Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 9:21 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zapalenie jamy ustnej
PostWysłany: Czw Maj 08, 2014 7:51 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Mar 27, 2012 1:58 pm
Postów: 26
Co stosujecie na zapalenie jamy ustnej? Czy konieczna jest wizyta u lekarza, czy można poradzić sobie z tą dolegliwością samemu domowymi sposobami?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Zapalenie jamy ustnej
PostWysłany: Czw Maj 08, 2014 9:46 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Maj 08, 2014 9:40 am
Postów: 3
Ja bym skonsultował to z lekarzem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zapalenie jamy ustnej
PostWysłany: Nie Maj 11, 2014 7:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lis 13, 2013 1:52 pm
Postów: 3
Decyzję musisz podjąć sama, ale jak taki stan będzie się utrzymywał lepiej skonsultuj to z lekarzem. Nie wiem czy sa jakies domowe sposoby, któremu mogą temu zapobiec. Nie próbowałam.

_________________
http://ancymonki.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zapalenie jamy ustnej
PostWysłany: Nie Maj 11, 2014 7:27 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Maj 11, 2014 7:21 pm
Postów: 1
ja rzadko chodzę do lekarza. a jak zapalenie gardła to uzywam PROPOLIS W AEROZOLU 7% z Gal i mija mi po jakimś czasie. Dodatkowo wspomagam się czosnkiem i żyję do tej pory:)

_________________
http://ancymonki.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zapalenie jamy ustnej
PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 4:11 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Zapalenie jamy ustnej (Infectio cavi oris) zazwyczaj wywołane jest grzybkiem z rodzaju Candida albicans. Dlatego bardzo często używamy w stosunku do tej jednostki chorobowej określenia kandydoza.
Oczywiście że są domowe sposoby zwalczania zapalenia jamy ustnej. Przede wszystkim trzeba zauważyć że przyczyną takiego stanu rzeczy jest zmniejszenie wydzielania śliny przez głównie ślinianki przyuszne tzw przyusznice (glandulae parotis). Są to dość duże gruczoły mieszczące się w obrębie powięzi policzkowej (fascia bucae). Ich przewody wyprowadzające kończą się w okolicy zębów przedtrzonowych (dentae premolares) o ile dobrze pamiętam. Wydzielają one znaczne ilości śliny chroniącej jamę ustną i zapewniającej antygrzybiczą barierę. W momencie gdy wydzielanie śliny się zmniejsza grzyby mają swobodne pole do popisu. Dlatego na grzybicę jamy ustnej doktor Jadwiga Kempisty poleca zjadać kwaśne owoce albowiem to skutecznie zwiększa czynność wydzielniczą gruczołów ślinowych. Takie owoce jak cytryna (Citrus Lemon), czy kiwi oprócz takiego właśnie działania uzupełniają niedobory witaminy C, bardzo potrzebnej w tego typu dolegliwościach. Także żucie gumy bez cukru zwiększa skutecznie wydzielanie śliny i jest polecane przez stomatologów.
Gdybym potrzebował radykalnego sposobu na to schorzenie poleciłbym na pewno pędzlowanie jamy ustnej środkami typu Aftin czy Nystatyna. Czasami jednak wystarczy mieszanka ziół takich jak Liść szałwii lekarskiej (Folium Salviae oficinalis), Liść pokrzywy (Folium Urticae dioicae), Koszyczek rumianku (Anthodium Chammomillae), czy Ziele tymianku (Herba Thymi). Większość tych ziół jak nie wszystkie wchodzą w skład gotowej mieszanki aptecznej o nazwie Septosan.
Septosan jednak nie zawsze jest aż tak skuteczny ponieważ jeden z jego składników (szałwia) wysusza dodatkowo śluzówkę jamy ustnej. Poza tym szałwii nie można połykać ponieważ bardzo często jest to przyczyną nudności i niedomogi ze strony przewodu pokarmowego. Natomiast działanie nawilżające mają żele z aloesem (Aloe vera), który ma również wpływ gojący i szybko przynosi ulgę.
Ostatnim krzykiem mody, jeśli tak to można określić jest środek o nazwie Dezaftan. Ma on działanie izolujące i przeciwzapalne i niewątpliwie jest pomocny przy infekcjach odgrzybiczych.
To tyle ode mnie
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zapalenie jamy ustnej
PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 7:30 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 07, 2013 6:30 pm
Postów: 55
Na ból gardła stosowałam kiedyś propolis z gala w areozolu, pomógł rzeczywiście. Nie chodzę do lekarza z zapaleniem raczej, chyba że pojawi się gorączka albo migdałki są powiększone. Na szczęście też choruje bardzo rzadko :)

_________________
http://msadvertising.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zapalenie jamy ustnej
PostWysłany: Śro Maj 14, 2014 8:06 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lis 03, 2010 5:02 pm
Postów: 57
To zależy na jakim etapie znajduje się to zapalenie. Jeśli początki to jak najbardziej powinniśmy samodzielnie podjąć próbę wyleczenia naturalnymi sposobami. Propolis jest fajnym sposobem. Jeśli jednak etap jest już poważniejszy to wizyta u lekarza jest konieczna

_________________
http://www.mistrzowieszeptow.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zapalenie jamy ustnej
PostWysłany: Śro Maj 14, 2014 12:25 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 13, 2014 11:22 am
Postów: 37
Płukanka z soku z pokrzywy działa przeciwzapalnie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zapalenie jamy ustnej
PostWysłany: Czw Maj 15, 2014 10:04 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lis 13, 2013 1:52 pm
Postów: 3
Słyszałam o płukance z pokrzywy na ból gardła, ale to czy okaże się skuteczna pewnie zależy od stanu zaawansowania choroby gardła. Propolis jest dobrym i skutecznym lekiem i co też ważne niedrogi.

_________________
http://ancymonki.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zapalenie jamy ustnej
PostWysłany: Czw Maj 15, 2014 11:30 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Propolis jest dość skutecznym lekiem antyseptycznym. Już sama nazwa (grec Pro - przed, Polis - ojczyzna) mówi nam o funkcji tego medykamentu. Pszczoła miodna (Apis mellifica) wytwarza propolis w celu zamknięcia wejścia do ula i tym samym ochrony przed intruzami. W przypadku człowieka takimi intruzami są drobnoustroje chorobotwórcze czyli po prostu patogeny.
Co do pokrzywy jest to lek uniwersalny. Nie tylko wspomaga leczenie stanów zapalnych, ale przede wszystkim wspiera procesy trawienne i zwiększa diurezę. Działanie pokrzywy (Urtica dioica) dobrze wkomponowuje się w mieszanki ziołowe o różnorakim spektrum działania dlatego z powodzeniem można ją uznać za królową ziół. Pokrzywa zwiększa retencję żelaza (ferrum) w organizmie oraz ma specyficzne działanie hypoalergiczne. Znajduje także zastosowanie w miksturach na stany zapalne śluzówki przewodu pokarmowego oraz dróg moczowych. Działa oczyszczająco i regenerująco. Wspomaga pracę trzustki i wątroby.
Co zaskakujące wymienione funkcje pokrzywy zostały już dawno docenione przez Indian amazońskich. Pokrzywa była podstawowym ziołem cenionym przez zakonników z zakonu Benedykta z Nursji (zakon benedyktyński) jak i św Jana Bożego (zakon oo Bonifratrów).
Bardzo smaczne są odpowiednio przygotowane sałatki z pokrzywy (patrz porady ziołowe Stefanii Korżawskiej).
Nie jestem jednak pewien czy pokrzywa zanadto nie wysusza śluzówki, dlatego odradzałbym jej łączenie z szałwią lekarską.
Na stany zapalne gardła polecam mieszankę następujących ziół:

Koszyczek rumianku (Anthodium Chammomillae)
Liść szałwii lekarskiej (Folium Salviae)
Liść maliny (Folium Robii)
Owoc maliny (Fructus Robii)

Aloes (Aloe vera) ma lepsze od szałwii działanie kojące i przeciwzapalne, a co najważniejsze nie wysusza śluzówki. Dlatego jest tak cenny gdy stosuje się go bezpośrednio na miejsca zmienione, a jest to dość ważne w przypadku zapalenia jamy ustnej.
To tyle na razie. Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zapalenie jamy ustnej
PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 12:55 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Moim zdaniem jadając zgodnie ze wskazówkami Dr Petera D'Adamo (obojętnie czy BTD czy DG czy SWAMI ) czy wskazówkami w/g podgrup krwi czym kieruje się Dr James ojciec Dr Petera D'Adamo... nie miewa się takich kłopotów

Kiedy jada się inaczej... można często płukać jamę ustną roztworem wody utlenionej... ale wartościowego (indywidualnie) jedzenia (czyli poprzez to też zapewnienia dobrego stanu śluzówki)... nie zastąpi się płukaniem... bo będą nawroty. Przez niewłaściwe nawyki żywieniowe może być już zagrzybiony cały organizm...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zapalenie jamy ustnej
PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 1:50 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 20, 2014 11:15 am
Postów: 64
To o czym piszecie to nic innego jak tylko medycyna naturalna,natomiast warto moim zdaniem wcześniej zasięgnąć opinii lekarza w tej kwestii i dopiero wtedy zacząć działać,nie wcześniej na własną rękę.

_________________
www.Marmari.com.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zapalenie jamy ustnej
PostWysłany: Sob Cze 14, 2014 2:30 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Cze 14, 2014 2:25 pm
Postów: 1
Miejscowość: greece
Great and nice zderowotna post i was same search on google finally i got it thank you.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zapalenie jamy ustnej
PostWysłany: Pon Cze 16, 2014 1:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Cze 16, 2014 1:18 pm
Postów: 5
Marmari_com_pl napisał(a):
To o czym piszecie to nic innego jak tylko medycyna naturalna,natomiast warto moim zdaniem wcześniej zasięgnąć opinii lekarza w tej kwestii i dopiero wtedy zacząć działać,nie wcześniej na własną rękę.

Ja mam dosyć lekarzy, którzy usiłują mnie leczyć wikipedią :/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zapalenie jamy ustnej
PostWysłany: Wto Cze 17, 2014 12:31 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 13, 2014 11:22 am
Postów: 37
Widzę, że nie ja jedna mam ponure doświadczenia :P


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 144 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności