Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 6:23 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Astma?
PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 8:42 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 28, 2011 8:31 pm
Postów: 1
Kilka dni temu zaczęłam ciężko oddychać - a szczególnie wieczorami. Mimo iż oddycham, ciągle brakuje mi powietrza. Przeraziłam się, że mogę mieć astmę, więc trochę o niej poczytałam. Mam parę objawów astmy, ale dalej mam wątpliwości czy to faktycznie astma.
-wyczytałam, że astmie często towarzyszy katar - katar miałam, ale kilka dni przed tymi objawami astmy(znaczy-tak myślę, że astmy). Dalej mam katar, ale tylko rano i szybko mi przechodzi.
-świszczący oddech - gdybym miała taki oddech, byłabym pewna, że to astma. Ale ja świszczącego oddechu nie mam.
-ucisk na klatce piersiowej - czuję lekki ucisk na klatce piersiowej(z naciskiem na lekki).
Codziennie o tej porze, ciężki oddech nie dawał mi spokoju. Teraz mam co 5,10 minut raz...normalny oddech, a raz ciężki oddech.
Nie wiem co mi dolega. Nie chcę wszczynać fałszywego alarmu(bo pewnie okaże się potem, że nic mi nie jest), więc wolę się upewnić że coś jest nie tak.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Astma?
PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 9:44 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Gru 30, 2010 7:55 pm
Postów: 65
Miejscowość: Wroc
Napisz więcej o warunkach Twojego życia. Gdzie mieszkasz, jaki dom, wentylacja, uczulenia, alergie itp.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Astma?
PostWysłany: Pią Cze 03, 2011 7:19 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 02, 2011 2:38 pm
Postów: 1
Witam. Ja już rok mam problemy z oddychaniem. Choć wiem, że powinnam udać się do specjalisty, niestety jeszcze się do niego nie udałam. Obawiam się diagnozy. O zdrowiu czytałam na stronie http://zdrowie-online.net.pl/ i zdaję sobie sprawę o tym, iż warto dbać o swoje zdrowie. Szukając natrafiłam właśnie na to forum i bardzo mi się spodobało dlatego postanowiłam tu napisać. Nie za bardzo wiem do jakiego lekarza powinnam się udać i czy potrzebne jest skierowanie? Pomóżcie proszę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Astma?
PostWysłany: Sob Cze 04, 2011 10:27 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
A może coś Cię często stresuje... lub od jakiegoś czasu zaczęłaś jadać coś nieodpowiedniego dla swojej grupy krwi... albo rzeczywiście coś pojawia się w powietrzu tam gdzie mieszkasz... warto się zastanowić... :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Astma?
PostWysłany: Nie Paź 06, 2013 1:17 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Kwi 01, 2010 4:14 pm
Postów: 54
Nie ma co samemu diagnozować takich rzeczy. Astmę może zdiagnozować tylko lekarz. Zaleci wtedy odpowiednie leczenie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Astma?
PostWysłany: Pon Paź 14, 2013 4:30 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Rzeczywiście tylko wykwalifikowany ftyzjatra może na podstawie głównie badań spirometrycznych zdiagnozować ewentualnie dychawicę oskrzelową (Astma branchiale). Często jest tak że ciężki oddech czy świsty które mogłyby wskazywać na astmę wcale nie muszą nią być. Duszności bowiem mogą być objawem innych chorób układu oddechowego (morbi systemae respiratoria), czy układu krążenia (morbi systemae circulatoriae). Dlatego jeszcze raz powtarzam - decydujące słowo ma lekarz.
Nieraz w przewlekle występującym stanie zapalnym dróg oddechowych może dochodzić do gromadzenia się śluzu w ich obrębie co z kolei znacznie utrudnia oddychanie.
Zanim więc lekarz zbyt pochopnie zastosuje terapię lekami przeciwastmatycznymi typu np Budesonid, Choracort, czy Foradil bo i tak może być proponowałbym najprościej mówiąc włączenie ćwiczeń oddechowych, które przyczynią się do lepszej wydolności mięśni międzyżebrowych (mm intercostae), podżebrowych (mm subcostae), poprzecznego klatki piersiowej (m transversus thoracis) oraz przepony (diaphragma), a więc grupy tzw mięśni oddechowych (mm respiratoriae). Takim ćwiczeniem oddechowym jest Pranajama opisywana w publikacjach dotyczących Jogi. Jako przykład mogę podać Sakva Purvakę, Oddech miecha kowalskiego, Pranajamę naprzemienną, czy tzw Pszczółkę. Ćwiczenie systematyczne pranajamy sprzyja bardziej efektywnemu, głębszemu a co za tym idzie zdrowszemu oddechowi.
A oto mieszanka ziołowa stosowana w początkowych stanach astmatycznych

Kora szakłaku pospolitego (Cortex Ramni catarticae) 50g
Liść pokrzyku wilcza jagoda (Folium Belladonnae) 30g

Zioła zmieszać i sporządzić wywar. Pić ciepły napój rano i wieczorem.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Astma?
PostWysłany: Wto Paź 22, 2013 9:47 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Paź 22, 2013 9:41 pm
Postów: 3
Miejscowość: Raszyn
Mam 29 lat, ponad rok temu lekarz diagnozował mi astmę. Biorę na stałe inhalator Alvesco i nie mam większych problemów, a regularnie uprawiam sporty (bieganie i siłownia). Wcześniej doskwierała mi także alergia na pyłki traw i zbóż, przeszedłem 5-letnie odczulanie. Także astma oskrzelowa i alergia na pyłki się zazębiają.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Astma?
PostWysłany: Śro Paź 23, 2013 9:18 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
W jakim sensie zazębiają?
Jeśli chodzi o przyczynę, to na pewno nie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Astma?
PostWysłany: Śro Paź 23, 2013 2:33 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Nie wiem czy o tym nie pisałem, ale przy leczeniu astmy oskrzelowej bardzo przydatna jest gimnastyka oddechowa. Ja na przykład miałem trudności w oddychaniu, bo cierpiałem na przewlekły nieżyt oskrzeli (bronchitis chronica alergica), co powodowało u mnie zadyszkę wysiłkową, tak więc nie mogłem chodzić na długie dystanse, a o bieganiu i pływaniu nie mogło być mowy. Po prostu się dusiłem i to nie był jedyny objaw. Charakterystyczne było także spłycenie oddechu i tzw szybkie oddechy. W pewnym okresie zacząłem chodzić na pranajamę, czyli hinduską odmianę gimnastyki oddechowej., Szczególnie podobała mi się hiperwentylacja płuc, a więc takie ćwiczenia jak Miech kowalski, Pszczółka i Pranajama So - Ham, gdzie wolne, głębokie oddychanie przeplata się na zmianę z szybkim i płytkim oddechem podobnym do ziajania pieska. To bardzo mi pomogło. Od tej pory mogłem robić sobie dłuższe spacery, a nawet biegać i to bez żadnego problemu. Dzięki wzmocnieniu mięśni wdechowych i wydechowych odzyskałem pełne zdrowie, a co za tym idzie poczucie, że w razie nawrotu choroby, będę potrafił sobie pomóc.
Co do połączenia alergii z astmą oskrzelową to wydaje się że takowe rzeczywiście istnieje. Alergeny w postaci pyłków czy kurzu mogą doprowadzić do skurczu oskrzelików i oskrzelek końcowych (bronchculi terminales), co może znacznie utrudnić oddychanie. Taka jest po prostu reakcja obronna organizmu i nic na to nie poradzimy. Jedyną pomocą są wtedy leki wziewne dozowane w postaci inhalacji. Pomocne może też być okresowe odczulanie.
Na koniec warto też wiedzieć, że z astmą w taki, czy w inny sposób można skutecznie walczyć z pomocą wykwalifikowanych lekarzy ftyzjatrów.
Pozdrawiam i życzę swobodnego oddechu
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Astma?
PostWysłany: Wto Paź 29, 2013 1:18 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Paź 09, 2013 7:59 am
Postów: 46
Może warto w pierwszej kolejności wykonać niezbędne badania i zgłosić się z nimi do lekarza pierwszego kontaktu? Wyniki na pewno dadzą odpowiedź na szereg pytań i wskażą czy masz astme.

_________________
www.E-market24.com.pl - zdrowa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Astma?
PostWysłany: Wto Paź 29, 2013 1:20 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Kwi 01, 2010 4:14 pm
Postów: 54
PSM Pharma napisał(a):
Mam 29 lat, ponad rok temu lekarz diagnozował mi astmę. Biorę na stałe inhalator Alvesco i nie mam większych problemów, a regularnie uprawiam sporty (bieganie i siłownia). Wcześniej doskwierała mi także alergia na pyłki traw i zbóż, przeszedłem 5-letnie odczulanie. Także astma oskrzelowa i alergia na pyłki się zazębiają.

Ja mam astmę niealergiczną, więc nie mam tych problemów, ale przez branie sterydów mam problem z jama ustną. Cały czas czuję suchość w gardle i mam problem z chrypką.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Astma?
PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 7:16 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 11, 2013 3:04 pm
Postów: 4
Miejscowość: Cala Polska :)
Odwiedź lekarza to będzie najlepsze rozwiązanie. Astma jest nie groźna jeśli jet pod kontrolą.

_________________
Naturalne efektywne kosmetyki:
http://pl.oriflame.com/ecatalogue/index.jhtml?sc=katalog-oriflame&per=201316&pStartPg=


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 169 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności