Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 12:00 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nadmierne Pocenie...
PostWysłany: Pią Mar 23, 2012 3:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 23, 2012 3:43 pm
Postów: 2
Cześć, mam 17 lat i od paru lat cierpię na nadmierne pocenie. Gdy wyjdę na słońce to po chwili na całym ciele się poce. Gdy mam usiąść z kimś w ławce to robię się cały czerwony na twarzy. Robiłem ostatnio badania na cukrzyce i wyszło że jej nie mam. Czy mógłby się ktoś tutaj wypowiedzieć? bardzo prosiłbym o odpowiedź. Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Nadmierne Pocenie...
PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 7:04 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Kwi 26, 2012 6:48 am
Postów: 31
To kwestia gruczołów oraz hormonów. Jakie jeszcze badania wykonywałeś? Podaj szczegóły. Dobrym rozwiązaniem byłoby także przeprowadzenie testów an alergię,tak aby wykluczyć uczulenia na coś,może właśnie przez to robisz sie taki czerwony.

_________________
www.egooptima.pl - Alergie, odczulanie, biorezonans | Szczecin.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadmierne Pocenie...
PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 4:41 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

To rzeczywiście może być kwestia hormonów lub nadpobudliwości. Należałoby przeprowadzić badania tarczycowe lub badania poziomu katecholamin w organizmie. Nadmierne pocenie się może być bowiem również wynikiem nadczynności nadnerczy (glandula suprarenalis). Przy czym trzeba zaznaczyć, że niekiedy mamy do czynienia z nadczynnością tego gruczołu na tle wybitnie emocjonalnym.
Hypertyreoidoza może, jak już wspomniałem, również być przyczyną nadpotliwości.
Istnieje wiele leków niosących pomoc przy nadpotliwości. Do naturalnych medykamentów należy niewątpliwie szałwia (Salvia oficinalis). Szałwia przyjmowana doustnie w postaci tabletek szałwiowych lub stosowana zewnętrznie w postaci kąpieli szałwiowych silnie hamuje wydzielanie potu. Tabletki szałwiowe należy przyjmować po 2 2x dziennie i raczej nie przekraczać tej dawki, gdyż szałwia w nadmiarze może powodować nudności i ogólnie złe samopoczucie.
Zewnętrznie szałwię stosuje się w postaci półkąpieli np dłoni i stóp.
Aby uregulować gospodarkę hormonalną polecam spożywanie soi, a także tofu sojowego, pestek dyni i słonecznika.
Tak więc głowa do góry, bo najważniejsze to się nie przejmować.
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadmierne Pocenie...
PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 5:07 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Maj 23, 2013 7:07 pm
Postów: 72
Jesteś w takim wieku,że akurat nadmierne pocenie się jest czymś naturalnym. Spróbuj zastosować wspomniany Etiaxil lub Antidral. Co prawda zawierają alkohol,ale są też skuteczne.

_________________
www.Juvital.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 158 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności