Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 11:53 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Astma. Suplementacja diety.
PostWysłany: Pią Paź 04, 2013 7:06 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Paź 04, 2013 6:47 pm
Postów: 5
Witajcie!


Mam przyjemność być Waszym doradcą online. Wspólnie z AdCort realizuję kampanię informacyjną nt. suplementów diety, ich składników oraz wpływu na leczenie astmy.



Jestem do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych wspomnianą tematyką, jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i pokrewnych wątkach.



Magda,

Doradca online AdCort


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Astma. Suplementacja diety.
PostWysłany: Nie Paź 06, 2013 1:14 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Kwi 01, 2010 4:14 pm
Postów: 54
Niedawno dowiedziałam się, że mam astmę lekarz od razu przepisał mi sterydy! Czy nie ma innego sposobu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Astma. Suplementacja diety.
PostWysłany: Nie Paź 06, 2013 10:07 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Paź 04, 2013 6:47 pm
Postów: 5
Niestety nie. Rozumiem Pani strach, ponieważ przewlekłe stosowanie sterydów niesie ze sobą ryzyko wystąpienia pewnych powikłań. Jednak ta terapia jest niezbędna. Sterydy wziewne były, są i za pewne jeszcze przez długi czas będą nieuniknione w leczeniu astmy oskrzelowej. Są one stosowane przez astmatyków głównie przez działanie przeciwzapalne (a więc to co powoduje napady duszności). Przy ich długotrwałym stosowaniu zmniejszają się napady astmy, zapobiegają również zaostrzeniom choroby i zgonom z jej powodu. Sterydów wziewnych nie należy się bać, lekarz zawsze zleca minimalne dawki, a wystąpienie powikłań można znacznie obniżyć, np. przez suplementację diety. Może Pani samodzielnie wzbogacić dietę w warzywa, owoce i nabiał (produkty bogate w witaminę A i E oraz bardzo ważna wit. D3) lub stosować już gotowe suplementy diety (szczególnie, gdy nie ma Pani czasu na dokładne obliczanie ilości witamin w przygotowywanych daniach), w przypadku stosowania suplementu ***** wystarczy jedynie jedna kapsułka dziennie, aby zmniejszyć negatywne skutki stosowania sterydów.

Pozdrawiam,
Magda,
Doradca online AdCort.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Astma. Suplementacja diety.
PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 1:10 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Kwi 01, 2010 4:14 pm
Postów: 54
Czy to znaczy, że oprócz sterydów coś jeszcze będę musiała przyjmować? dodatkowy lek nie obciąży żołądka/wątroby? Lekarz nic więcej mi nie przepisał.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Astma. Suplementacja diety.
PostWysłany: Śro Paź 09, 2013 4:08 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Paź 04, 2013 6:47 pm
Postów: 5
Lekarz przepisał Pani tylko sterydy, ponieważ jest to leczenie podstawowe, obowiązujące przy leczeniu astmy. Suplement diety, pomaga w leczeniu astmy, jest dopełnieniem terapii. Może Pani sama zadecydować o jego zakupie lecz zawsze warto zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego - proszę go zapytać o **********. Dzięki niemu w prosty sposób może Pani zmniejszyć ryzyko wystąpienia przykrych powikłań sterydoterapii. Nie ma również obaw co do szkodliwego wpływu suplementu na organizm. Wręcz przeciwnie, zawarte witaminy A i E chronią błonę śluzową przewodu pokarmowego przed szkodliwym działaniem glikokortykosteroidów, asparaginian ornityny pobudza wątrobę do detoksykacji steroidów, a żurawina pomaga oczyścić drogi moczowe.

Pozdrawiam.

Magda,

Doradca online AdCort.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Astma. Suplementacja diety.
PostWysłany: Sob Paź 19, 2013 10:59 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 24, 2011 11:18 pm
Postów: 5
Antygona napisał(a):
Czy to znaczy, że oprócz sterydów coś jeszcze będę musiała przyjmować? dodatkowy lek nie obciąży żołądka/wątroby? Lekarz nic więcej mi nie przepisał.



niestety leczenie sterydami jest jedynym skutecznym na astme, ale samo w sobie znacznie oslabia organizm,
nie musisz nic innego brac, ale mozesz spotkac sie z negatywnymi skutkami sterydowej terapii wziewnej


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Astma. Suplementacja diety.
PostWysłany: Nie Paź 20, 2013 3:58 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Nie wiem czy suplementacja diety może być pomocna w przypadku dychawicy oskrzelowej (Astma branchiale). Obkurczanie się oskrzelików przyczynia się do zmniejszenia pojemności oddechowej, co można wykazać badaniem spirometrycznym i to jest główną przyczyną tego schorzenia.
W pewnej publikacji przeczytałem, że rzeczywiście zmiana diety oprócz oczywiście leczenia podstawowego może być pomocna. Chodzi o niedopuszczanie do zbierania się śluzu w drogach oddechowych na skutek zwiększenia czynności wydzielniczej błony śluzowej (membrana mucosa). Takie pokarmy, w których występują produkty mączne ponoć przyczyniają się do zwiększenia obecności śluzu, tak więc powinny zostać wycofane z menu osób chorych na astmę. Ale powtarzam - To tylko przypuszczenia, a nie potwierdzona medycznie wiedza.
Ktoś tu pisał o retinolu, tokoferolu i kalcyferolu. Jeśli te witaminy chronią drogi oddechowe to spieszę podać gdzie występują. Otóż retinol (wit A) znajdziemy w wątrobie, czerwonych i pomarańczowych warzywach zawierających prowitaminę w postaci karotenu, a także w tłuszczach roślinnych. Tokoferol, czyli witaminę młodości E znajdziemy w warzywach zielonych, liściastych, w produktach zbożowych, a także podobnie jak retinol w tłuszczach roślinnych. I wreszcie kalcyferol wit D3 powstający w przemianach cholesterolu znajdziemy w rybach, tranie oraz w tłuszczach roślinnych. Wszystkie opisane witaminy należą do grupy rozpuszczalnych w tłuszczach. W pewnym sensie witaminy A+E chronią drogi oddechowe, ale z tego co się orientuje głównie górne drogi oddechowe (tracti respiratoriae superiores). Czy to samo dotyczy dalszych odcinków, tego niestety nie wiem. Ale ponieważ przyczyniają się do ogólnej poprawy zdrowia i samopoczucia może rzeczywiście warto je uzupełniać.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Astma. Suplementacja diety.
PostWysłany: Wto Paź 29, 2013 1:20 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Paź 09, 2013 7:59 am
Postów: 46
Na pewno kuracja sterydowa w jakiś sposób znacznie osłabi Twój organizm,jednak jest skuteczna i stąd też lekarz ją zalecił. Możesz co prawda jeść także co innego,to nie powinno mieć zadnego wpływy na leczenie astmy.

_________________
www.E-market24.com.pl - zdrowa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Astma. Suplementacja diety.
PostWysłany: Wto Paź 29, 2013 8:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 24, 2011 11:18 pm
Postów: 5
jestescie pewni że jestescie w stanie tak dawkowac i sterowac dietą aby w odpowiednich dawkach, proporcjach i ilosciach oraz w czasie dostarczyc do organizmu te skladniki (witaminy, mikroelementy ect) aby oslonic sie przed skutkaim zażywania sterydów
?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Astma. Suplementacja diety.
PostWysłany: Sob Sty 04, 2014 11:36 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sty 04, 2014 11:33 am
Postów: 2
AdCort poprawił kondycję błony śluzowej jamy ustnej. Przywrócił również głos do normalnego brzmienia. Szczerze polecam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Astma. Suplementacja diety.
PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 12:51 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sty 17, 2014 12:34 pm
Postów: 17
Przede wszystkim jeżeli mamy astmę to warto doradzić się lekarza co poleca,jakie suplement będą tutaj najlepsze,bez tego moim zdaniem ani rusz i nie bierzmy niczego na własną rękę bo potem może okazać sie to niezbyt trafnym pomysłem:)

_________________
www.Hepi24.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 163 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności