Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 1:39 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Problem podczas biegania
PostWysłany: Pią Maj 23, 2014 8:26 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Maj 23, 2014 8:20 pm
Postów: 1
Witam mam na imię Kacper,
pochodzę z okolic Koszalin. Mam 18 lat i mam problem ponieważ podczas biegania po przebiegnięciu co najmniej jednego nieraz dwóch kilometrów łapie mnie straszny ból po prawej stronie brzucha. Jak już mnie złapie to nie mogę się ruszyć bo mnie boli. nie łapie mnie na co dzień nawet podczas prac fizycznych. Chciałbym się spytać co może mi dolegać.
Z poważaniem Kacper


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Problem podczas biegania
PostWysłany: Sob Maj 24, 2014 1:46 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Ciekawi mnie od jak długiego czasu uprawiasz ten rodzaj sportu. Bieganie jest zazwyczaj bardzo forsujące choć nie ukrywam że jest to również sposób na lepszą kondycję. Jednakże do każdego biegu trzeba się dobrze przygotować. Dlatego dobra byłaby odpowiednia rozgrzewka, aby układ mięśniowo - stawowy mógł dobrze współpracować. Ja byłem uczony pewnej formy rozgrzewki podczas zajęć z hatha jogi. Ale myślę że cykl i czas ćwiczeń powinien być dobierany indywidualnie. Oprócz rozgrzewki ruchowej wskazana jest również gimnastyka oddechowa aby odpowiednio dotlenić organizm. Jeśli się tak przygotujemy do biegu nic groźnego nam się nie powinno przydarzyć.
A jeśli nadal będą jakiekolwiek trudności, polecam Nordic Walking zamiast biegania. To też wspaniały sport na lepszą kondycję i na wspomaganie rozwoju poszczególnych grup mięśni.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem podczas biegania
PostWysłany: Pią Maj 30, 2014 8:37 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
Zanim zaczniesz biegać to polecam Ci przeprowadzić porządną rozgrzewkę a potem delikatnie od truchtu lub nawet marszobiegu. Poza tym też kwestia obuwia jakie posiadasz,nie bolą Cie stopy lub łydki?

_________________
www.SwojskaPiwniczka.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 176 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności