Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Gru 11, 2018 12:16 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Oczyszczacz powietrza?
PostWysłany: Śro Lis 21, 2018 11:38 am 
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Paź 03, 2017 9:52 am
Juz od jakiegoś czasu rozważam zakup oczyszczacza powietrza i szczerze zastanawiam się czy takie urządzenie jest warte zakupu? Kiedyś takie urządzenia były tylko w szpitalach a obecnie mozna je mieć w własnym domu. Ktoś moze ma?

zdrowie

Temat postu: Re: Oczyszczacz powietrza?
PostWysłany: Śro Lis 21, 2018 4:21 pm 
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lis 21, 2018 4:16 pm
Znam wiele osób które mają tego typu oczyszczacz powietrza i są zadowolone, polecają głównie tam gdzie do domu wdaje się smog. Może sprecyzuj jaki budżet posiadasz na jego zakup i wtedy doradzimy.

PostWysłany: Czw Lis 22, 2018 11:44 am 
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Budżet myślę, że do 1000 zł mogę obecnie przeznaczyć na takie urządzenie. Chociaż na oxyshop.pl są takie nawet do 600 zł. Pytanie tylko czym one się różnią prócz ceny. W spcyfikacjach są podane różne filtry itp. Czy coś w tym temacie możesz podpowiedzieć?

PostWysłany: Pią Lis 23, 2018 9:27 am 
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Wrz 17, 2018 9:54 am
Ja co prawda oczyszczacza nie mam, ale co jakiś czas robię w domu ozonowanie i jestem bardzo zadowolona, mam alergię na kurz i roztocza i po takim zabiegu o wiele lepiej mi się oddycha. Może warto spróbować :)

PostWysłany: Pią Lis 23, 2018 11:22 am 
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lis 23, 2018 11:14 am
Cześć, ja sobie ostatnio kupiłem urządzenie takie: https://loveair.pl/oczyszczacz/xiaomi-air-purifier-2s
Akurat było w fajnej promocji więc spróbowałem skorzystać.
Jestem alergikiem, próbowałem już wiele innych rozwiązań, ale oczyszczacz zdecydowanie robi najlepszą robotę.
Polecam każdemu, nawet nie alergikom, choć oni odczują jego działanie od razu. :)

PostWysłany: Pon Lis 26, 2018 11:44 am 
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

A na czym polega ozonowanie?

Fisip porównałam już kilka modeli i ten który wybraliście wyglada ok, ale widzę, ze nie ma jonizacji. I z tego co czytałam na blogach to jonizacja jest dość korzystna i dodoatkowo ten który masz nie ma lampy ultrafioletowej a przynajmniej nie pisz o tym w specyfikacji. A znów na oxyshop.pl ten Opus ma zarówno jonizacje jak i UV, wiec chyba lepszy no i trochę tańszy. Czy dobrze myślę, ze te funkcje są przydatne?

PostWysłany: Wto Lis 27, 2018 7:57 am 
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Wrz 17, 2018 9:54 am
fithit napisał(a):
A na czym polega ozonowanie?

Do mnie przyjeżdża ekipa z firmy co się tym zajmuje, mają ozonator i oczyszczają tym ozonem dom. Trzeba zawsze wyjść na ten czas, ale nigdy to nie trwało dłużej niż dwie godziny, chodzę zazwyczaj do kina albo na obiad wtedy :) potem trzeba przewietrzyć, ozon daje taki fajny zapach powietrza jak po burzy, bo ogólnie a naturze właśnie powstaje podczas wyładowań :D fajna sprawa, polecam spróbować :) można też brzydkie zapachy usuwać, np z papierosów albo po zwierzakach.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina