Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 4:27 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Metody odkwaszania organizmu?
PostWysłany: Sob Mar 22, 2014 4:31 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sty 31, 2014 10:59 pm
Postów: 14
Miejscowość: Portlaoise
Witam Szanowne grono forumowiczów :)
Chciałbym się dowiedzieć jakie metody stosujecie na odkwaszenie organizmu :)

Pozdrawiam :)

http://www.linkedin.com/profile/view?id=332416121&trk=nav_responsive_tab_profile_pic

http://uk.monavie.com/rep/mazik

monaviejuice@wp.pl


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Metody odkwaszania organizmu?
PostWysłany: Wto Maj 20, 2014 6:37 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Maj 17, 2014 7:04 pm
Postów: 15
A organizm trzeba odkwaszać? Co to znaczy? Ja oczyszczam organizm przy pomocy herbaty z pokrzywą. Czy to to samo?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metody odkwaszania organizmu?
PostWysłany: Wto Maj 20, 2014 1:52 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Wszystko sprowadza się do stosowania odpowiedniej diety. Należy wykluczyć mięso wołowe i wieprzowe ponieważ to ten rodzaj pokarmu przyczynia się najczęściej do acydozy organicznej. Wykluczyć też przydałoby się produkty takie jak czekolada, słodycze, wiśnie, orzechy oraz warzywa w postaci kiszonek, szczaw, rabarbar oraz inne produkty bogata w kwasy.
W zamian za mięso czerwone spożywajmy raz w tygodniu białe mięso drobiowe. Warzywa kapustne, marchew, buraki, seler, pietruszka, karczochy, sałata, botwina przyczyniają się do zmniejszenia poziomu kwasowości w organizmie mając alkalizujący wpływ.
Poziom kwasowości redukuje też spożywanie jogurtów zawierających szczepy bakteryjne acidofilus i bifidus (tzw jogurty L+.
Także soja, soczewica, ciecierzyca, tofu sojowe oraz pestki dyni i słonecznika mają pozytywny wpływ przy zwalczaniu acydozy.
Ostatnio na rynku pojawiły się preparaty wspomagające walkę z podwyższeniem kwasowości organizmu. Jednym z nich jest Eliminacid, który podobno wspomaga procesy odkwaszania. Podobno ponieważ ja wciąż nie jestem przekonany do suplementacji w diecie. W zamian wolę produkty naturalne, które moim zdaniem są o wiele bardziej skuteczne.
Acydozę należy zwalczać ponieważ jest częstą przyczyną wielu dolegliwości i schorzeń. Aby uzupełnić wiedzę na ten temat radzę zapoznać się z fachową literaturą.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metody odkwaszania organizmu?
PostWysłany: Czw Maj 22, 2014 4:11 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Odkwaszać lub oczyszczać z toksyn- ja robie to raz w miesiącu pijąc bardzo duże ilości wody źródlanej i powiem szczerze,ze po takim zabiegu od razu czuje się znacznie lżejsza:)

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metody odkwaszania organizmu?
PostWysłany: Czw Maj 22, 2014 9:10 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Racja. Pomaga również duża dawka zdrowych dla naszej grupy krwi warzyw. A w ogóle jadając dość zgodnie ze wskazówkami Dr D'Adamo nie ma się takich problemów...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metody odkwaszania organizmu?
PostWysłany: Pią Maj 23, 2014 10:01 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 06, 2014 8:35 am
Postów: 4
Ja wyczytałem że trzeba pić bardzo dużo dobrze zmineralizowanej wody źródlanej i że to bardzo pomaga, jak na razie czuje się dużo lepiej :)

_________________
Zapraszam na www.fizjoterapiapnf.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 157 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności