Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 7:23 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nordic Walking
PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 5:45 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 22, 2013 5:42 pm
Postów: 2
Niedrogo i profesjonalnie-zajęcia Nordic Walking na terenie Tarnowskich Gór i okolic! Info pod nr telefonu 792 490 002 i na www.aktywnyklubzdrowia.pl


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Nordic Walking
PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 11:49 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Mar 30, 2013 11:19 am
Postów: 10
Witam Wszystkich na forum. Bardzo dobrze się składa,ponieważ Tarnowskie Góry,to akurat moje okolice. Polecam wszystkim ten rodzaj aktywności fizycznej,ćwiczymy kilak partii mięśni,a przy tym poprawiamy własne samopoczucie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nordic Walking
PostWysłany: Wto Kwi 16, 2013 6:26 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Kwi 14, 2013 3:48 pm
Postów: 28
A to już niektóre SPA tym zachęcają, więc już nie jedzie się tam tylko "leżeć i pachnieć", ale i można spędzać czas aktywnie, przez co także wypoczywając. Tak ma np SPA w Głęboczku na pojezierzu brodnickim, które w ten sposób zachęca na przyjazdy pary ;) każdy skorzysta i nikt nie będzie sie nudził ;p


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nordic Walking
PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 3:47 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Mimo tak wielkiego zainteresowania metodą Nordic Walking ja twierdzę, że jest ona przereklamowana i w zasadzie niewiele mamy z niej korzyści, a przynajmniej nie więcej niż ze zwykłego biegu, czy spaceru. Co prawda Nordic Walking angażuje więcej grup mięśniowych, ale kto nam zabroni wykonywania dodatkowych ćwiczeń podczas zwykłego marszu.
Jedno jest pewne, ktoś kto wymyślił ten rodzaj gimnastyki robi na tym wcale niezłą kasę, a my zachwyceni skutecznością tego sposobu na zdrowie, w rzeczywistości dajemy mu zarabiać. W dodatku wielu ludzi chcących uprawiać tę dyscyplinę nie wie jak ma się za to zabrać. W końcu efekt jest taki, że tu i ówdzie widać dość nieudaczne próby poskromienia dopiero co nabytych kijków. Bo tak jest przecież zdrowo. A może dlatego, że taka jest ogólnie przyjęta moda. Prawdopodobnie to drugie stwierdzenie ma sens.
Biorąc pod uwagę ten fakt, życzę jednak wszystkim ćwiczącym Nordic Walking wymarzonych rezultatów zdrowotnych.
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nordic Walking
PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 5:09 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Maj 23, 2013 7:07 pm
Postów: 72
Ja mam inne zdanie,nie jest to przereklamowana forma aktywności fizycznej,wręcz przeciwnie. Szczególnie polecana głównie dla starszych osób,które pragną mieć po prostu chwilę aktywnego relaksu i wypoczynku.

_________________
www.Juvital.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nordic Walking
PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 9:24 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Paź 18, 2012 12:15 pm
Postów: 45
Ćwiczyłam Nordic Walking przez rok czasu, ale niestety zaczęły mnie boleć lędźwie. Myślałam, że to już koniec uprawiania tego sportu, ale na szczęście gdzieś podsłuchałam, że sprawdzają się ocieplacze. Poszłam za namową innych i sprawiłam sobie taki ocieplacz. Dzięki niemu wróciłam do sprawności i dalej chodzę na spacery z kijkami :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nordic Walking
PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 6:41 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Spacery z kijkami to bardzo fajna sprawa,sama często z nich korzystam jeśli tylko mogę,w znacznym stopniu poprawiają moje samopoczucie. generalnie każdy rodzaj aktywności fizycznej jest wskazany jeśli na co dzień prowadzimy siedzący tryb pracy i życia.Do Nordic Walkingu czy jazdy na rowerze polecam też dobre okulary przeciwsłoneczne,l to znajdziecie u nas.


www.Stylion.pl

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nordic Walking
PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 2:42 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Kwi 19, 2013 2:53 pm
Postów: 10
Moim zdaniem ogromną zaletą nordic walking jest to, że starsze panie wyszły z domu, żeby uprawiać tę dziedziną sportu, to bardzo pozytywne!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nordic Walking
PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 9:50 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 08, 2013 10:19 pm
Postów: 17
ja raz widziałem nad morzem gdzie jest wysyp w sezonie takich starszych kobitek chcacych cos w sobie zmienic.
szły dwie panie plaża i jak to kolezanki gadaja najecie ze soba, a jedna tak gestykulowala, machala rekami ze ten kij to tylko jej przeszkadzał a nie pomagał w ćwiczeniach


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nordic Walking
PostWysłany: Pią Lip 19, 2013 11:10 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Zgadzam się w pełni z przedmówcą. Nie wystarczy zakupienie sprzętu do Nordic walking, trzeba umieć jeszcze ten sprzęt wykorzystać. Niestety większość ludzi nie ma o tym zielonego pojęcia i zdaje się że nabywają sprzęt tylko i wyłącznie dla sprawienia sobie przyjemności, czy też idąc za ogólnie przyjętymi trendami w modzie. A przecież umiejętne korzystanie ze sprzętu pozwala nie tylko rozwinąć mięśnie kończyn górnych (musculi membri superiores), ale również mięśnie klatki piersiowej (musculi thoracis), a w szczególności mięsień piersiowy większy (musculus pectoralis major) i mięsień piersiowy mniejszy (m pectoralis minor).
Mimo to jestem przekonany, że regularny szybki spacer, powiedzmy krokiem marszowym, daje takie same rezultaty nawet bez udziału kijków. Dodatkowo marsz lub marszobieg przyczynia się do rozwoju mięśni wdechowych i wydechowych klatki piersiowej tj mięsień poprzeczny klatki piersiowej (m transversus thoracis) oraz przepona (diaphragma). Podobnie jak przy Nordic walking rozwojowi ulegają także mięśnie kończyn dolnych (mm membri inferiores) i mięśnie obręczy kończyny dolnej i górnej (mm cingulum membri inferioris et superioris).
Widać z tego, że nie zawsze opłaca się spory wydatek pieniędzy na zakup sprzętu do Nordic walking. Po pierwsze nieumiejętne korzystanie z kijków może nie dawać żadnych rezultatów, po drugie zaś przy racjonalnym dozowaniu sobie codziennych spacerów, niekoniecznie z kijkami efekt terapii będzie ten sam, jak nie lepszy.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nordic Walking
PostWysłany: Pią Lip 26, 2013 10:05 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Paź 18, 2012 12:15 pm
Postów: 45
To bardzo pozytywne, że starsze osoby wyszły z domu. Mają także okazję do poplotkowania trochę :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 171 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności