Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 26, 2024 8:22 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Poz ranieniu palca zrobiła mi sie tzw "bulwa" Pomocy!
PostWysłany: Pią Cze 14, 2013 8:28 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Cze 14, 2013 8:23 pm
Postów: 1
Dzień dobry ostatnio skaleczyłam sie w palec na wenętrznej stronie na zgięciu . Odkaziłam zabandażowałam wszystko ok ale po dwóch dniach pojawiła sie taka bulwa bania nie wiem co to moze być? chciałm sie dowiedzieć co to jest i jak tego sie mozna"pozbyc"? :cry: Do chirurga nie pójde bo za duze kolejki a chirurg nie ma zbyt dobrej opini w naszym ośrodku :? z Góry dziękuje za pomoc


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Poz ranieniu palca zrobiła mi sie tzw "bulwa" Pomocy!
PostWysłany: Sob Cze 15, 2013 2:40 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Zależy czym odkaziłaś tego palca. Dość dobrym środkiem, a na pewno sprawdzonym jest rywanol, kiedyś dostępny w zasypce, obecnie o ile się orientuję w postaci płynu do przemywania. Najlepiej jest moczyć watę opatrunkową w rywanolu i robić okłady bezpośrednio na ranę. Jeśli to nie pomoże radzę udać się do lekarza, który wdroży odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Poz ranieniu palca zrobiła mi sie tzw "bulwa" Pomocy!
PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 8:46 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Rivanol jak najbardziej... ale warto:
1. sprawdzić przez szkło powiększające czy tam jednak jeszcze coś nie siedzi... np. pozostałość drzazgi lub kolca... i oczywiście jeśli jest... czystą igłą należy to "coś" usunąć i dopiero działać dalej...
2. ja na podobne sytuacje trzymam w lodówce oxycort (on chyba jest na receptę)... biorę odrobinę na plaster i po kłopocie
3. gdybym jednak nie miała pod ręką oxycortu... to delikatnie potraktowałabym to miejsce... ukropem (za każdym razem nową odrobinę watki... wkładałabym jej skraj do gorącej wody a następnie dotykałabym miejsce zapalnie zmienione... lub skaleczone)... choć brzmi to trochę dziwnie... to jest bardzo prosty i skuteczny sposób

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Poz ranieniu palca zrobiła mi sie tzw "bulwa" Pomocy!
PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 5:08 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Maj 23, 2013 7:07 pm
Postów: 72
Być może jest to zwykła blizna,z perspektywy forum ciężko doradzić co to naprawde może być. jeżeli odczuwasz ból,warto udać się na wizytę kontrolną do lekarza.

_________________
www.Juvital.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 139 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności