Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 6:55 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zależność zdrowia od pozytywnego myślenia
PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 5:38 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 14, 2012 4:47 pm
Postów: 6
Miejscowość: Warsaw Poland
Nowe badania w nauce i nowe odkrycia zrewolucjonizowały nasz pogląd na wiele spraw. W 1998 roku Weizmann Institute of Science w Rehovot w Izraelu przeprowadził badania dotyczące jak obserwacja wpływa na rzeczywistość co pokazują prawa fizyki kwantowej. Z oczywistych rezultatów jakie się nasunęły wynikało, że wpływamy na rzeczywistość poprzez zwykły akt patrzenia na nią. Te odkrycia zelektryzowały naukowców z różnych dziedzin, w tym i lekarzy. Już bowiem sam akt patrzenia na świat poprzez projekcję naszych uczuć i przekonań potrafi zmienić cząstki, kiedy na nie patrzymy. Nie ulega wątpliwości, że związek między obserwacją i otoczeniem odgrywał znaczącą rolę w naszym życiu w przeszłości, choć nieraz nie byliśmy w stanie rozpoznać tej zależności. A jak się okazuje w świetle dzisiejszych odkryć naukowych, to jest wyjaśnieniem zarówno remisji chorób jak i cudownych uzdrowień.

W 1999 roku H.K. Beecher kierownik oddziału anastezjologii w Massachusetts General Hospital w Bostonie w swojej pracy naukowej " The Power of Placebo " str. 1602-1606 podaje, że na kilkadziesiąt obserwowanych pacjentów ponad 1/3 wyzdrowiała bez pomocy lekarstw na skutek t.zw efektu placebo. Powszechnie wiadomo, że oznacza to każdy rodzaj leczenia, którym mogą zostać poddani pacjenci w trakcie czego daje się im lek nie mający żadnej wartości uzdrawiającej, a jednak efekty tego są zdumiewające.

Może być to fikcyjna operacja chirurgiczna jak i podana zwykła kostka cukru lub sól fizjologiczna. Pacjenci przekonani są, że podjęte zostały właściwe działania zmierzające do ich wyleczenia. Ich wewnętrzne przekonanie sprawia w końcu, że ich organizm reaguje zupełnie tak jakby przeszedł rzeczywistą operację lub otrzymał niezbędne lekarstwo.

Sam pamiętam jak mój ojciec opowiadał mi, gdy byłem małym chłopcem historię wyzwolenia obozu, w którym przebywał w czasie wojny. Gdy alianci wyzwalali obóz gęsto padały wokół bomby i wybuchały granaty, które również przynosiły pewne przykre następstwa jeńcom. Często na skutek szoku spowodowanego bliskim wybuchem bomby lub granatu, tracili oni słuch lub mowę. Po wyzwoleniu alianci nie wiedzieli jak im pomóc, ale wpadli na pomysł wykorzystania efektu placebo. Podawali im zwykłą wodę w zastrzyku oczywiście odpowiednio do tego przygotowaną mówiąc, że jest to nowy lek, który im pomoże i jeńcy odzyskiwali mowę i słuch.

W maju 2004 roku grupa naukowców z Italy University of Turin Medical School, podawała pacjentom leki, które naśladowały przez krótki czas działanie dopaminy i cofały symptomy choroby. W następnym dniu od czasu podania pierwszego leku poinformowano pacjentów, że otrzymają preparaty medyczne przywracające równowagę chemiczną mózgu.

Ale w rzeczywistości otrzymali zwykłą sól fizjologiczną nie mającą żadnego wpływu na ich stan fizyczny. Po podaniu leku procedura skanowania mózgu ujawniła zachwycające rezultaty. Wyniki tego eksperymentu jak i wielu podobnych są oczywistym potwierdzeniem faktu, że istnieje ścisła zależność zdrowia od natury naszych myśli.

Działa to niestety również w odwrotną stronę. Nie ulega dzisiaj żadnych wątpliwości, że stres poważnie wpływa na rozwój chorób nowotworowych, chorób serca, miażdżycy, stwardnienia rozsianego, alergii, a nawet infekcji dróg oddechowych.

Z drugiej strony znane są przypadki cudownych uzdrowień, gdy sami pacjenci poprzez stosowanie odpowiednich metod wyleczyli się z beznadziejnych i nieuleczalnych chorób, gdy już tradycyjna medycyna konwencjonalna rozkładała bezradnie ręce.

Sam jestem tego najlepszym przykładem. Przed wielu laty stwierdzono u mnie nieuleczalną chorobę. Jako młody mężczyzna po studiach byłem tym całkowicie załamany. Diagnoza była postawiona w dwóch niezależnych specjalistycznych szpitalach wskazując na ten sam wynik.

I właśnie wtedy wpadła mi w rękę książka Prentice'a Mulforda " Przeciw śmierci " na temat siły pozytywnego myślenia co stanowiło dla mnie rewolucyjny przewrót w patrzeniu na własną chorobę i co całkowicie odwróciło bieg wydarzeń.

zapraszam www.sekretromka.pl[/b]


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Zależność zdrowia od pozytywnego myślenia
PostWysłany: Śro Cze 06, 2012 8:42 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Lip 28, 2011 9:26 am
Postów: 177
Ciekawi mnie co na ten temat sadzą forumowicze,uważacie że pozytywne myślenie ma spory wpływ na nasze samopoczucie? Podzielcie się swoją opinią na ten temat.

_________________
www.optilus.pl - soczewki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zależność zdrowia od pozytywnego myślenia
PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 7:29 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 21, 2012 6:39 pm
Postów: 7
Absolutnie tak. U mnie tez postawiono 3 albo 4 ciężkie diagnozy w życiu. Gdy widuję się z lekarzami, twierdza, że jestem ósmym cudem świata. A ja po prostu staram się nie rozpamietywać, nie rozczulać się nad sobą, tylko szukać we wszystkim pozytywów. I chyba z takim nastawieniem jestem szczęśliwsza :D. Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zależność zdrowia od pozytywnego myślenia
PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 10:15 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Od dawna też tak myślę...
Oto fragment mojego wierszyka z 2008r dla "Niedowiarków z grupą krwi AB"... który właściwie dotyczy wszystkich...

Myśl zawsze o sobie jak o zdrowym człowieku
Który ma dużo ruchu nie zażywa leków...
...
Którego ulubionym napojem przez calutkie lata
Pozostaje niezmiennie zielona herbata
Człowiek ten często chodzi głęboko oddycha
Wciąga powietrze nosem ustami wydycha
Wyobraża sobie przy tym jak krwinki czerwone
Podróżują razem z tlenem w każdą ciała stronę
Jak jego serce doskonale w tętnice krew pompuje
Jak wątroba coraz mniej LDL produkuje
Jak coraz więcej HDL zdąża z tętnic do wątroby
Jak naturalni zabójcy zwalczają mikroby
Po takim spacerze organizm sam czuje
Co powinien naprawić i regeneruje...

TeSa

O wpływie pozytywnego myślenia (a właściwie w ogóle sposobu myślenia) na codzienne życie można sporo dowiedzieć się z książki J. Murphy'ego "Potęga podświadomości"... szkoda, że została przetłumaczona na język polski dopiero (jak dobrze pamiętam) po ok. 30 latach. Powinni ją przeczytać wszyscy lekarze... i nie powinni mówić... jest pan/pani chora... tylko musi pan/pani walczyć z...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zależność zdrowia od pozytywnego myślenia
PostWysłany: Pon Wrz 24, 2012 11:50 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Nastawienie jest bardzo ważną sprawą,dzięki pozytywnemu myśleniu już jesteśmy zdrowi i właśnie ta psychika pozwala nam często uwierzyć w siebie i dojść do pełnej sprawności.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zależność zdrowia od pozytywnego myślenia
PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 3:43 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Gru 22, 2011 11:27 am
Postów: 134
Jak najbardziej w to wierzę i sama jestem żywym przykładem że takie coś ma miejsce - w okresach silnego stresu w poprzedniej pracy tak bardzo marzyłam o tym by się rozchorować, że sama sobie chorobę potrafiłam wmówić (z wszystkimi objawami - gorączka, kaszel, ból nerek, wymioty itp. - chorowałam na prawdę, nie okłamywałam nikogo) która zaraz po wypisaniu L4 przez lekarza mijała jak ręką odjął. Wierzę również w coś takiego, że wola życia, jakieś niedokończone sprawy itp. potrafią nas utrzymać przy życiu dłużej (szczególnie u osób starszych). Jak w tej reklamie, w której Indianin postanawia że "dziś jest dobry dzień by umrzeć", wierzę, że człowiek po prostu w którymś momencie może się poddać i wpłynąć na pracę swojego organizmu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zależność zdrowia od pozytywnego myślenia
PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 3:27 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lip 15, 2012 7:21 pm
Postów: 4
Wiem, że takie pozytywne myślenie podobno faktycznie przynosi dobre rezultaty. Zwłaszcza w leczeniu nowotworów. Chociaż pewnie czasami ciężko jest zachować dobre nastawienie przy takich poważnych schorzeniach...

_________________
http://www.twojnzoz.pl/
http://www.mediporta.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zależność zdrowia od pozytywnego myślenia
PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 7:12 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 05, 2011 4:21 pm
Postów: 70
TeSa Twoje rymowanki są baaardzo optymistyczne i fajnie się je czyta, to prawda ze Moc podświadomości powinin każdy lekarz przeczytać ale też każdy z nas jest super , daje fajne spojrzenie na nasze życie i problemy, ileż to ludzie żółci wylewają na osobę która im nie pasuje, której nie lubią a Ona nawet o tym nie wie sami siebie zatruwamy nie zdając sobie z tego sprawy , często spotykam osoby które takim jadem walą w swoją sąsiadkę czy rodzinę że aż włosy dęba stają ale Ona tego nie słyszy a Twoja podświadomośc przyjmuje to do siebie. Ktoś kto nie pozbędzie się zalu złości do kogoś nie może być zdrowy, bo sam się zatruwa. Optymizm jest najlepszym lekiem na nasze choroby , nigdy nie jest tak żeby nie mogło być lepiej , od nas bardzo wiele zależy

Uśmiechajmy się do siebie to tak nie wiele kosztuje
frania


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zależność zdrowia od pozytywnego myślenia
PostWysłany: Czw Sty 24, 2013 11:00 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Masz rację... ale też bardzo pomaga w życiu modlitwa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zależność zdrowia od pozytywnego myślenia
PostWysłany: Śro Sty 30, 2013 9:28 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 25, 2012 4:39 pm
Postów: 6
Cokolwiek umysł potrafi zrodzić, potrafi też osiągnąć :-)
Prawo przyciągania się kłania :-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zależność zdrowia od pozytywnego myślenia
PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 11:19 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Nie ma czegoś takiego jak prawo przyciągania... Przykro mi :)
Wszystko to opiera się jedynie na chęci osiagnięcia czegoś i motywowaniu samego siebie. Motywacja do działania i właśnie samo działanie są kluczem do sukcesu :)

Gdyby prawo przyciągania działało, to już dawno byłbym milionerem w totolotku ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zależność zdrowia od pozytywnego myślenia
PostWysłany: Wto Lut 12, 2013 6:04 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sie 27, 2012 10:41 am
Postów: 86
Bardzo często kwestia psychiki jest bardzo ważna i pozytywne myślenie,wiara w to że wszystko może być dobrze,ułożyć się i możemy wyzdrowieć- bardzo nam pomaga i czyni cuda,udowodnił to już nie jeden przypadek.

_________________
www.Galen-Evita.pl- apteka internetowa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zależność zdrowia od pozytywnego myślenia
PostWysłany: Czw Cze 06, 2013 5:58 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 06, 2013 5:55 pm
Postów: 1
Wejdź na http://www.znanylekarz.pl/ranking-lekarzy/psychiatria, znajdziesz godnego polecenia, dobrego psychiatrę i gabinet psychiatryczny blisko twojego miejsca zamieszkania.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zależność zdrowia od pozytywnego myślenia
PostWysłany: Pią Cze 14, 2013 2:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 27, 2013 12:41 pm
Postów: 4
Zdrowie z pewnością w jakimś stopniu zależy od pozytywnego myślenia - wiary we własne siły. Najlepiej pokazuje to psychosomatyka - kiedy ma się poważne problemy, z którymi nie można sobie poradzić, psychika może odegrać się na naszym ciele fizycznie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zależność zdrowia od pozytywnego myślenia
PostWysłany: Śro Paź 16, 2013 6:40 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Kwi 14, 2013 3:48 pm
Postów: 28
Jak to mówią grunt to pozytywne myślenie ;) przecież nawet teraz powstaje wiele kursów i szkoleń z tego. Np centrum inspiracji życiowej - inspeerio czerpie z filozofii Wschodu, co daje metody i techniki radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami :) sama chce sie na to zapisac, na warsztaty płodności - mam nadzieje ze pomogą mi odzyskac siłe w to staranie sie o dzidziusia.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 188 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności