Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 4:12 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: ból nadgarstka
PostWysłany: Nie Cze 12, 2011 12:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Cze 12, 2011 12:15 pm
Postów: 1
Już od miesiąca boli mnie nadgarstek. Niestety nie cały czas, a np co 2, 3 dzień. (jeżeli bolał by cały czas, wybrałabym się do lekarza). Boli przy zginaniu, uciskaniu, ogólnie przy 'używaniu'. Nie chce iść do lekarza, ponieważ, boje się, że nie jest to na tyle poważne i że lekarz nic mi nie powie, stwierdzi, że wszystko jest ok, a jednak boli, pobolewa mnie. Gram w siatkówkę, chociaż ostatnio nie mam treningów, więc chciałabym, aby ból ustał. Poradzicie coś? :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: ból nadgarstka
PostWysłany: Czw Lip 12, 2012 2:59 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 17, 2012 6:09 pm
Postów: 52
Racja,zapalenie stawów to bolesna przypadłość. Proponuję kompleks witamin,suplementów. Także stosowałam CaliVite i bardzo mi pomogły,więc warto. Można je kupić takze na naszej stroni,gdzie zapraszam:)

_________________
www.twojezdrowie.org - Suplementy CaliVita - Paraprotex, grzybica kuracja, paso


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból nadgarstka
PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 4:07 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Czasami ból nadgarstka (carpus) jest wynikiem nie tyle nadwyrężenia stawu nadgarstkowo - śródręcznego (articulatio carpo - metacarpalia) ale innej poważniejszej choroby. Mam tu na myśli zespół cieśni nadgarstka (Syndroma istmus carpi), który występuje głównie u osób wykonujących monotonne ruchy nadgarstkiem jak przy pisaniu na komputerze, czy grze na pianinie. Przy zespole cieśni nadgarstka ból występuje ze względu na ucisk mięśni na nerw pośrodkowy (n medianus) i czasem konieczny jest zabieg w celu uwolnienia wspomnianego nerwu. Dlatego mimo wszystko radziłbym udać się do lekarza i nie bagatelizować problemu.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból nadgarstka
PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 5:06 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Maj 23, 2013 7:07 pm
Postów: 72
W zasadzie mogą być dwie przyczyny,jedna z nich to zapalenie stawu,a druga to nadwyrężenie nadgarstka. To nie minie od tak sobie w przeciągu 2-3 dni. Potrzeba czasu oraz jak wiadomo wizyty u specjalisty.

_________________
www.Juvital.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból nadgarstka
PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 2:22 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Paź 03, 2013 2:15 pm
Postów: 6
Możliwe że nadwyrężyłeś nadgarstek, ja w takich chwilach biorę Metafen i zapominam o bólu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból nadgarstka
PostWysłany: Wto Paź 29, 2013 1:28 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Paź 09, 2013 7:59 am
Postów: 46
Zwykła maść powinna wystarczyć,odczekaj jakiś czas,nie przeciążaj nadgarstka i wszystko wróci do normy. Daj znac jak w tej chwili wygląda sytuacja i czy ból minął.

_________________
www.E-market24.com.pl - zdrowa


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 181 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności