Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 6:18 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pierogi dla grup krwi
PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 9:12 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
No więc tak, moja mama ma zamiar robić pierogi, oczywiscie ja twaróg i ziemniaki nie wskazane, dlatego proponuje by zrobiła np. ze szpinakiem i czosnkiem, co o tym myslicie? moze macie o wiele lepsze pomysły? ;) Oczywiście A :) Ciasto na pierogi moja mama robi z mąki pszennej i kurzych jajek :) Czyli to co A może :) Oczywiście z jajkami nie przesadzać max 2-3 tygodniowo, i generalnie na to wychodzi, jak użyje moja mama do ciasta jajek :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 10:30 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
A może pierogi z owocami, np. z jagodami? Bardzo dobre są też pierogi z wiśniami (o tej porze roku można użyć np. mrożonych) w takim wypadku trzeba je uprzednio rozmrozić a później już normalnie wydrylować i odcisnąć z soku. Do takich pierogów można podać jogurt naturalny. Pierogi z owocami są naprawdę pyszne i lekkostrawne.
Jeśli chodzi o pierogi ze szpinakiem i czosnkiem to często je robię, bardzo wszystkim smakują, ale wszystkie przepisy jakie ja znam zawierają niedozwolony dla Ciebie parmezan, dlatego trudno mi coś doradzić, wydaje mi się że gdyby się nie dodało parmezanu straciły by smak.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 10:43 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Parmezan zapewne ubogaca smakowo te pierogi.
Nie jadam pierogów, więc nie jestem autorytetem, ale myślę, że jakby tak do ich polania zrobić jeszcze taki rzadszy sosik szpinakowo-czosnkowy, to efekt może być satysfakcjonujący. :?
Mój makaron ze szpinakiem, to podobna kompozycja smakowa, mnie odpowiada :). Używam do tego celu gotowego makaronu orkiszowego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 2:46 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
KrystynaP napisał(a):
Parmezan zapewne ubogaca smakowo te pierogi.
Nie jadam pierogów, więc nie jestem autorytetem, ale myślę, że jakby tak do ich polania zrobić jeszcze taki rzadszy sosik szpinakowo-czosnkowy, to efekt może być satysfakcjonujący. :?
Mój makaron ze szpinakiem, to podobna kompozycja smakowa, mnie odpowiada :). Używam do tego celu gotowego makaronu orkiszowego.


Ja nie dodaje parmezanu... poprostu gotowany szpinak z czosnkiem, ale z owocami spróbuje :D z truskawkami:D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 3:21 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Mar 23, 2007 9:16 pm
Postów: 113
Miejscowość: nadwaga, stany zapalne, k
Bardzo lubię pierogi z mięsem ale teraz nie jadam ich zbyt często. Nie przepadam jakoś za pierogami z owocami, zdecydowanie wolę makaron z owocami, bardziej mi smakuje, no i dużo łatwiej i szybciej można przygotować.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 28, 2007 3:58 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
To, że nie lubimy to inksza inkszość XD


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pierogi dla grup krwi
PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 6:55 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
W przepisach podałam przepis na pierogi ze śliwkami suszonymi, myślę że będą odpowiednie dla wszystkich grup krwi.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 55 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności