Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 1:39 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czy operacja to jedyny sposób?
PostWysłany: Czw Cze 14, 2012 10:20 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 14, 2012 10:06 pm
Postów: 6
Moja córka ma dopiero 22 lata i wykryto u niej zaczątki zaćmy, nie sądziłam, że to możliwe w tak młodym wieku...Poszukałam w internecie haseł i znalazłam stronę tematyczną leczeniezacmy. Piszą tam, że jedynym sposobem leczenia zaćmy jest operacja wszczepienia sztucznych soczewek, czy to prawda?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Czy operacja to jedyny sposób?
PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 1:50 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Kwi 26, 2012 6:48 am
Postów: 31
Z tego co mi wiadomo, to z reguły na zaćmę chorują już osoby w podeszłym wieku, więc faktycznie jest to dziwne. A operacja to po prostu skuteczny sposób, musisz być dobrej myśli. Może w tym wypadku w ogóle nie będzie konieczna.

_________________
www.egooptima.pl - Alergie, odczulanie, biorezonans | Szczecin.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy operacja to jedyny sposób?
PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 7:01 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 21, 2012 6:39 pm
Postów: 7
leżałam w szpitalu na okulistyce i tam takze słyszałam, że operacja to jedyny sposób na leczenie zaćmy. Ale z moich obserwacji wynikało, ze to bardziej zabieg, niz operacja. Panie w drugim dniu po nim już wychodziły do domu :). Powodzenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy operacja to jedyny sposób?
PostWysłany: Śro Cze 27, 2012 7:26 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 14, 2012 10:06 pm
Postów: 6
Egooptima_pl napisał(a):
Z tego co mi wiadomo, to z reguły na zaćmę chorują już osoby w podeszłym wieku, więc faktycznie jest to dziwne. A operacja to po prostu skuteczny sposób, musisz być dobrej myśli. Może w tym wypadku w ogóle nie będzie konieczna.

No właśnie się okazało, że w dzisiejszych czasach to jest choroba ludzi w każdym wieku. Na którymś forum tematycznym przeczytałam, że zaczynamy zaćmę traktować jak chorobę cywilizacyjną. Naprawdę poczytaj trochę tą stronkę leczeniezacmy, jest wiele ciekawych rzeczy tam opisanych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy operacja to jedyny sposób?
PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 3:14 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Lip 28, 2011 9:26 am
Postów: 177
To fakt,coraz częściej spotykamy się z różnymi chorobami na które cierpią także i młode osoby. Daj znać co powiedział lekarz w przypadku Twojej córki, na odpowiedź czekamy na forum.

_________________
www.optilus.pl - soczewki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy operacja to jedyny sposób?
PostWysłany: Śro Sie 29, 2012 8:36 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 14, 2012 10:06 pm
Postów: 6
SklepOptilus_pl napisał(a):
To fakt,coraz częściej spotykamy się z różnymi chorobami na które cierpią także i młode osoby. Daj znać co powiedział lekarz w przypadku Twojej córki, na odpowiedź czekamy na forum.


No i już po zabiegu....w sumie teraz zobaczymy jak to wszystko będzie się goić. Mała mówi że trochę dziwnie się patrzy że jeszcze wszystko jest takie trochę odrealnione. W sumie sprawnie i szybko poszło.. Teraz sama się zastanawiam nad laserową korekcją.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy operacja to jedyny sposób?
PostWysłany: Czw Sie 30, 2012 7:24 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Lip 15, 2012 7:19 pm
Postów: 10
Witam. U mnie okulistka też jakieś początki zaćmy. Na razie obserwuje. Podobno wpływ na to może mieć dziedziczenie zaćmy (w moim przypadku tak właśnie może być). Ja bym jednak radził w razie wątpliwości iść do lekarza i o wszystko wypytać. Ja swoją okulistkę znalazłem przez Twój NZOZ.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy operacja to jedyny sposób?
PostWysłany: Pon Wrz 24, 2012 11:04 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Nie słyszałem o tym aby to była choroba dziedziczna,ale kto wie... Poza tym początkowo po zabiegu na pewno będzie lekki niepokój i dyskomfort podczas widzenia,ale szybko minie. Mam nadzieję,ze córka doszła już do siebie.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 157 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności