Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 4:42 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Zauważyłem pewną zależność...
PostWysłany: Czw Lip 10, 2008 11:36 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Napisałam:

Cytuj:
W jego encyklopedii zdrowia ( 2002) jest też, jak dobrze pamiętam, informacja o znanych na świecie przypadkach zmiany grupy krwi, po intensywnym, konwencjonalnym leczeniu przeciw nowotworowym . Napisał , że być może organizm sam próbuje zwalczyć raka używając jako ostatniej deski ratunku zmiany grupy krwi. Postaram się odszukać, gdzie o tym napisał już 7 lat temu.


Prostuję, na pewno jest ta informacja na 26 str książki dr D'Adamo z serii "Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi Nowotwór"(2004)
być może w encyklopedii (2002) jeszcze jej nie ma. Jak znajdę to dopiszę. Informuję też, że są dostępne (bo je mam) inne książki z tej serii: Dla kobiet w ciąży (2003), Cukrzyca(2004), Zapalenie stawów(2005), Choroby układu sercowo -naczyniowego(2005), Zmęczenie (2006), Alergie (2006). Wiem też, że są jeszcze dwie chyba nie przetłumaczone: "Menopause" i "Aging" . Mam, tak jak mama i chyba babcia Rafała grupę krwi 0 i trochę doświadczenia, również z grupą B. Ponieważ jestem nowa na forum, czytam wątek Krysi i dojechałam do 24 str. Cieszę się ,że tu trafiłam. Dotychczas propagowałam tę dietę z potrzeby zrobienia czegoś pożytecznego. Wykonałam ściągi dla każdej z grup i rozdawałam zainteresowanym. Nawet napisałam edukacyjne wierszyki. Zachęciłam też kilkoro lekarzy (dwoje, na pewno skutecznie). Ale gdzie jest Rafał? Z tego co czytałam, bardzo mi zaimponował.

Pozdrawiam Wszystkich :D

TeSa


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Zauważyłem pewną zależność...
PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 2:07 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Wszystkich :D

Kopiuję wpis z 5 lipca, ponieważ i tak muszę przeprosić za błąd w nazwisku. Autorem jest dr Jorg Zittlau. Wydaje mi się jednak, że jeszcze gdzieś widziałam taką pisownię. A oto wspomniany komentarz:
Cytuj:
czy ktoś tu na forum już napisał o tym, że książkę pod tytułem "Jedz zgodnie z grupą krwi" napisał również dr Jorg Ziittlau ? Potwierdza on w niej główne tezy dr D'Adamo. Jego spojrzenie na rolę odżywiania, różni się od dr D'Adamo bardzo niewiele, mianowicie skłonny jest on pozwolić grupie krwi 0 na jedzenie kefirów i jogurtów ponieważ, jego zdaniem więcej to przynosi pożytku, niż wyrządza szkód. Zaleca też koncentrowanie się na naturalnych produktach bez wspomagania suplementami. Nie mam w tej chwili tej książki, gdyż ją rok temu pożyczyłam (pewnemu lekarzowi ) i na razie do mnie nie wróciła. Piszę więc co zapamiętałam. Kupiłam ją w księgarni, widziałam też w internecie. Jest ona o tyle interesująca, że zawiera przepisy kulinarne z naszego rejonu geograficznego i zawiera wspomniane wyżej potwierdzenie, ale praktycznie absolutnie nie może zastąpić encyklopedii zdrowia z serii jedz zgodnie ze swoją grupą krwi dr D'Adamo.


Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam Wszystkich :D

TeSa

Komentarze doczytałam do końca i chyba zauważyłam, że zamiast Rafała raz napisała też jego mama? czy mi się wydawało?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zauważyłem pewną zależność...
PostWysłany: Śro Maj 06, 2009 11:11 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 14, 2009 5:39 pm
Postów: 75
To ja jestem calkowitym zaprzeczeniem tego co piszecie: kobieta, A Rh -. Mam 40 lat, jestem calkowicie zdrowa.
Kocham nabial, zycie bez sera uwazam za pozbawione sensu. Czesci zalecanych dla gupy A pokarmow nie lubie, czesc mi szkodzi. Zalozylam o tym oddzielny watek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zauważyłem pewną zależność...
PostWysłany: Śro Maj 06, 2009 11:24 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Może jak się znajdzie odpowiednia ilość takich wyjątków jak Ty, może D'Adamo napisze o nich kolejną książkę. D'Adamo napisał, że nawyki żywieniowe są kształtowane w dzieciństwie przez rodziców i nie tylko, ale ...wiem coś o tym, bo sama przyzwyczaiłam nieświadomie swojego wnuczka (0) do m.in. mlecznych rzeczy... i cały czas chorował. Od kilku lat wie już o tym, ale wciąż tęskni za mlekiem... i kluskami, do których przyzwyczaiła go druga babcia. I co jeszcze, ano walczy z zawiązanym sadełkiem. Teraz jada tych niewskazanych rzeczy znacznie mniej i wie, że jak sobie trochę pozwoli na jedzenie niedozwolone to zawsze potem to odchoruje. Coś za coś. Już zaczyna to przyswajać. Ja mam nadzieję że z grubością poradzi sobie wyrastając. Z wnuczką jest lepiej, bo od początku było wiadomo, czego nie trzeba jej podsuwać. Życzę Ci abyś jak najdłużej była zdrowa :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności