Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 4:27 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nadcisnienie
PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 8:10 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 26, 2011 9:07 pm
Postów: 7
Ponizej podaje kilka cytatow z ksiazek Jadwigi Gornickiej i Michala Tombaka odnosnie walki z nadcisnieniem.

APTEKA NATURY Jadwiga Górnicka

Czosnek również odznacza się wybitnymi właściwościami leczniczymi, choć od spożywania go jako leku często odstrasza zbyt ostry zapach. Czosnkiem leczono kaszel, choroby jelit, stany wyczerpania organizmu, a wyciśniętym sokiem smarowano źle gojące się rany, wrzody i stany zapalne skóry. I dzisiaj również zaleca się spożywanie 2-3 ząbków czosnku dziennie osobom cierpiącym na nadciśnienie i miażdżycę tętnic, ponieważ rozszerza on naczynia krwionośne. Wpływa również dodatnio na pracę serca i mózgu, a także pomaga przy takich schorzeniach, jak angina, grypa, katar; leczy wreszcie szkorbut, przypadłości żołądkowo-jelitowe oraz procesy ropne.
"Zapach czosnku zupełnie zanika, jeśli pozuje się skórkę cytryny, pomarańczy lub drobno posiekaną natkę pietruszki" – M. Tombak

ZIOŁA W NADCIŚNIENIU
Nadciśnienie tętnicze należy do najbardziej rozpowszechnionych chorób układu krążenia. Statystyki mówią, że w Polsce cierpi na nią ok. 4-5 min ludzi. Dolegliwość ta zaliczana jest nawet do chorób cywilizacyjnych. Stanowi coraz większy problem społeczny i medyczny.
Nadciśnienie można podzielić na dwie grupy: wtórne, czyli objawowe oraz pierwotne, czyli samoistne. O nadciśnieniu wtórnym mówimy wtedy, gdy jest ono następstwem określonych zmian i chorób. Pozostałe 90 proc. stanowi nadciśnienie pierwotne, którego przyczyn w pełni jeszcze nie znamy. Niemniej wiadomo, że poza obciążeniami genetycznymi powodują je takie czynniki jak: otyłość, niewłaściwy sposób odżywiania, napięcia emocjonalne, palenie papierosów.
Choroba ta jest szczególnie groźna ze względu na następstwa: przede wszystkim szybszy rozwój miażdżycy i związaną z tym niedokrwienną chorobę serca, zawały, wylewy krwi oraz wiele innych groźnych dla życia schorzeń. Wczesne wykrycie nadciśnienia i odpowiednie leczenie dają zwykle pomyślne rezultaty.
W zapobieganiu i leczeniu nadciśnienia podstawową rolę odgrywa odpowiedni tryb życia. Wskazane jest stosowanie diety bezsolnej, unikanie kawy, alkoholu, mocnej herbaty, ograniczenie tłuszczów zwierzęcych i zastąpienie ich tłuszczem pochodzenia roślinnego, czyli olejem słonecznikowym lub sojowym, które zawierają cenne dla zdrowia nienasycone kwasy organiczne, wreszcie zerwanie z nałogiem palenia papierosów.
Przy nadciśnieniu tętniczym lekarze zalecają również spokojny i uregulowany tryb życia, unikanie nadmiernego napięcia emocjonalnego, zmniejszenie nadwagi ciała i oczywiście ruch oraz aktywność fizyczną. Oprócz leczenia farmakologicznego zalecają często leki roślinne, głównie zioła, traktując je jako środek pomocniczy, o działaniu rozkurczowym na ścianki naczyń krwionośnych. Stwierdzono np., że jemioła bardzo skutecznie obniża ciśnienie krwi. Wchodzi ona zresztą w skład mieszanek ziołowych - Sklerosan i Cardiosan, a wyciąg z jemioły w skład kropli Neocardina oraz Intractum Visci stosowanych przy nadciśnieniu.
Ojciec Grzegorz Franciszek Sroka w swym „Poradniku ziołowym” zaleca przy nadciśnieniu tętniczym następującą mieszankę ziołową: 100 g ziela jemioły, po 50 g ziela barwinka mniejszego, ziela serdecznika, liścia ruty, kwiatu głogu, kwiatu rumianku, liścia poziomki i kłącza perzu. Zioła te miesza się razem i parzy. Na l szklankę wrzątku bierze się l łyżkę mieszanki i parzy pod przykryciem przez 20-30 minut. Po przecedzeniu pije się ciepłe 3 razy dziennie po jedzeniu.
A oto inna mieszanka ziołowa stosowana przy nadciśnieniu: 20 g morszczynu, 30 g owocu głogu, 30 g ziela jemioły, 40 g ziela skrzypu, 40 g owocu róży, 25 g korzeni kozłka, 30 g czarnego bzu oraz 25 g ziela ruty. Po zmieszaniu, l łyżkę ziela zalewa się szklanką wrzątku i zostawia do naciągnięcia. Pije się 2 razy dziennie rano i wieczorem.
Można pić jeszcze inną mieszankę ziołową: 30 g ziela jemioły, 30 g owocu głogu, 30 g ziela skrzypu i 5 g jaskółczego ziela miesza się razem i parzy l łyżkę na szklankę wrzątku. Pije się 3 razy dziennie.
Rewelacyjnym środkiem skutecznie obniżającym ciśnienie jest także aronia, od kilkunastu lat coraz częściej uprawiana na działkach. Jej owoce są prawdziwym magazynem witamin (C, PP, z grupy B oraz E), poza tym zawierają składniki mineralne - wapń, miedź, molibden, mangan i inne. Wyciągi z aronii zyskały sławę dzięki kosmonautom, którzy stosowali je w leczeniu choroby popromiennej. Jak twierdzi Irena Gumowska, dzięki zawartości wit. PP, która w owocach aronii występuje w nie spotykanych gdzie indziej ilościach, wpływa ona na wzmocnienie naczyń krwionośnych i obniża ciśnienie krwi. Wystarczy przez 4 dni zjadać po 25 dag owoców, by już zaobserwować dodatnie skutki kuracji.
Wszelkie kuracje ziołowe trzeba bezwzględnie konsultować z lekarzem. Zioła leczą, to prawda, ale mogą także szkodzić. Zwłaszcza stosowane w zbyt dużych dawkach lub przez zbyt długi czas.


Kilka przepisow z książek Michala Tombaka

Sauna
Szwajcarscy lekarze wykorzystują saunę do leczenia nadciśnienia. Już po 15 zabiegach
w saunie w większości przypadków ciśnienie tętnicze wracało do normy. Naukowcy udo-
wodnili, że sauna jest: „stabilizatorem” ciśnienia krwi, podwyższa tym, którzy mają niskie,
obniża je nadciśnieniowcom oraz stabilizuje u tych, którzy maja ciśnienie zmienne. Osoby
z wadami serca powinny wiedzieć, że na układ krążenia oprócz temperatury ma także wpływ
wilgotność powietrza i czas korzystania z sauny. Zanim zdecydujesz się poznać moc sauny
skonsultuj się z lekarzem

Leczenie octem jabłkowym
U niektórych osób w układzie trawiennym występuje niedostatek kwasu solnego, co
podwyższa ciśnienie krwi. Aby skutecznie walczyć z tą dolegliwością trzeba jeść mniej mięsa,
a przed jedzeniem pić od 1 do 3 łyżeczek octu jabłkowego. Ciśnienie krwi zauważalnie ob-
niża się. Okresowo ocet można „przegryzać” 1 łyżeczką miodu. Wówczas efekt będzie jeszcze
lepszy.
Przygotowanie octu jabłkowego
Ilość zależy od tego, do jakich celów się go przygotowuje. Odrzucić zgniłe lub ro-
baczywe części jabłek (nie obierać ze skórki). Jabłka wraz z gniazdami nasiennymi zmielić.
Otrzymaną masę włożyć do emaliowanego lub szklanego naczynia z szeroką szyjką, dodać
ciepłej przegotowanej wody(l litr wody na 800 g jabłek). Na każdy litr wody dodać 100 ml
miodu, 10 g drożdży piekarskich i 20 g czarnego, podsuszonego chleba. Zakryć naczynie i od-
stawić do sfermentowania w temperaturze 20-30°C (fermentacja zachodzi lepiej przy stałej
temperaturze i gdy szyjka naczynia jest jak najszersza). W ciągu pierwszych 10 dni zawartość
naczynia należy codziennie przemieszać drewnianą łyżką. Po upływie 10 dni przełożyć do
worka z gazy i odcisnąć. Otrzymany sok jeszcze raz przefiltrować i przelać do naczynia z sze-
roką szyjką. Na 1 litr otrzymanego soku dodać 80 ml miodu i wymieszać drewnianą łyżką
do całkowitego rozpuszczenia. Naczynie przykryć gazą i postawić w ciepłym miejscu (tem-
peratura 25-30°C). Ocet jest gotowy w momencie, gdy płyn zjaśnieje. W zależności od rodza-
ju jabłek, miodu i ilości wody oraz innych czynników trwa to zwykle 40-60 dni. Gdy płyn
zjaśnieje, filtruje się go, przelewa przy pomocy lejka do półlitrowych butelek. Butelki należy
szczelnie zamknąć (korek można zalać woskiem) i przechowywać w chłodnym miejscu. Tak
przygotowany ocet można wykorzystywać zgodnie z powyższymi przepisami, a także jako
dodatek do surówek i innych potraw. Jeszcze raz chcę zwrócić uwagę, że dla zdrowia najlepiej
używać octu jabłkowego jako kwaśnego dodatku do wszelkiego rodzaju potraw.


Sok ze świeżej kapusty
Zawiera witaminy: C, z grupy B oraz K, PP. Sok z kapusty leczy: cukrzycę, nieżyty
żołądka, wrzody dwunastnicy, hemoroidy, nadciśnienie tętnicze krwi, miażdżycę, otyłość,
tarczycę. Sok z kapusty oczyszcza organizm dzięki znajdującym się w nim związkom siarki,
chloru i jodu.
Jedna szklanka soku z kapusty rano i wieczorem pomaga stracić nadwagę, ponieważ
substancje wchodzące w skład soku z kapusty powodują intensywny rozkład tkanki tłuszczo-
wej. Jednak, gdy jelita funkcjonują nieprawidłowo, po wypiciu soku z kapusty powstaje duża
ilość gazów. W tym wypadku należy zaprzestać picia soku z kapusty do chwili, gdy jelita nie
będą oczyszczone


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Nadcisnienie
PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 10:08 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Darek22 :)

Dzięki za info... ale muszę tu dodać... że osoby jadające zgodnie ze swoją grupą krwi lub z GenoTypem, czyli korzystające z dostępnych od wielu lat (też w necie...) rad Dr Petera J. D'Adamo... nie mają takich kłopotów ze zdrowiem... co m.in. osobiście zaświadczam.
W/g spostrzeżeń tego badacza wystarczy odpowiednio ćwiczyć i dbać (przy pomocy właściwego dla swojej grupy krwi lub GenoTypu... jedzenia... z hodowli organicznych) o kondycję swoich naturalnych zabójców (NK) a oni już sobie poradzą... i ma rację.
O NK pisze też w I.Nieumywakin w książce Woda utleniona na straży zdrowia ... a mianowicie, że wytwarzają one substancję pozwalającą zniszczyć... to co zniszczyć w organizmie trzeba... a tą substancją jest właśnie nadtlenek wodoru... a właściwie powstający w wyniku jego rozpadu... tlen atomowy.
Wprowadzając jednak H2O2 do organizmu (niezależnie od tego co wytwarzają NK)... trzeba mieć pod ścisłą kontrolą ilość (stężenie w czasie)... no i oczywiście jakość. Lekarze dawno powinni to wypróbować w porozumieniu ze swymi pacjentami (którzy chcieliby spróbować alternatywnego leczenia) zwłaszcza z tymi, którzy nie mają pieniędzy na drogie kuracje...

Dodam tu jeszcze fragment swojego przepisu na zdrowie... już tu na forum umieszczony (dostało go też ode mnie wiele osób z WUTW) . To fragment mojego wierszyka dla Niedowiarków z grupą krwi AB z którego usunęłam indywidualne rady dla AB pochodzące z książek mojego ulubionego badacza zza oceanu, Dr Petera J.D'Adamo

Dla Ciebie...

Myśl zawsze o sobie... jak o zdrowym człowieku
Który ma dużo ruchu... nie zażywa leków...
Którego ulubionym napojem przez calutkie lata
Pozostaje niezmiennie zielona herbata
Człowiek ten często chodzi głęboko oddycha
Wciąga powietrze nosem ustami wydycha
Wyobraża sobie przy tym jak krwinki czerwone
Podróżują razem z tlenem w każdą ciała stronę
Jak jego serce doskonale w tętnice krew pompuje
Jak wątroba coraz mniej LDL produkuje
Jak coraz więcej HDL zdąża z tętnic do wątroby
Jak naturalni zabójcy zwalczają mikroby
Po takim spacerze organizm sam czuje
Co powinien naprawić i regeneruje!

luty 2008 TeSa



Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadcisnienie
PostWysłany: Wto Mar 01, 2011 11:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 26, 2011 9:07 pm
Postów: 7
Czesc :)

no ja tez raczej klopotow ze zdrowkiem nie mam oprocz schorzenia kregoslupa (dyski lewdzwiowe), z ktorym to od dwoch sie borykam. Powyzsze informacje wrzucilem dla osob, ktore tematem tym sa zainteresowane. Wracajac do kregoslupa, to na dzien dzisiejszy jest lepiej niz bylo i progress idzie w dobrym kierunku. Od kilku m-cy stosuje diete rozdzielna, rozpoczalem miekie oczyszczanie organizmu, a w schorzeniu kregoslupa od 3mcy posilkuje sie kolagenem naturalnym coby wzmocnic pierscienie wlokniste krazkow miedzykregowych, bo wg. mojej oceny to jest glowna przyczyna przesuniec, wypadniecia dyskow i na dzien dzisiejszy widze wyrazna poprawe.

Odnosnie grupy krwi, to tez mam AB i jestem ciekawy coz to za rady usunelas ?

duzo slonca
Darek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadcisnienie
PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 11:27 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 22, 2011 11:14 am
Postów: 3
Darku22,
niekoniecznie prawdą jest, że aronia ma dużo witaminy C, ale posiada bardzo duże dawki wit. P, która "wciąga" wit. C zewsząd do naszego organizmu i dlatego wszyscy kojarzą aronię z dużą zawartością witaminy C. Reszta jak najbardziej się zgadza, aronia naprawdę działa rewelacyjnie i polecam każdemu, komu doskwiera ciśnienie i stres - lepiej jedną kapsułkę tabletek zamienić na szklaneczkę soku każdego dnia - nie dość że przyjemniejsze w doznaniach, to jeszcze zdrowsze, bo zawierające owoce, a nie proszek. Ważne tylko, żeby sok był bezpośredni, tłoczony, a nie z koncentratu, jak większość na sklepowych półkach. Te najlepsze, choć nie najdroższe, zazwyczaj nie są wystawiane w "marketowych" ścianach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadcisnienie
PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 1:38 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Kwi 26, 2012 6:48 am
Postów: 31
Każdy organizm reaguje indywidualnie i ciężko powiedzieć,czy jeśli na Ciebie coś działa, to będzie pomocne także innym. Ja póki co nie mam jeszcze kłopotów z nadciśnieniem i oby tak zostało.

_________________
www.egooptima.pl - Alergie, odczulanie, biorezonans | Szczecin.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadcisnienie
PostWysłany: Nie Lis 04, 2012 6:00 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Mar 13, 2011 5:50 pm
Postów: 25
to mi bardzo pomógł magnez i niepicie kawy. Całkowicie z niej zrezygnowałam i ciśnienie pomału wróciło do normy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadcisnienie
PostWysłany: Śro Lis 21, 2012 1:55 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sie 27, 2012 10:41 am
Postów: 86
To prawda- kawa wypłukuje magnez,ale może prowadzić takze do innych objawów w zależności od organizmu. Osoby chore na nadciśnienie nie powinny także korzystać z sauny.

_________________
www.Galen-Evita.pl- apteka internetowa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadcisnienie
PostWysłany: Śro Lip 10, 2013 6:55 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 10, 2013 6:51 am
Postów: 12
Witam,
Czy orientujecie się może ile czasu powinnam mierzyć sobie ciśnienie, żeby stwierdzić, że coś jest nie tak? Mierzę już dwa tygodnie i ciągle utrzymuje się na poziomie 160/95, nawet po długim spoczynku. Czy już powinnam iść do lekarza?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadcisnienie
PostWysłany: Śro Lip 10, 2013 11:29 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Nadciśnienie tętnicze (Hypertonia arterialis) może mieć wiele przyczyn. Najczęstszą przyczyną w młodym wieku są choroby nerek, czy zaburzenia hormonalne spowodowane nadczynnością tarczycy tzw hypertyreozą, czy też nadczynnością nadnerczy i związanym z tym wydzielaniem do krwi dużej ilości kateholamin tj adrenalina. Co do nadmiernego wydzielania kateholamin, bo to występuje częściej pobudzają one receptory beta adrenergiczne np w łuku aorty (arcus aorte), a to w konsekwencji prowadzi do pobudzenia akcji serca i zwiększenia ciśnienia krwi w naczyniach obwodowych. Towarzyszy temu odczuwanie ucisku w klatce piersiowej, a także czegoś w rodzaju niepokoju. Kateholaminy są wykrywane w podwyższonym stężeniu w moczu w tzw zbiórce dobowej (kateholaminouria). Nadczynność nadnerczy powodowana jest najczęściej czynnikiem emocjonalnym. Jej przyczyną może być także guz komórek chromochłonnych tzw Pheochromocytoma. Kateholaminy a w szczególności wspomniana adrenalina blokuje wydzielanie insuliny przez narząd wyspowy trzustki (organum insulae pancreas), co w konsekwencji może prowadzić do wystąpienia objawów cukrzycy rzekomej, które ustępują po wyleczeniu choroby zasadniczej. Przyspieszona praca serca tachycardia powoduje zazwyczaj szmery osłuchowe w okolicy koniuszka serca i w tzw punkcie Erba, co może wskazywać na niedomykalność zastawki dwudzielnej serca (valva bicuspis coris) zaś w USG widoczna jest nieistotna fala przepływu. Bardzo częstym powikłaniem nadciśnienia młodzieńczego jest tzw guz rzekomy mózgu, czyli nadciśnienie śródczaszkowe (Hypertonia intercraniale). W badaniu okulistycznym stwierdza się wtedy ucisk na nerw wzrokowy (nervus opticus) w okolicy jego przejścia przez tarczę nerwu wzrokowego (tarsus nervi optici). Ucisk ten powodowany jest przez tętnice oczne (arteriae oculi).
I na koniec słowo o nadciśnieniu starczym. Powodowane jest ono odkładaniem się na ściankach naczyń krwionośnych blaszek lipidowych (laminae adiposae) lub stwardnieniem tętnic obwodowych. Krew pokonując opór naczyniowy krąży wtedy pod wysokim ciśnieniem, co wykrywane jest właśnie jako nadciśnienie starcze. Do najczęstszych przyczyn tego schorzenia należą zła dieta obfita w tłuszcze zwierzęce i palenie papierosów. Zła dieta powoduje odkładanie się na ściankach naczyń tzw złego cholesterolu LDL o niskiej zawartości kompleksów białkowo-lipidowych (Low Density Lipoprotein Cholesterol), co skutecznie zwęża ich światło. Nałóg palenia tytoniu jest najczęstszą przyczyną utraty elastyczności przez naczynia tętnicze.
W terapii nadciśnienia tętniczego wykorzystuje się tzw beta blokery do których zaliczamy leki o nazwie Betaloc, czy pochodny mu lek o nazwie Beto ZK. Lekiem wpływającym na regulację pracy serca w nadciśnieniu emocjonalnym może być Metocard. Do leków nowszej generacji zaliczamy np Tritace, czy Lokren.
W typowym nazwijmy to sobie nadciśnieniu stosowane są leki zwiększające diurezę, jak np Furosemid, jak również grupa leków o działaniu typowo antypresyjnym.
W terapii naturalnej wykorzystuje się mieszankę ojca Czesława Klimuszki, która ma działanie zmniejszające ciśnienie, a zarazem odstresowujące.

Morszczyn pęcherzykowaty (Fucus vesiculosus) 100g
Kwiatostan głogu (Inflorescentia Crataegi) 100g
Owoc głogu (Fructus Crataegi) 50g
Ziele jemioły (Herba Visci) 50g
Ziele serdecznika (Herba Leonuri cardiaca) 30g
Ziele przywrotnika (Herba Alchemillae) 30g
Korzeń kozłka lekarskiego (Radix Valerianae) 30g

Zioła zmieszać i sporządzić wywar. Pić ciepły napój 2x dziennie.

Można też przy podwyższonym ciśnieniu stosować nalewkę z jemioły (Tinctura Visci) do dostania w każdej aptece. Zamiast wspomnianej nalewki można spożywać po łyżeczce sproszkowanego wiesiołka (Oenothera bienis).
I to by było na tyle. Pozdrawiam serdecznie

dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadcisnienie
PostWysłany: Śro Sie 07, 2013 5:37 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 10, 2013 6:51 am
Postów: 12
Mierzyłam sobie to ciśnienie około miesiąca i w końcu poszłam do lekarza. Stwierdził nadciśnienie II stopnia. Przepisał mi leki i kazał brać codziennie. Czy takie nadciśnienie leczy się faktycznie bez przerwy?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadcisnienie
PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 1:06 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Ja wciąż obstaję przy trafnych spostrzeżeniach Dr Petera D'Adamo... przepraszam, że dotąd nie odpowiedziałam Darkowi, który napisał:

Cytuj:
Czesc :)

no ja tez raczej klopotow ze zdrowkiem nie mam oprocz schorzenia kregoslupa (dyski lewdzwiowe), z ktorym to od dwoch sie borykam. Powyzsze informacje wrzucilem dla osob, ktore tematem tym sa zainteresowane. Wracajac do kregoslupa, to na dzien dzisiejszy jest lepiej niz bylo i progress idzie w dobrym kierunku. Od kilku m-cy stosuje diete rozdzielna, rozpoczalem miekie oczyszczanie organizmu, a w schorzeniu kregoslupa od 3mcy posilkuje sie kolagenem naturalnym coby wzmocnic pierscienie wlokniste krazkow miedzykregowych, bo wg. mojej oceny to jest glowna przyczyna przesuniec, wypadniecia dyskow i na dzien dzisiejszy widze wyrazna poprawe.

Odnosnie grupy krwi, to tez mam AB i jestem ciekawy coz to za rady usunelas ?

duzo slonca
Darek


Cały wierszyk "na lodówkę"... dla osób z grupą krwi AB umieściłam też na wątku z potrawami dla tej grupy krwi (wpis z 23 lipca 2008)... wszystkiego oczywiście tam nie ma... ale główne wskazówki są... dziś wiadomo, że ponoć najlepsze jest podejście indywidualne (oprogramowanie D'Adamo SWAMI)... indywidualnie dobrane jedzonko i odpowiedni ruch... a na konserwację kręgosłupa w szczególności dobrze działa częste pływanie na plecach... i ćwiczenie "rybka"

Piwonii dopiszę, że ja kiedyś też brałam leki i nie tylko na nadciśnienie... ale się z tego leczenia dawno wycofałam... one powodowały u mnie denerwujący kaszel... a jak zaczęłam jadać zgodnie z grupą krwi wszystko się mi poprawiło...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadcisnienie
PostWysłany: Śro Sie 21, 2013 1:44 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Cze 02, 2013 6:41 am
Postów: 45
W takich przypadkach zdecydowanie najlepiej jest udać się do lekarza aby nas dokładnie zbadał. NA nadciśnienie mogą chorować osoby w różnym wieku,ale zgadzam się ze jedną z przyczyn będzie nadmierne picie kawy i brak magnezu,odpowiedniego ruchu.

_________________
www.Nonibioactive.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadcisnienie
PostWysłany: Śro Sie 21, 2013 6:54 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Jeśli kogoś najbardziej uszczęśliwiają "proszeczki"...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 166 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności