Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 8:07 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: jak możemy dbac o zdrowie czerpiąc z naszej tradycji
PostWysłany: Pon Mar 31, 2014 6:15 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Szanowni Państwo,

Sami nie wiemy co posiadamy w zakresie profilaktyki zdrowia.
Ponad 7 miesięcy prowadzę blog :”jedzenie to nie tylko gotowanie”. Znajduję bardzo ciekawe książki z tego tematu.
Wśród nich są trzy kolejne książeczki (niewielkiego formatu)„Ojca Grande*/ przepisy na zdrowe życie”. Autorami tych książeczek są Państwo: Marzena i Tadeusz Woźniakowie. Wydało te książeczki w 20011 Wydawnictwo „Polskapresse”.

Jeśli Państwa interesuje ten temat możecie poszukać tych książeczek w bibliotekach. (W II części jest trochę powtórzeń z pierwszej. A w III części są powtórzenia z I i II części.) Można też prosić w bibliotece o zakupienie takiej książeczki.
W tych ksiązeczkach jest dużo informacji o zdrowych potrawach z przeszłości (z naszej tradycji). Możecie Państwo wybrać przepisy, które Was interesują.

Jeśli Państwo się wahają możecie zajrzeć do moich postów z 11 , 17 i 24 lutego 2014 i zorientować co, która część książeczki zawiera.W postach podaję, co która książeczka zawiera, bo ja sam często oceniam przeglądaną ksiązkę na podstawie jej spisu treści.

Pozdrawiam,
Ryszard Roszkowski
Ps.*/ Ojciec Jan Grande jest zakonnikiem z Zakonu Ojców Bonifratrów (Dobrych Braci). Zakon zajmuje się dziłalnością medyczno-opiekuńczą i ziołoleczniczą. Ojciec Grande poznawał ziołolecznictwo i medycynę niekonwencjoną między innym na Syberii i w Tybecie. Po powrocie z Syberii do Polski wiele lat pracował w służbie zdrowia jako felczer. Dopiero mając ponad 40 lat wstąpił do Zakonu.
Ryszard Roszkowski


http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: jak możemy dbac o zdrowie czerpiąc z naszej tradycji
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2014 6:50 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Szanowni Państwo,

Bardzo przepraszam, że w pewnym sensie wprowadziłem Państwa w błąd: W moim poście (zamieszczonym w blogu) 24 lutego 2014 roku: „...niejadanie śniadań. Czy wtedy jest możliwe zdrowe życie?” przedstawiłem tylko niektóre nazwy potraw z książki: „Ojca Grande przepisy na zdrowe życie część III”. Są to tylko te nazwy potraw, które nie wystąpiły w części II i I książeczki.
Wyjaśnienie:
Publikując post (w blogu) ja chętnie zacytowałbym wszystkie pełne nazwy potraw (np.:”Karkówka pieczona a la Ojciec Grande”). Uważam, że te przepisy przypominające nasze tradycyjne zdrowe staropolskie potrawy trzeba propagować.
We wcześniejszej wersji opisu zamieszczonego pod pierwszą stroną okładki książki, były podane pełne nazwy wszystkich potraw zamieszczonych w książeczce. Niestety opis ten musiałem skrócić. Jeśli chciałbym opublikować pełne nazwy wszystkich potraw wymienionych w tej książeczce, to wtedy post byłby bardzo długi (miałby ponad 1000 słów.)

Jeszcze raz Państwa bardzo przepraszam za wprowadzenie błąd. Jednocześnie informuję Państwa: 7 kwietnia 2014 chcę opublikować w moim blogu post w którym wymienię pełne nazwy przede wszystkim potraw wielkanocnych wymienionych w książeczce „Ojca Grande przepisy na zdrowe życie, część III”

Pozdrawiam,
Ryszard Roszkowski


http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: jak możemy dbac o zdrowie czerpiąc z naszej tradycji
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 12:12 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 22, 2014 12:02 pm
Postów: 33
Myślę,że czerpiąc z tradycji bardzo wiele możemy zyskać np na zdrowej diecie,która może być bez konserwantów i zbędnej chemii bazując jedynie na tradycyjnych staropolskich przepisach. Co o tym sądzicie?

_________________
www.MrHilary.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 162 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności