Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 5:31 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Odbudowa chrząstki
PostWysłany: Śro Kwi 10, 2013 8:47 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Mar 27, 2012 1:58 pm
Postów: 26
Mój syn dwa miesiące temu złamał nogę. Wszystko już się ładnie zrosło, gips mamy już za sobą. Syn jest jednak bardzo ruchliwym i energicznym dzieckiem, boje się, że zaraz sobie tą nogę nadwyręży. Są jakieś suplementy, którymi mogłabym jakoś mu wzmocnić chrząstkę stawową i pomóc szybciej ją odbudować?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Odbudowa chrząstki
PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 10:24 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lis 03, 2010 5:02 pm
Postów: 57
Ale to złamał nogę czy ją skręcił? Bo piszesz o odbudowie chrząstki, a jeśli to była kość złamana to nie ma to nic wspólnego z chrząstką.

_________________
http://www.mistrzowieszeptow.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odbudowa chrząstki
PostWysłany: Pon Kwi 15, 2013 8:25 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Mar 27, 2012 1:58 pm
Postów: 26
Nogę miał złamaną, ale znajoma poleciła mi, żeby podawać mu coś na wzmocnienie chrząstki. Myślisz, że nie ma takiej potrzeby?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odbudowa chrząstki
PostWysłany: Pon Kwi 15, 2013 9:51 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lis 03, 2010 5:02 pm
Postów: 57
Możliwe, że przy złamaniu sobie coś w stawie naruszył. Wydaje mi się, że nie zaszkodzi suplementacja wspomagająca odbudowę ewentualnych uszkodzeń. Przejdź się do apteki i kup Glukozaminę Gala, 3 tabletki dziennie trzeba łykać.

_________________
http://www.mistrzowieszeptow.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odbudowa chrząstki
PostWysłany: Wto Kwi 16, 2013 8:01 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Mar 27, 2012 1:58 pm
Postów: 26
Czytałam właśnie o tej glukozaminie, że wykorzystywana jest między innymi do odbudowy chrząstki stawowej oraz skutecznie uśmierza ból stawów. Zapytam w aptece, ciekawe co tam mi powiedzą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odbudowa chrząstki
PostWysłany: Śro Kwi 24, 2013 1:07 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Syn jest młodym człowiekiem, a więc z zaleczeniem złamania nie powinno być problemu. Jeśli chodzi o odbudowę chrząstki stawowej (chondra articularis) możemy mieć z nią do czynienia wtedy, kiedy chrząstki rzeczywiście ubędzie, a więc przy sprawach zwyrodnieniowych. Z tym zaś mamy do czynienia w wieku starszym. I rzeczywiście pomocna staje się wtedy glukozamina lub preparaty ją zawierające.
Odbudowa chrząstki jest bardzo ważna, ponieważ przy jej ubytku dochodzi do tarcia powierzchni stawowych o siebie co sprzyja dość dotkliwej bolesności i powstawaniu stanu zapalnego w stawach. Dlatego warto zażywać wspomniane preparaty, a do ich przykładu zaliczę chociażby Artresan.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odbudowa chrząstki
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 12:31 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Maj 07, 2013 12:50 pm
Postów: 13
Ja proponuję maść Viprosal. Ogólnie na bóle mięśni i stawów. Myślę, że mogłaby coś zdziałać :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odbudowa chrząstki
PostWysłany: Sob Maj 25, 2013 4:24 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Ale maść Viprosal nie odbuduje ubytku chrząstki stawowej (chondra articularis). Jej celem jest działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.
Dlatego w przypadku ubytku wspomnianej chrząstki,co m in jest przyczyną powstawania stanu zapalnego w stawie, należałoby spróbować zastosowania preparatów z glukozaminą.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odbudowa chrząstki
PostWysłany: Pon Maj 27, 2013 8:07 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Np. u osób z grupą krwi A na regenerację chrząstki stawowej pozytywnie działa siarczan chondroityny. Myślę, że można tu zastosować info z książki Dr Petera D'Adamo z serii zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi Zapalenie stawów. Tam na str 104 możemy przeczytać 2xdziennie 600mg między posiłkami... Jest też zalecany siarczan glukozaminy, umożliwia on naprawę stawów... 2-3 razy dziennie 500mg między posiłkami... ale już dla "zerówki" są jednak inne rady... głównie ruch...
Warto poznać swoją grupę krwi... i uwzględniać jej, "rozgryzioną" już przez Dr D, specyfikę

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odbudowa chrząstki
PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 6:52 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
A w jakim wieku jest syn? Bo proponuje wzbogacić dietę w źródła białka i wapnia, na pewno w znacznym stopniu wzmocni kości, dodatkowo kompleks multiwitaminowy.



www.Stylion.pl

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 148 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności