Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 10:37 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 498 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Edgar Cayce-szansa na zdrowie i szczesliwe zycie.
PostWysłany: Śro Sty 12, 2011 8:54 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam Mumina!
Przeczytaj dokladnie posty-jest wszystko dokladnie opisane,jak sie robi,takie oklady i jak sie je zmywa.
Nie, Cayce nigdy nie zalecal posypywania oleju soda.
Soda sluzy do zmywania po okladzie oleju rycynowego,celem zmycia toksyn,ktore pozostaja na skorze i jesli sie ich nie zmyje zostaja wchlaniete z powrotem przez organizm.
Na jeden litr pokojowej wody dodaje sie dwie lyzeczki sody,ktora pomaga lepiej zmyc olej po okladzie.
Lepiej dwa razy zapytac,niz raz zle zrobic.
Ja nie zmieniam nic z zalecen Cayc `ego,ani ludzie,ktorym to zalecam.
Wszystkie zalecenia Cayc`ego sprawdzaja sie w 95% i jest do liczba rekordowa.
Nie znam innych srodkow,ktore by byly,az tak skuteczne.
Wejdz na posty olej rycynowy,tam jest wszystko dokladnie opisane.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Edgar Cayce-szansa na zdrowie i szczesliwe zycie.
PostWysłany: Sob Sty 15, 2011 1:37 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 9:03 am
Postów: 83
Witam Henryku!
Nie odsyłaj mnie do początkowych stronek, bo ja doskonale znam lekturę podstawową, hihi. Jeśli pisałam o mieszance olejku i sody, o musiałam to gdzieś przeczytać...Otóż, w Encyklopedii Uzdrawiania...jest taki fragment na stronie 414-Cayce zalecał olej rycynowy pod wieloma postaciami. Mieszankę z oleju rycynowego i sody oczyszczonej polecał w przypadku zgrubień na piętach, zaśniadów, wrastających paznokci i brodawek....
Ponadto, w tejże Encyklopedii....,na stronie 488/Rak skóry/Leczenie oparte na odczytach/
wg raportu przekazanego przez mężczyznę w średnim wieku, zastosowanie mieszanki oleju rycynowego i sody oczyszczonej wyleczyło ,,potwierdzony" przypadek niezłośliwego(!) raka skóry. Pacjent smarował skórę olejem rycynowym i posypywał suchą sodą.
A oczyszczanie twarzy przy pomocy olejku rycynowego i oliwy z oliwek to zapewne wymysł naszych współczesnych, ale jakże wspaniały...
pozdrawiam serdecznie m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Edgar Cayce-szansa na zdrowie i szczesliwe zycie.
PostWysłany: Sob Sty 15, 2011 6:04 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam Mumina!
Ale mile zaskoczenie!!!
Oczywiscie,masz racje jest dokladnie tak,jak napisalas.Posiadam,ta Encyklopedie,tylko prawde powiedziawszy malo z niej korzystam,a to jest uzupelnienie do tych ksiazek,z ktorych korzystam.
W moich ksiazkach opisy,sa bardziej obszerne.Musze to wszystko skatalogowac.
Ciesze sie,ze tu jestes i bardzo dziekuje.
To,jakby na zawolanie,akurat tego bardzo potrzebuje dla jednej starszej Pani i mojego kuzyna.
To fantastycze,jak sie szuka rozwiazania,jakies sprawy,a tu prosze odpowiedz na zamowienie.
Bardzo Ci dziekuje,tylko mi nie uciekaj z tego forum!!!!!!!!!!!!
Serdecznie Pozdrawiam.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Edgar Cayce-szansa na zdrowie i szczesliwe zycie.
PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 9:10 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Serce rośnie jak się Was czyta :)

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Edgar Cayce-szansa na zdrowie i szczesliwe zycie.
PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 6:11 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 9:03 am
Postów: 83
Witam Was serdecznie!
Haha, nie ucieknę, za bardzo lubię dyskusje o medycynie naturalnej. Ciekawa jestem, jakie jest Wasze zdanie o oczyszczaniu wątroby sposobem Huldy Clark?
Henryku, czy w Niemczech robią takie czary-mary? Po takim dogłębnym oczyszczeniu organizmu, dobijanie ,,wroga"(toksyn) olejkiem rycynowym, to sama przyjemność.Mam sporo lektury z medycyny naturalnej, ziołowe preparaty mnie nie za bardzo interesują. Ale oczyszczanie...olejkiem rycynowym, urynoterapią, wodą utlenioną, oliwą z oliwek -to bardzo, bo to sposoby najbardziej radykalne.Cayce był często pierwowzorem dla Tombaka, Jelisejewej, dr Ewy Dąbrowskiej...chociaż do tego nie przyznają się.
Żałuję, że nie mogę skorzystać z zabiegów osteopatycznych. Nawet za bardzo nie wiem, czym one się różnią od zwykłego masażu.Robię często ćwiczenia opisane w Lekach i terapiach-na poprawę wzroku, słuchu, widzę nieznaczną poprawę. Henryku, czy znasz tzw. kompleks Nishi ?
Ciekawa jestem, jak Wam osobiście pomógł olejek rycynowy....


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Edgar Cayce-szansa na zdrowie i szczesliwe zycie.
PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 1:23 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam Mumina!
Jak wynika z Twoich postow,masz duzy zasob wiedzy na temat medycyny naturalnej.
Ja osobiscie fascynuje sie Cayc `ym.Dla mnie,to absolutny fenomen.Nie chce tu zanizac ogromnej pracy innych ludzi zwiazanych z leczeniem naturalnym.Mam kilka ksiazek Tombaka i tez bardzo wysoko go cenie.Ostatnio zainteresowalem sie jeszcze jednym fenomenem.
To Hildegard von Bingen.Niesamowita zbieznosc Cayce i Hildegarda.
Kompleks Nisha nic mi nie mowi,moge sie tylko domyslac na podstawie Twoich postow,ze chodzi o watrobe i kregoslup.Osteopatia,to najlepsza metoda ustawiania kregoslupa,pochodzi z Ameryki.
Na terenie niemiec moga sie jej uczyc tylko lekarze.Nie jest oplacana przez kase chorych,a jedna godzina zabiegu kosztuje 150E.Przecietnego czlowieka na to nie stac.Prawdziwe nieszkodliwe leczenie nie ma prawa bytu.Przeciez bez chorych nie wzbogacalyby sie przemysly farmaceutyczne,a tu chodzi o ogromne zyski.Co,do watroby zaufaj w pelni okladom z rycyny.
W Twojej encyklopdi nie ma dokladnego opisu dotyczacego watroby.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Edgar Cayce-szansa na zdrowie i szczesliwe zycie.
PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 6:06 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Ja Tombaka też cenię... ale jego rady przepuszczam przez filtr grupy krwi :) Myślę... że skutecznie minimalizuje się wtedy ilość prób...
A jeśli chodzi o olej rycynowy... Dr D'Adamo też go poleca do oczyszczania wątroby u osób z GenoTypem Badacza (ponoć najbardziej wrażliwych na toksyny) ... pisałam już o tym... ale wrzucę to jeszcze raz w wątku o oczyszczaniu

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Edgar Cayce-szansa na zdrowie i szczesliwe zycie.
PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 7:14 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 9:03 am
Postów: 83
Witajcie!
Kuracja rycynowa jest za słaba na wątrobę. Nikomu z moich znajomych, robiących na nią okłady, nie udało się pozbyć kamieni wewnątrzwątrobowych. A metodą Huldy Clark-szybciusieńko, za parę godzin miałam kilkadziesiąt zieloniutkich cholesterolowych kamyków. A ile było innego badziewia!
No, ale to chyba nie miejsce, aby o tym tu pisać. Szkoda, że nie mogę doświadczyć dobrodziejstwa osteopatii na sobie. Jeśli chodzi o kompleks Nishi, to podobno dane statystyczne(w Japonii), dotyczące osób, które wyleczyły się,świadczą o wysokiej efektywności tego zestawu ćwiczeń. Chcę Henryku, abyś skomentował ćwiczenie ,,rybka" ze swojego punktu widzenia, piszę,bo wiem,że tym się zajmujesz(masaż, osteopatia).
Rybka
Pozycja wyjściowa: Leżąc na plecach położyć dłonie na wys. 4.i 5.kręgu szyjnego, zgiąć łokcie, całym ciężarem przylgnąć do podłogi.Nogi złączyć, palce nóg podciągnąć w stronę głowy. Wszystkie wypukłości wcisnąć w podłogę. Wykonanie:
W tej pozycji rozpocząć szybkie wibracje-kołysanie ciała z prawej strony w lewą, na podobieństwo płynącej rybki. Cwiczenie to ma usuwać wady kręgosłupa, kręgi mają wchodzić na swoje miejsce, osłabiając tym samym ucisk na przyciśnięte przez nie naczynia krwionośne i zakończenia nerwowe.
Henryku!
Czy to ćwiczenie nosi w sobie namiastkę osteopatii?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Edgar Cayce-szansa na zdrowie i szczesliwe zycie.
PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 11:45 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam!
Kazde cwiczenie jest dobre,ktore pomaga.
Osobiscie wykonuje cwiczenia zalecane przez Cayc `ego,jest ich dosyc sporo w ksiezce Leki i Terapie.Na kregoslup dobry jest (koci chod),prosze zauwazyc,ze przy,takim chodzie pracuja prawie wszystkie przeguby-wlacznie z kregoslupem!!!!!!!
Taki chod wykonuje sie do przodu i do tylu,ilosc krokow jest dowolna,ale nie mniej jak po piec krokow.
Osteopatia to moje marzenie i ucze sie jej sam i jest bardzo ciezko bez dobrego instruktora.
Znam Chiropraktyke,ktorej uczylem sie w Polsce,ale jej nie stosuje jest moim zdaniem niezbyt dobra i bez rozmasowanych miesni moze sprawiac bol.
Chiroterapia.Uczylem sie jej sam i stosuje ja na codzien jest bardziej bezpiecza i skutecza.
Na samym poczatku uczylem sie niemieckiej metody Dorn-Breuss Terapia,calkowicie bezpiecza.
Dorn-ustawianie.
Breuß-masaz.Ten masaz jest naprawde wspanialy,stosuje go codziennie.
Zeby dobrze nauczyc sie osteopatii,na to potrzeba lat,a ja zakupilem filmy,jakies pol roku temu,sa dosyc drogie.
Nauka Osteopatii-to szkola zawodowa,ktora trwa trzy lata,w Ameryce.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Edgar Cayce-szansa na zdrowie i szczesliwe zycie.
PostWysłany: Śro Sty 19, 2011 10:07 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Wszystkich :)

mumina napisała
Cytuj:
Kuracja rycynowa jest za słaba na wątrobę. Nikomu z moich znajomych, robiących na nią okłady, nie udało się pozbyć
... a może ich nie mieli... ja raz to zrobiłam (może nie za dokładnie) ale trochę zauważyłam
dalej
Cytuj:
Rybka
Pozycja wyjściowa: Leżąc na plecach położyć dłonie na wys. 4.i 5.kręgu szyjnego, zgiąć łokcie, całym ciężarem przylgnąć do podłogi.Nogi złączyć, palce nóg podciągnąć w stronę głowy. Wszystkie wypukłości wcisnąć w podłogę. Wykonanie:
W tej pozycji rozpocząć szybkie wibracje-kołysanie ciała z prawej strony w lewą, na podobieństwo płynącej rybki. Ćwiczenie to ma usuwać wady kręgosłupa, kręgi mają wchodzić na swoje miejsce, osłabiając tym samym ucisk na przyciśnięte przez nie naczynia krwionośne i zakończenia nerwowe.

to ćwiczenie... opisane w książce prof. Tombaka (z niej je znam) umieściłam na 3 str wątku "Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia"... często je stosuję... i zachęcam do tego innych już kilka lat. Uważam, że jest niezwykle skuteczne
Ćwiczenie "karaluszek" (na krążenie... znane mi z tego samego źródła)...też. Czytałam gdzieś, że Henryk zalecił bardzo podobne... trochę łatwiejsze... bo w nim nogi są unoszone na przemian.

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Edgar Cayce-szansa na zdrowie i szczesliwe zycie.
PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 7:02 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam!
Tak, " karaluszek i rybka " pochodza od prof.Tombaka.
Znam,je i wykonywalem te cwiczenia.
Musze jeszcze przyznac,ze stosujac kuracje cytrynowa prof.Tombaka pozbylem sie calkowicie przeziebien.
Cwiczenie z nogami,ktore opisalem jest zalecane na zylaki (Hildegarda z Binen).Patrz temat Zylaki.
Ciesze sie,ze juz kilka ksiazek zostalo wydane w jezyku polskim.
Posiadam wszystkie.
To wspaniale TeSa,ze Ci te cwiczenie pomaga.
Ilez,to jeszcze madrosci jest w medycynie ludowej.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Edgar Cayce-szansa na zdrowie i szczesliwe zycie.
PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 6:51 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 9:03 am
Postów: 83
Witam!
Dziś dostałam książkę Nieumywakinów ,,Endoekologia zdrowia", są w niej rozdziały traktujące o ważności zabiegów na kręgosłupie i inne. Baardzo ciekawa książka,mnóstwo przepisów i porad z różnych dziedzin medycyny naturalnej.
Wracając do naszego tematu przewodniego...wiem już, dlaczego nie można robić okładów rycynowych podczas diety jabłkowej, hihi. Otóż, dziś ano, zrobiłam okład rycynowy na bolący od wczoraj obszar brzucha, wydawało mi się, że może jakiś uchyłek się zbuntował...No i po godzince ból ustąpił, ale..po jakiejś pół godzinie, zaczęły się dotkliwe bóle jakby jelit, wątroby czy czegoś tam..byłam trochę przerażona...przypomniałam sobie, że zeżarłam przed zabiegami ze dwa duże jabłka. Pewnie Cayce co innego miał na myśli, pisząc o niełączeniu tych obojga, ale ja będę o tym pamiętać, ze względu na bolesne gazowanie. HIHI, w pewnym momencie myślałam,że faluje mi wątroba, no i....wydawało mi się,że dosięgła mnie kara Śpiącego Proroka za lekceważący ton o oczyszczaniu wątroby rycyną, który umieściłam powyżej, hihi. Pozdr m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Edgar Cayce-szansa na zdrowie i szczesliwe zycie.
PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 7:48 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam!
To,nie lekcewazacy ton i nie Spiacy Prorok Cie ukaral,lecz Ty sama.
Cayce nigdy by sobie nie pozwolil na to by kogos ukarac.
Byl po prostu niezwykle precyzyjny w swoich diagnozach i nalezalo tego przestrzegac.
Na trzydziescitysiecy (30000)!diagnoz,to 95% trafne diagnozy,a pozostale piec procent,to brak odpowiedzi lub ich nie stosowanie.
Z cala pewnoscia,sa juz lepsze metody,przeciez medycyna idzie z postepem i odkrywane sa inne sposoby medycyny naturalnej.Ile razy wstrzymywal sie w swoich readingach mowiac,(dalszych informacji nie mozemy udzielic,gdyz ludzkosc jeszcze do nich nie dojrzala).
Kazdy z nas jest indywidualny i powinien stosowac to,co mu najbardziej odpowiada.
Cayce wspominal,jak wazna w leczeniu jest nasza swiadomosc.Jesli ktos nie chce,lub czuje opor do danej metody leczenia,nie powinien jej stosowac.
NIe pomoze najlepszy lek,jesli sie go swiadomie nie przyjmie.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Edgar Cayce-szansa na zdrowie i szczesliwe zycie.
PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 10:15 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 9:03 am
Postów: 83
Witam!
Hm, nie bądźmy tacy poważni...
Diagnozy były dobre, ale wyleczeń było zapewne o wiele mniej, bo gdy się czyta Encyklopedię, to co i rusz pisze, że kilkoro z leczących się nie nadesłało danych o stanie wyleczenia, albo nie było poprawy, a, u niektórych zaobserwowano poprawę lub wyleczenie.
Nie myślałam,że olejek rycynowy wysusza, będę musiała czymś cerę natłuszczać. Przecieram dodatkowo moczem(!!!) i potem zmywam wodą szungitową.
Nieumywakin w swoim ośrodku też ,,prostuje" kręgosłupy, młoteczkiem, deseczką itp, tak piszą jego pacjenci i chwalą sobie efekty. Nie na darmo Cayce tak dużą rolę przykładał właśnie kręgosłupowi...
Zainteresowała mnie ostatnio woda utleniona, a raczej jej właściwości lecznicze, muszę poczytać...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Edgar Cayce-szansa na zdrowie i szczesliwe zycie.
PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 9:29 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam!
Nie wszystkie zabiegi wykonywane przez osteopatow,byly prawidlowo robione.
W poczatkowej fazie,kiedy mial wiecej czasu i mogl dla jednego pacjeta poswiecic kilka readingow stwierdzal,ze zabiegi byly zle wykonane.Dlatego pozniej dodawal nazwisko osteopaty,do ktorego ma sie udac.Jak juz przeczytasz ta ksiazke,to daj znac moze tez ja kupie.
Deseczka i mloteczek przypomina mi pwenego dentyste,u ktorego ortopedzi stwierdzili wysuniecie kregu L-3 i poslali go do znanego ustawiacza kregoslupa,ktory ustawial kregoslup kawalkiem drewna,po ktorym to zabiegu biedak przelezal dziesiec dni na podlodze.Zanim zaczalem z nim pracowac musialem mu dokladnie opisac,co bede z nim robil.Po trzech zabiegach,mogl znowu bez bolu pracowc.Jak sie okazalo,to nie kregoslup byl odpowiedzialny za jego bole,ale miesnie.Nic,co medycyna ma dzis do zaoferowania,najsilniejsze zastrzyki nie usmierzyly mu bolu.Powiedzial,ze nigdy w zyciu nie chce przezyc czegos podobnego.
Dlatego nie umiem sobie wyobrazic,jakos takich zabiegow.Przeciez ,nawet przy lekkich uderzeniach nastepuja wstrzasy,co moze byc bardzo niekorzystne szczegolnie przy kregach szyjnych.Mumina,dla Ciebie,to tez juz narkotyk medycyna naturalna,ale jakze wspanialy.
Dam Ci znac,jak bede sie wybieral do Polski,jak bedzie to w poblizu miejscowosci,w ktorej bede przebywal,zapoznam Cie czesciowo z osteopatia i troche poustawiam.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 498 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 163 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności