, herbaty, czerwonego wina, palenie papierosów a także spożywanie niektórych pokarmów oraz przyjmowanie pewnych leków. Bardzo istotnym czynnikiem jest również wiek. Niezależnie od przyczyny, jedno jest pewne - ciemne, przebarwione zęby nikomu nie dodają urody. Każdy z nas marzy o zębach śnieżnobiałych. Metod, aby takie uzyskać jest wiele. Wybór zależy od naszych oczekiwań a także od zasobności portfela.

W lekkim rozjaśnieniu uśmiechu pomogą pasty wybielające, które usuwają niewielkie przebarwienia, nie są jednak w stanie zmienić koloru szkliwa. Można też wypróbować inne preparaty do samodzielnego stosowania w domu, takie jak wybielające żele, paski naklejane na zęby lub nakładki z żelem wybielającym. Jeśli okażą się nieskuteczne pozostaje profesjonalne wybielanie zębów u stomatologa. Gabinety dentystyczne oferują różne, skuteczne metody m.in. wybielanie laserowe lub nakładkowe.

Prostowanie zgryzu

Nawet śnieżnobiałe zęby nie będą wyglądać dobrze jeśli nasz zgryz odbiega od normy. Niestety nie każdy od urodzenie może cieszyć się pięknymi i prostymi zębami. Na szczęście możliwości nowoczesnej ortodoncji są praktycznie nieograniczone, bo dziś nawet najbardziej skomplikowane wady zgryzu można skorygować. Warto też pamiętać, że zęby należy prostować nie tylko ze względów estetycznym ale przede wszystkim zdrowotnych gdyż krzywy zgryz może być przyczyną różnego typu chorób. Mogą pojawić się m.in. choroby przyzębia, próchnica, a nawet kłopoty trawienne powstałe wskutek nieprawidłowego gryzienia pokarmów. Ponadto niewłaściwe ustawienie zębów może powodować dolegliwości stawów skroniowo-żuchwowych.

Leczenie wad zgryzu można rozpocząć w każdym wieku, trzeba jednak pamiętać, że u dorosłych naprawienie wady na ogół trwa dłużej niż u dzieci i młodzieży, gdyż kość jest bardziej uwapniona i przez to mniej elastyczna. Aparaty są różne: ruchomy zakłada się na dzień lub na noc, stały zaś mocuje się do zębów na cały okres leczenia. Nowoczesne aparaty ortodontyczne są wygodne dla pacjenta, są również dużo skuteczniejsze od tych sprzed lat.

Zmiana koloru lub kształtu

Wielu z nas chciałoby poprawić wygląd zębów, na przykład zmodyfikować ich wielkość i kształt, jednak z różnych względów nie może zdecydować się na radykalne i trwałe zabiegi. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem może być założenie licówek. Ta metoda pozwala zmienić nie tylko kształt ale również barwę zęba. Licówka to bardzo cienka nakładka, którą nakleja się na pojedynczy, odpowiednio przygotowany ząb. Nazwa pochodzi od miejsca zakładania licówek - przykleja się je na powierzchnie licowe zębów, czyli od strony twarzy.

Decydując się na tę metodę należy pamiętać, że nie można po pewnym czasie z licówki zrezygnować, gdyż przed jej założeniem ząb zostaje odpowiednio oszlifowany, tak więc musi on pozostawać już zawsze przykryty warstwą ochronną. Licówki trzeba wymieniać po kilku latach od założenia, ponieważ z upływem czasu mogą ulec przebarwieniom i rozszczelnieniu.Porozmawiaj na ten temat:


Szukaj u nas


Kontakt

W sprawach publikacji lub reklamy

Email:

Disclaimer

Nasze artykuły chronione sa prawami autorskimi.