Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 7:47 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dieta w ciąży
PostWysłany: Śro Gru 04, 2013 12:56 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 01, 2013 9:42 am
Postów: 5
http://www.mjakmama24.pl/kuchnia/dieta/jadlospis-karmiacej-mamy,175_1062.html
http://www.mjakmama24.pl/ciaza-i-porod/ciaza/zdrowie-mamy/anemia-w-ciazy-jak-jej-zapobiec,230_5059.html
Czy Wy stosowałyście się do takich diet w czasie i po ciąży ?
Mam anemię a jestem w 3 miesiącu ciąży. Czy może to zagrażać dziecku ?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Dieta w ciąży
PostWysłany: Śro Gru 04, 2013 2:03 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Przyznaję szczerze bez bicia że nie zapoznałem się z materiałem zamieszczonym na wyżej podanych stronach. Wiem jednak, że w okresie ciąży dieta kobiety musi być dostosowana do potrzeb jej i dziecka. To samo tyczy się mam karmiących.
Najlepiej zadbać o zrównoważenie gospodarki hormonalnej i w pod tym kątem dobierać składniki pożywienia. Wiadomo że hormonem sprzyjającym ciąży a więc gwarantującym rozwój dziecka w łonie matki jest hormon antyporonny czyli progesteron. Natomiast hormonem antyciążowym jest oksytocyna, która sprzyja przedwczesnym skurczom macicy (uterus). Trzeba więc zadbać o to aby stosunek pomiędzy tymi hormonami był odpowiedni. Pomoże w tym spożywanie niektórych produktów spożywczych. A oto one:
Przede wszystkim na pierwszym miejscu winny znajdować się warzywa kapustne a w tym kapusta (Brasica oleracea) jako królowa wszelkich witamin oraz kalafior, brokuły i kalarepa. Na drugim miejscu wyliczyć należy buraki. Następnie marchew, seler, rzodkiewkę oraz rzodkiew. Warzywa te to nie tylko bogactwo witamin i tzw pierwiastków życia, ale również mają niesamowitą zdolność regulowania wspomnianej gospodarki hormonalnej. Warto więc zadbać o to by były one w codziennej diecie.
Bardzo pozytywnym aminokwasem dla przyszłych mam jest tyrozyna i tryptofan. Pierwszy z nich wpływa na ogólną poprawę samopoczucia drugi zaś na dobry i spokojny sen. Tyrozynę znajdziemy w soi, tofu sojowym, soczewicy, ciecierzycy, pestkach dyni i słonecznika oraz mięsie drobiu. Tryptofan obficie występuje np w bananach, ziemniakach i sałacie. Mówi się że trzy ostatnie produkty to tzw produkty dobrego snu.
Przyszłym mamom polecam też preparat stały z niepokalanka (Annus magnus), który wzmocni działanie pozytywne nadmienionych wyżej produktów spożywczych.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta w ciąży
PostWysłany: Czw Gru 05, 2013 10:37 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Paź 09, 2013 7:59 am
Postów: 46
Dieta w okresie ciąży powinna być konsultowana z lekarzem prowadzącym,w końcu to on najlepiej wie co powinna wtedy jeść kobieta,a na co nie można sobie już pozwolić,to chyba normalna kwestia.

_________________
www.E-market24.com.pl - zdrowa


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 176 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności